Від санаторіїв до центрів відновлення: в Ужгороді обговорили нову модель реабілітації ветеранів

Від санаторіїв до центрів відновлення: в Ужгороді обговорили нову модель реабілітації ветеранів
В Україні напрацьовують новий комплексний підхід до реабілітації та адаптації ветеранів і цивільних. У його основі – не лише надання медичної допомоги, а й повноцінний супровід людини на шляху повернення до активного життя, інформує ОВА.

 

Для цього санаторно-курортна сфера має перейти від традиційної моделі оздоровлення до формату центрів довготривалого відновлення. У таких закладах поєднуватимуться медична реабілітація, фізична терапія, психологічний супровід, адаптивний спорт, соціальна адаптація та підтримка родини.

 Перспективи та практичні аспекти реалізації цієї моделі урядовці, парламентарі, представники обласної влади, ветеранської спільноти, оздоровчих і реабілітаційних осередків, громадськість та експерти обговорили під час круглого столу в Ужгороді. Захід «Побудова центрів довготривалого відновлення на базі санаторно-курортних закладів» ініціював народний депутат України Анатолій Остапенко.

 Закарпаття розглядає появу центрів довготривалого відновлення як один із перспективних напрямів підтримки ветеранів. Область уже має для цього необхідну основу – санаторно-курортну базу, реабілітаційні заклади та унікальні природні лікувальні ресурси, відзначив заступник голови ОВА Олександр Музиченко.

«Ми працюємо над розбудовою системи відновлення ветеранів. В Ужгороді за сприяння партнерів триває будівництво сучасного реабілітаційного центру "4.5.0 Recovery Center", а санаторно-курортні заклади області поступово інтегруються в систему реабілітаційної допомоги. Прагнемо, щоб ці можливості були максимально доступними для ветеранів і членів їхніх родин», – наголосив Олександр Музиченко.

 Він підкреслив, що забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни, членів сімей загиблих, військовополонених, зниклих безвісти захисників і захисниць є одним із напрямів цільової регіональної програми «Захист». За першу половину цього року 39 осіб уже отримали компенсацію витрат на оздоровлення на загальну суму близько 647 тис. грн з обласного бюджету. Крім того, ще 17 ветеранів і їхніх близьких скористалися благодійними путівками від санаторно-курортних закладів Закарпаття.

 У межах круглого столу учасники також обговорили розвиток нових форматів підтримки ветеранів, зокрема ініціативи «Recovery 360°» та «Сила двох», а також можливості залучення спільноти ветеранського підприємництва до співпраці із санаторно-курортними закладами. Йшлося і про потенціал інвестицій у трансформацію санаторно-курортної сфери та створення сучасної інфраструктури довготривалого відновлення.

 

31 липня 2026р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів