Привласнення 3 млн грн грантових коштів ЄС на проєкті відновлення лісів – на Закарпатті підозрюють трьох осіб
За процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури повідомлено про підозру директору товариства та його пособнику у привласненні чужого майна в особливо великих розмірах, легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом і підробленні офіційних документів (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 366 КК України), а ексочільнику лісового господарства – у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
Слідством встановлено, що схему незаконного привласнення коштів реалізували у 2021-2022 роках, під час втілення одного із заходів транскордонного проєкту у лісовій галузі.
Так, на території держпідприємства «Ужгородське лісове господарство» запланували створити
сучасний лісовий розсадник з інноваційною теплицею для вирощування дерев і кущів. Для його будівництва лісгосп оголосив тендер, а фінансування робіт здійснювалося за рахунок грантових коштів, виділених Європейським Союзом.
Маючи на меті заволодіння грошима, директор будівельного товариства – переможець тендеру – разом із пособником залучив до схеми ряд фіктивних підприємств та закупив конструкцію для встановлення плівкової теплиці за завищеними цінами. Вони підробили офіційні документи, де вказали, що вартість устаткування – 5,2 млн грн. При цьому ринкова ціна на необхідне обладнання становила майже 2,2 млн грн.
Таким чином підприємець разом із пособником незаконно привласнили 3 млн грн грантових коштів, які в подальшому легалізували та зняли з банківських рахунків, перевівши в готівку.
При цьому тодішній керівник лісгоспу через службову недбалість не перевірив належним чином придбане обладнання та підписав необхідну документацію для виплати підприємцеві грошових коштів за значно завищеними рахунками.
Наразі правоохоронці звернулися до суду з клопотаннями про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Подальше досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснюють підрозділи ТУ ДБР, розташованого у м. Львові.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
До теми
- Перед судом постане депутат Берегівської райради, який «забув» вказати мільйони у декларації
- На Закарпатті судитимуть митника, який налагодив схему безмитного ввезення елітних годинників за 5% «кешбеку» на власний рахунок
- В Ужгороді затримали дилера, який збував метамфетамін на території Ужгородщини
- На Закарпатті за березень викрито 12 учасників схем незаконного переправлення військовозобов’язаних
- На Закарпатті судитимуть підрядника за ДТП під час ремонту траси Київ-Чоп, у якій вагітна жінка зазнала тяжких травм
- На Закарпатті СБУ, Нацполіція та прикордонники блокували черговий трансфер ухилянтів до ЄС
- В Ужгороді відкрили скульптуру Михайла Деяка «Реконструкція подій» про досвід війни
- На Закарпатті пройдуть масштабні планові навчання з цивільного захисту
- На Рахівщині взято під варту чоловіка, якого підозрюють у смертельному побитті односельця
- На Закарпатті прокуратура повідомила про підозру екскерівнику Берегівського надлісництва, який організував знищення дубів у лісництві на 1,6 млн грн
- В Ужгороді відзначили переможців і призерів фінального етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології
- Смертельна ДТП на Закарпатті: водія, з вини якого загинуло двоє підлітків, засуджено до 7 років ув’язнення
- Фінальний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології зібрав в Ужгороді понад 150 школярів з усієї країни
- В Ужгороді стартував Перший відкритий чемпіонат області з кібербезпеки «TEIB-2026»
- Студент із Закарпаття став кращим в Україні на конкурсі фахової майстерності «EdUP Welding Cup 2026»
- В Ужгороді обговорили новий Суспільний договір для післявоєнної України
- В Ужгороді затримали солдата у СЗЧ, який намагався підкупити посадовця Військової служби правопорядку, щоб повторно втекти зі служби
- Навчалися й ділилися досвідом: на Закарпатті провели міжнародний тренінг з реабілітації та протезування
- Неналежний догляд за тяжкохворою 7-річною дитиною призвів до смерті - на Закарпатті судитимуть матір
- Масштабний проєкт зі збереження унікальної пам’ятки сакральної архітектури реалізують на Закарпатті

До цієї новини немає коментарів