Євроколію «Чоп – Ужгород» планують запустити вже наступного місяця

Які саме, в інтерв’ю Укрінформу розповів заступник міністра фінансів Олександр Кава.
Україна працює над тим, щоб максимально затягнути європейську колію до найближчих міст, поінформував Кава.
«Вже наступного місяця планується запустити євроколію «Чоп – Ужгород». Тобто вже з Ужгорода пасажирські поїзди будуть їздити напряму в Будапешт, Кошице, Відень, Братиславу. Так само йдуть підготовчі процеси з приводу будівництва євроколії в Чернівці та Львів. Сподіваюсь, наступним містом стане Луцьк. І, в принципі, це той варіант, який найближчі 4-5 років може забезпечити якісне сполучення», - розповів заступник міністра.
За його словами, навіть після завершення війни повністю «перешивати» колію під європейський стандарт надто дорого та немає сенсу. Кава пояснив це, зокрема, тим, що транспортування вантажів широкою колією є більш ефективним, ніж транспортування європейською колією, адже в ЄС вага вантажного поїзда не перевищує 2 тисячі тонн, тоді як в Україні поширені поїзди вагою 5-6 тисяч тонн, а це напряму пов’язано із економічною ефективністю. Перевантажити контейнери з платформ одного стандарту на інший це не є проблемою, і кількість контейнерних терміналів на українських кордонах з країнами ЄС щоразу збільшується. Відмінність стандартів відчутна і пасажирам, яким комфортніше подорожувати в більш широких (3,20 і 3,50 м) ніж вузьких європейських вагонах (2,80 м).
До теми
- На Закарпатті СБУ блокувала чергову ухилянтську схему. Затриманий один із керівників відділу прикордонної служби
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із загиблим захисником – молодшим сержантом Сергієм Бабилею
- 25 000$ за фіктивне працевлаштування з правом на відстрочку: на Закарпатті поліція викрила корупційну схему у приватному навчальному закладі
- В Ужгороді на одній із вулиць запроваджено карантинний режим через виявлення небезпечного шкідника ясенів
- На Ужгородщині сьогодні, 8 липня, проводитимуть планові вибухові роботи: жителів просять не хвилюватися
- Прокуратура з'ясовує обставини масового отруєння дітей у готелі на Закарпатті
- На Мукачівщині тривають пошуки 73-річного грибника
- У Карпатах стартував ретрит для ветеранок і військовослужбовиць
- Кібербезпека починається з кожного: в Ужгородській міській раді провели навчання з кібергігієни
- На Тячівщині чоловік впав із 20-метрової висоти в річку та вижив
- Поліція Берегова розслідує ДТП за участі «швидкої» та малолітнього хлопчика-пішохода
- Майже 1 мільйон доларів у схованці авто: жителя Ужгородщини судитимуть за контрабанду
- На Закарпатті перевізника оштрафують на понад 36 тисяч гривень за чужу чіп-картку та порушення режиму праці
- Контрабандний маршрут через Закарпаття перекрито: міжнародна спецоперація завершилася 20 затриманнями
- На фестивалі поблизу Шипоту собака напав на дівчину: постраждалу госпіталізували
- В Ужгороді завтра прощатимуться із полеглим Захисником
- Через спалювання сухої трави травмувалася 69-річна закарпатка
- На Закарпатті у екслісничого, який самовільно збудував дачу в лісі, виявлено незадекларованого майна на 9,6 млн грн
- Ужгород попрощався із 31-річним солдатом Юрієм Легезою
- Закарпатці – серед учасників міжнародного фотопроєкту «Милуватися світом»

До цієї новини немає коментарів