В Ужгородській міськраді проаналізували епідемічну ситуацію: захворюваність на ГРВІ, грипу і COVID-19 зростає

Під головуванням міського голови Богдана Андріїва відбулося засідання протиепідемічної комісії, на якому розглянули ситуацію із захворюваністю в Ужгородській міській територіальній громаді.
За даними управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення, а також Ужгородської філії ДУ «Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», у місті фіксується поступове зростання рівня захворюваності на респіраторні інфекції. Епідемічний поріг перевищено на 15%, що свідчить про низьку інтенсивність епідемічного процесу.
Особливе занепокоєння викликає зростання кількості хворих серед дітей шкільного віку, які наразі складають 48% від усіх випадків серед дітей. Також зафіксовано збільшення рівня госпіталізації – за останній тиждень кількість госпіталізованих зросла із 43 до 73 осіб. Загалом до медичних закладів міста з симптомами ГРВІ звернулися 1276 осіб, із них 794 – діти. Лабораторно підтверджено циркуляцію вірусів грипу А і В, а також реєструються поодинокі випадки COVID-19.
Для запобігання подальшому поширенню інфекцій комісія ухвалила рішення про посилення протиепідемічних заходів у медичних та освітніх закладах, а також на підприємствах незалежно від форми власності. Введено у дію частину заходів реагування під час епідемічного підйому захворюваності «Комплексного плану заходів щодо готовності в міжепідемічний період і реагування під час епідемічного підйому захворюваності на грип та ГРВІ на 2024-2025 роки».
Зокрема, керівникам навчальних закладів рекомендовано:
запровадити посилений протиепідемічний режим;
проводити регулярне вологе прибирання з використанням дезінфікуючих засобів;
забезпечити належний мікроклімат у приміщеннях і регулярне провітрювання;
не допускати у колективи дітей та працівників із симптомами хвороби;
у разі відсутності понад 20% учнів у класі – переводити його на дистанційне навчання.
Міський голова закликав містян не займатися самолікуванням і вчасно звертатися до лікарів для збереження здоров’я.
Моніторинг епідемічної ситуації в Ужгороді триває.
До теми
- До перших класів в Ужгороді вже зарахували понад 1300 дітей: у яких школах ще є вільні місця (ПЕРЕЛІК)
- 160 малюків, серед них дві двійні, народилося у травні у перинатальному центрі Ужгорода
- «Знахідки, які розповідають»: в Ужгороді видали каталог артефактів з розкопок замкової церкви Святого Юрія
- У школах Ужгорода пролунав останній дзвоник. У місті майже 3000 випускників
- Століття пам’ятника Євгену Фенцику в Ужгороді
- Від протестів до міського феномену: як «Відкриті екскурсії» навчили ужгородців любити своє місто
- "Ніколи мені ніхто не дарував": в Ужгороді провели акцію "Подаруй вишиванку пораненому військовому"
- Код нації на вулицях Ужгорода: з Днем вишиванки!
- “Втрачений Ужгород”: про що писали місцеві газети 100 років тому
- 6 нових прогресивних відділень Ужгородської міської багатопрофільної клінічної лікарні - до послуг пацієнтів
- В Ужгородському замку завтра проведуть пригодницький квест для школярів: «Перелітні птахи»
- Ужгород отримав 13 нових цифрових маршрутів, створених школярами
- 185 малюків народилися у квітні в Ужгороді
- Музейний лекторій: русалки, мавки, повітрулі, потерчата у світогляді закарпатців
- Втрачений Ужгород: будівля ощадної каси
- Історія одного пам’ятника в Ужгороді: «Весна» Михайла Михайлюка
- Богдан Андріїв: "Щиро вітаю всіх християн, які сьогодні відзначають Світле Воскресіння Христове!"
- Ужгород готується до піку цвітіння сакур
- В Ужгородському скансені буде новий об'єкт — німецька (швабська) каплиця зі Жденіївської громади
- Ужгород наприкінці ХІХ століття: в мережі показали унікальні фото

До цієї новини немає коментарів