Ветеранський простір «Вдома»: підтримка для тих, хто пройшов війну

Ветеранський простір «Вдома» має 12 філій в області, найбільша знаходиться в Ужгороді. Організацію створили з метою забезпечити спілкування «рівних з рівними» — на основі принципу, що той, хто пройшов війну, найкраще розуміє побратима, який повертається з фронту, чи його родину. Ініціатива покликана стати містком, який скорочує дистанцію між ветераном і владою, допомагає налагодити діалог.
Директором закладу є колишній військовослужбовець Руслан Пишка, який служив у Збройних силах України та Силах спеціальних Операцій Збройних Сил України від початку повномасштабної війни до кінця 2023 року. За його словами, приклад закарпатського ветеранського простору вже надихнув на створення подібних ініціатив в інших регіонах України.
«Простір охоплює всю Закарпатську область. У кожному районному центрі є наші представники. У штаті працює понад 50 осіб. Загалом станом на сьогодні фахівці вже опрацювали більше ніж 1400 анкет. Ветерани звертаються з різними запитами: це допомога з оформленням документів для обласної програми «Захист», питання реабілітації, підтримка сім’ям загиблих, консультації щодо державних гарантій і пільг. Підказуємо, які документи зібрати, куди звертатися», — зазначає Руслан Пишка.
На базі філій працюють фахівці з супроводу, які допомагають ветеранам та їхнім родинам під час переходу від військової служби до цивільного життя, загалом в Україні їх вже близько тисячі.
Працівники простору мають гнучний графік, і, якщо потрібно, можуть приїхати до ветерана додому. Фахівці з соціального супроводу забезпечують ветеранів та їхні родини необхідною інформацією й підтримкою, допомагають вирішувати соціальні, медичні та адміністративні питання, сприяють в оформленні документів і поданні звернень до органів влади. Координують психосоціальну підтримку, взаємодію з відповідними службами та супроводжують під час отримання медичних, реабілітаційних і соціальних послуг.
Ветеранський простір має меморандуми з юристами, адвокатами, службою зайнятості, психологами. Від моменту заснування вже провели понад 30 заходів різного масштабу: рибалка, футбол, армреслінг тощо. Усе це допомагає військовим у відновленні та розвантаженні. Активно простір співпрацює з командою «Гладіатор» з адаптивного спорту.
Згідно з державною програмою, представники простору «Вдома» працюють також у міській та обласній лікарнях в Ужгороді.
Серед відвідувачів простору — військовослужбовець Олексій Любецький, який дізнався про організацію від свого друга.
«Було цікаво побачити, як функціонує така структура. Я маю тилову посаду, яка дозволяє реалізовувати корисні речі. Сам я з Буковини, але вже четвертий рік живу на Закарпатті. Прийшов дізнатися, чим ветеранський простір може бути корисним мені, і що я можу дати організації. Якщо буде цікаво, планую залучати колег. Попри те, що я ще на службі, хочу реалізовувати свої підприємницькі ідеї. Раніше долучався до організації фестивалів, де збиралися крафтові виробники (переважно з інженерно-електронного напрямку). Є ідеї, як розвивати це далі. Тому я тут», — підсумовує військовий.
Звернутися за допомогою можна безпосередньо у філіях, за номером телефону або залишити запит через Міністерство ветеранів. Після звернення фахівці самі зв’язуються з ветераном, уточнюють потреби та працюють з ними далі.
До теми
- "Моя мрія отримати якісний протез здійснилася": історія закарпатського ветерана Йосипа Лакатоша
- “Закарпаття: у кадрі та серці”: стартував фотоконкурс про красу й унікальність регіону
- Мій найкращий концерт ще попереду. Владислав Юрош про першу скрипку та камерний оркестр
- INCLUSIVE-ED4ALL: освіта для всіх і кожного у сільських громадах України та Румунії
- У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові
- «Традиції, що єднають» – унікальну рубрику започаткували дві громади - Закарпаття та Донеччини
- У Карпатському біосферному заповіднику зафіксували рідкісного червонокнижного птаха
- Раковецька начинка претендуватиме на статус нематеріальної культурної спадщини Закарпаття
- Школа безпеки 2.0: другий сезон завершено — підсумки піврічного проєкту для жінок і дівчат на Закарпатті
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у червні 1925-го? (ФОТО)
- 108 хлопчиків та 80 дівчаток, серед яких 4 двійні, народилися в червні в Ужгороді
- «STEMLab Synergy» формує майбутнє освіти прикордонних регіонів: лабораторії, тренінги та профорієнтація
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- В Ужгороді водій автобуса веде блог про свою роботу
- «Не ризикуй життям — повідомляй в СБУ»: стендап-комік Василь Байдак звернувся до української молоді в рамках кампанії «Спали» ФСБшника»
- Єдиний в Україні: пілотний проєкт підтримки військових після фронту працює для 128-ї бригади
До цієї новини немає коментарів