Як педагогу підготуватися до сертифікації. Практичні поради закарпатським освітянам

Марія Сігетій, начальниця Управління зазначає: «Сертифікація – черговий етап у професійній діяльності педагогів, який сприяє формуванню педагогічного співтовариства, де вчителі можуть взаємно ділитися своїм досвідом, передавати найкращі практики та спільно працювати над вдосконаленням методик навчання».
У молодих вчителів та тих, хто вперше проходить процедуру сертифікації, можуть виникати труднощі на певних етапах. Як зазначають педагоги Закарпаття, найважчим здається перший етап – тестування, яке асоціюється зі ЗНО. Педагогам важливо враховувати, що це не змагання, не демонстрація власних знань і вмінь, а перш за все – новий досвід та можливість обмінятись знаннями та напрацюваннями з педагогічним колективом усієї України.
«Підготовка до незалежного тестування педагогів під час сертифікації важлива складова на шляху успішної сертифікації», – зазначила Людмила Трачук, начальник відділу роботи з експертами та інформаційно-організаційного забезпечення управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області. Ось кілька порад, як ефективно готуватися:
- Ознайомтеся з вимогами тесту. Перегляньте офіційні матеріали, які надає Український центр оцінювання якості освіти. Проаналізуйте та усвідомте формат тесту, його структуру, типи завдань та часові обмеження. Ознайомтесь з системою оцінювання тестів.
- Систематизуйте матеріали для підготовки. Розподіліть навчальний матеріал на теми та розділи. Це допоможе вам систематизувати знання та ефективно вивчати кожну тему.
- Створіть розклад підготовки. Розплануйте свій час для вивчення різних тем. Дотримуйтеся розкладу, щоб ви успішно завершили вивчили всі матеріали.
- Пам’ятайте про практику. Розв'язуйте попередні тести та завдання, щоб ознайомитися з форматом і стилем питань. Це також допоможе вам оцінити свій рівень підготовки.
- Співпрацюйте з колегами. Учителям, які вперше проходитимуть сертифікацію, не завадять поради тих, хто вже має успішний досвід.
За інформацією відомства, педагоги, які успішно пройшли сертифікацію, можуть розраховувати на додаткові бонуси – перша з них – це доплата у розмірі 20% до зарплати протягом трьох років, що стимулює вчителів до постійного самовдосконалення та підвищення кваліфікації.
До теми
- Із наступного тижня Укрзалізниця запускає додатковий поїзд із Закарпаття на Львівщину
- УжНУ оновив правила прийому до вишу у 2025 році
- До 31 липня триває військовий облік призовників - потрібно пройти ідентифікацію та оновити персональні дані
- Закарпатців попереджають про різке погіршення погоди
- Знай свої права: що потрібно врахувати при купівлі мобільного телефону
- ГО «Культурна платформа Закарпаття» у партнерстві з ЮНЕСКО в Україні оголошує Конкурс проєктів про культуру та соціальну згуртованість
- Укрзалізниця розширює перелік поїздів з жіночими купе: 8 із них курсують на Закарпаття
- Керівник ТОВ "Закарпаттяенергозбут" Юрій Федько – про нові стандарти електричної напруги
- Грант для ветеранів та другого з подружжя: як отримати?
- До уваги водіїв! Запроваджені сезонні обмеження руху
- В Ужгороді безкоштовно вакцинуватимуть домашніх котів і собак від сказу
- До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0»
- Оновлено контакти позаштатних гарячих ліній в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки Закарпатської області
- Чи потрібен дозвіл батька, якщо дитина їде за кордон з мамою по біометрії?
- Закарпатців та гостей краю попереджають про надзвичайну та високу пожежну небезпеку сьогодні
- Військова служба за контрактом – вільний вибір, що гарантує кар’єрне зростання та надійне майбутнє
- Захистіть свої права – завтра для закарпатців працюватиме гаряча лінія з питань захисту прав споживачів
- Закарпатські патрульні нагадують про максимально дозволену швидкість руху
- Із 23 по 25 червня на Закарпатті – надзвичайна пожежна небезпека
- Виграти подорож до зимового табору у Словаччині: ГО «Щасливі діти» оголосили конкурс «Карпатський сторітелінг»
До цієї новини немає коментарів