В Ужгороді провели акцію з підтримки жінок у кризовій вагітності

helpline.com.ua - це телефонна лінія та чат, куди звертаються жінки з різних куточків України.
«Одна з категорій - це жінки, які завагітніли і не знають, що робити. Вони розгублені, не мають де жити, чи не мають з ким виховувати дітей. Або їх не підтримують батьки тощо, - коментує Олександра Широкова, волонтерка руху. - Наші консультанти надають їм підтримку, спілкуються. Ми хотіли б, щоб більше зрозуміли, що є час, щоб подумати». За словами волонтерів, суспільна обізнаність про розвиток дитини в утробі не є високою, як і можливості психологічної та іншої допомоги вагітним жінкам.
Волонтери також проводили анкетування жінок, щоб зрозуміти, наскільки обізнаними населення є у цих питаннях. Проводяться навчання молоді у різних містах України. «У нас є волонтери у Харкові, Одесі, Києві, у цих містах ми також співпрацюємо із соціальними службами та маємо партнерські організації, - каже Олександра Широкова. – Щодня ми маємо по кілька звернень на гарячу лінію. Є історії жінок, які мали сумніви у вагітності, думали, чи впораються, але отримали психологічну підтримку і відчули, що вони не самотні».
Партнерські організації у містах надають адресну підтримку жінкам також продуктами, необхідними речами для дітей, памперсами. Також можуть допомогти жінці із житлом, де вона маж можливість тимчасово розміститися з дитиною. Зокрема, у Дніпрі чи у Львові. Особливо у випадках, коли родина не надає підтримки чи чоловік відмовляється від будь-якої відповідальності. Особливо гостро постає зараз питання захисту життя ненароджених дітей, підтримки вагітних жінок у складних ситуаціях, кажуть волонтери, тому підтримка та просвітницька робота є дуже важливою.
За словами Олександри Широкової, серед волонтерів руху, є юристи, гінекологи, представники інших сфер, які можуть фахово допомогти вагітним жінкам у скруті.
«Ці торкаються майже кожної сім'ї і того воно потребує спілкування на всіх рівнях і на кожному майданчику, як тільки є така можливість, і ми її в те використовуємо разом з командою. Зараз проблема особливо актуальна. На демографію ми вплинути не можемо і не беремо на себе це завдання, але хотіли б, щоб людина мала час і можливість спілкуватися з кимось, хто може її почути»,- каже волонтерка.
Валерія Совінок керує просвітницьким напрямком Prolife Україна вже більше шести років. “Ми займаємося просвітньою діяльністю, проводимо заняття в навчальних закладах, які спрямовані на виховання молоді в певних питаннях, що стосуються їх здоров'я «Підлітки на порозі дорослого життя», йдеться і про зародження життя, інтимного життя,зачіпається тема абортів.
Людмила Дикун, керівник сімейно-соціального проекту «Я хочу жити» розповіла, що підтримують вагітних та займаються просвітницькою роботою на Закарпатті.
«Допомагаємо, починаючи від психологічної підтримки, а також дитячим харчуванням, памперсами, одягом. Також допомагали жінкам фінансового у перший рік життя дитини, коли мама ще фізично не може ходити на роботу. Також підтримуємо дітей військовослужбовців, переселенців, особливо в перший рік війни надавали підтримку, - каже Людмила Дикун. За її словами, з деякими дівчатами, кому допомогли, вони до цього часу залишаються у дружній стосунках.
В організації закликають: якщо ідея проекту відгукується, долучитись до волонтерів та підтримати проект можна, заповнивши анкету за посиланням на веб сайті https://helpline.com.ua/dopomohty/. Потрібні - психологи, гінекологи, акушери, маркетологи, фандрайзери, дизайнери, лектори для шкіл, волонтери. Більш детально про напрямки проекту можна дізнатися на веб сайті https://prolife.com.ua/
До теми
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- ТОП-10 закарпатських квітучих маршрутів, які викликають захоплення у туристів
- Батько написав про полеглого сина: В Ужгороді презентували унікальне видання – книгу «Доброволець»
- Дату беатифікації блаженного Петра Павла Ороса на Закарпатті перенесено
- Науковці ведуть цілодобову пряму трансляцію життя сов із гнізда птахів на Закарпатті
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
- Як на Закарпатті створюють традиційну бойківську писанку: техніка та орнаменти
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
- Плануйте поїздки: на Великодні свята на кордонах Закарпаття очікується збільшення черг
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Майбутні підприємці Закарпаття ярмаркували у Львові
- Група Tolk стала найчисельнішою командою благодійного півмарафону в Ужгороді
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- Сьогодні - Вербна неділя
- Закарпаття знову прийняло евакуаційний потяг - цього разу із Донеччини
- «Бограч-index» – квітень 2025: за місяць продукти подешевшали на 1,8 %
До цієї новини немає коментарів