На Закарпатті посилили ветеринарно-санітарні заходи через спалах ящуру у Словаччині та Угорщині

Як зазначили в Держпродспоживслужбі, щоб не допустити ящур та блутанг на територію України, на ринках та у магазинах Закарпаття запровадили посилений контроль, зокрема у населених, які межують з Угорщиною та Словаччиною.
На прикордонних територіях з Угорщиною та Словацькою Республікою запроваджують моніторинг лісових угідь. Також заборонили імпорт продукції тваринного походження та посилили контроль на кордоні та всередині країни.
«Ми повинні бути готові до будь-яких варіантів та зможемо зупинити поширення захворювань», - наголосив Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.
Що відомо про ящур
Ящур — надзвичайно небезпечне вірусне захворювання, яке вражає сільськогосподарських та диких парнокопитних тварин, зокрема велику рогату худобу, свиней, овець, кіз, оленів та інших парнокопитних. Хвороба характеризується високою контагіозністю, швидким поширенням і серйозними економічними наслідками. Небезпека полягає в тому, що вірус ящуру легко передається повітряно-крапельним шляхом, через корми, воду, ґрунт, одяг, інвентар, транспортні засоби.
Вперше за десятиліття у Європі зареєстровано спалахи ящуру. Вже наразі оголошено у Словаччині про надзвичайну ситуацію через поширення цього інфекційного захворювання.
Збудником ящуру є вірус, що надзвичайно стійкий до зовнішніх чинників і може зберігати життєздатність у навколишньому середовищі тривалий час.
Клінічні ознаки ящуру включають підвищення температури тіла, млявість, втрату апетиту, рясну слинотечу, виразки на слизовій оболонці ротової порожнини, язика, носа та на шкірі біля ратиць. Уражені тварини можуть кульгати, відмовлятися від корму, швидко втрачати вагу та продуктівність. У молодняка захворювання часто має тяжкий перебіг і може призводити до загибелі.
На сьогодні наша держава залишається вільною від ящуру.
Водночас, Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області наголошує на дотриманні профілактичних заходів. Кожен власник господарства повинен регулярно обстежувати поголів’я, дотримуватись вимог біобезпеки, не допускати контактів з невідомими тваринами та обмежувати відвідування господарств сторонніми особами.
У разі виявлення підозрілих симптомів у тварин або випадків загибелі поголів’я необхідно негайно повідомити державну лікарню ветеринарної медицини за місцем розташування господарства.
Нагадаємо, що ящур входить до переліку особливо небезпечних хвороб тварин, контроль за якими здійснюється на державному рівні.
Своєчасне виявлення, чітке дотримання протиепізоотичних заходів та відповідальне ставлення власників тварин — запорука недопущення занесення і розповсюдження ящуру на території України.
До теми
- На Закарпатті працюють над розбудовою мережі ветеранських хабів
- На Закарпатті на реалізацію проєкту «єРобота: Власна справа» спрямували 99,4 млн грн
- Закарпаття продовжує підтримувати захисників - спрямували ще понад 19 мільйонів гривень
- 1212 клієнтів звернулися за консультаціями до офісів «Зроблено в Україні» на Закарпатті з початку року
- ТОП-10 вакансій від Закарпатської обласної служби зайнятості
- Компенсацію витрат за працевлаштування ВПО цьогоріч отримали вже 84 роботодавці області
- Закарпаття стало майданчиком для VII Міжнародного безпекового форуму «Україна – ЄС – НАТО: стратегічні ініціативи в умовах глобальної кризи»
- Результати Ярмарку вакансій на Закарпатті: 143 людини вже працевлаштовані, 20 жінок здобувають нову професію
- На Закарпатті підписали меморандум для розвитку сімейних форм виховання дітей
- В ОВА обговорили реалізацію на Закарпатті Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні
- Підтримка ветеранів – інвестиція в майбутнє: онлайн-зустріч Закарпатської ОВА вже завтра
- 447 осіб з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської служби зайнятості з початку року
- В ОВА обговорили нові підходи до вирішення трудових конфліктів
- З нагоди Дня Конституції - визнання для закарпатців, які змінюють країну
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- У кожній територіальній громаді Закарпаття працюватиме офіцер-рятувальник
- Щоб допомогти вступникам та їхнім батькам зорієнтуватися у вступній кампанії, працюватимуть спеціальні інформаційні лінії
- Послугами Закарпатської обласної служби зайнятості з початку року скористалися 6,4 тисячі шукачів роботи
- Майже 28 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель оцифрували землевпорядники Закарпаття з початку року
- Закарпаття без «мертвих зон»: у віддалених селах покращать мобільний зв’язок
До цієї новини немає коментарів