В Ужгороді відбудеться благодійний півмарафон на підтримку 105 закарпатського батальйону
В Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція, головною темою якої стало проведення в Ужгороді 29 жовтня Krayna Uzhhorod Half Marathon. Півмарафон крмі спортивної також має благодійну мету: збір на окопний купольний РЕБ та дрони камікадзе для 105 Закарпатського батальйону 63 механізованої бригади. Про деталі заходу розказали його організатори.
За словами Уляни Кононенко, співзасновниці "Uzhhorod Running Club", востаннє марафони в Ужгороді проводили у 2021 році, з того часу відбувалися тільки невеликі бігові заходи з благодійною метою. «Ми визначили дату – 29 жовтня, щоб вона не збігалася із іншими заходами західного регіону країни. Основні дистанції: 21 км, 10 км, а також естафета - команди 4х5 км та благодійний 1 км, в якому зможуть взяти участь учасники будь-якого віку», - каже Уляна Кононенко.
Реєстрація почалася, у соцмережах є інформація. Зголосилося понад 100 учасників зголосилося, очікуємо понад 500 учасників. За інформацією Богдана Попадича, співорганізатора, підтвердили також участь бігуни з Тернополя, два клуби зі Львова, Дрогобича, крім ужгородців вже зголосилися бігуни з Іршави та Мукачева. Братимуть участь також спортивні дитячі клуби.
Василь Ябрик, співорганізатор, зауважив, що півмарафон (а згодом і марафон) планують проводити щорічно. А прикладом може слугувати сусіднє словацьке місто Кошице, куди з’їжджаються тисячі бігунів з різних країн: «Хочемо, щоб у майбутньому цей марафон був міжнародний і популяризував Ужгород, і маємо як місто всі передумови для таких масштабів». Він також додав, що для ужгородського півмарафону передбачено призовий фонд: 16 тис. грн. – за 1 місце, 12 тис. грн. – за друге, 8 тис.грн.- за третє місце. Крім того, всі учасники отримають медалі.
Детальніше про благодійну складову заходу розповіла Ілона Романченко, співорганізаторка. «Сума від реєстрації на півмарафон та вільних донатів забігу на 1 км будуть передані 105 Закарпатського батальйону 63 механізованої бригади для закупівлі окопного купольного РЕБ та дронів камікадзе. До вручення переможцям півмарафону долучиться також бригадир. Допомога військовим – це одна з головних речей, які ми маємо максимально присвятити забіг», - сказала Ілона Романченко.
За словами організаторів, військові, які перебуватимуть на день проведення півмарафону в Ужгороді, теж долучаться до забігу.
Маршрут півмарафону намагалися зробити якомога мальовничим, оминаючи об’їзні дороги. Шлях проходитиме через центральні частини міста, у тому числі бігтимуть через історичні квартали. Старт півмарафону – з площі Петефі, о 9.30, 29 жовтня. У цей день вулиці міста частково будуть перекриті.
Крім реєстрації онлайн, яка триватиме до 26 жовтня, зареєструватися можна буде 28 жовтня у торговому центрі «Панонія» (2 поверх). У день забігу можна буде зареєструватися на благодійний 1 км.
До 26 жовтня реєстрація на півмарафон за лінком https://kum.uz.ua/product/marathon_october_2023/
До теми
- Музеї творчості художника Володимира Микити: як доньки митця популяризують його спадщину
- У Мукачеві розпочинається молодіжний компонент програми Roma Response
- У чеському часописі пишуть про Ужгород та життя чехів на Закарпатті
- Ветерани в публічному просторі: як уникати стереотипів і працювати відповідально
- Написав 15 творів, п’єсу та навіть став актором у 59 років – історія офіцера 128 бригади Григоровича
- Рівень відповідальності, який дорівнює хірургічному: як на Закарпатті працюють операційні медсестри РЕПОРТАЖ
- Герої без зброї: рятувальник Роберт Кут про допомогу людям, підтримку та відповідальність за кожне рішення
- "Закарпатський квест": як дві переселенки створили настільну мандрівку краєм
- Закарпатська обласна філармонія: будівля з історією колишньої синагоги в центрі Ужгорода
- В Ужгороді у День святого Валентина одружиться 7 пар
- Крафтове виробництво «Вуйко Еко» випустило новий продукт за рецептом, якому вже понад 150 років
- "До перемоги я поки на місці": прикордонниця Чопського загону Мар'яна Грицак розповіла про службу й плани на майбутнє
- «Традиційні головні убори та зачіски Закарпаття кінця ХІХ – першої половини ХХ століття»: книжка
- Закарпаття під час війни: використані переваги та пропущені можливості
- Музей, що зберігає дух митця: в Ужгороді відзначають 45-річчя музею Манайла
- Мирослав Дочинець, письменник: "Україна навіть через покоління не буде повністю українськомовною"
- Унікальне Закарпаття: у соцмережах показали соляну стометрову піраміду підземного Солотвина
- ДНК-ідентифікація тіл невпізнаних та зниклих безвісти: як на Закарпатті проводять експертизи
- Служба супроводу 12-ої бригади «Азов»: як працює система підтримки
- Понад 4 тисячі випадків захворювання на грип та ГРВІ виявили минулого тижня на Закарпатті

До цієї новини немає коментарів