«Великодній улов» митників на кордоні: ґаджети, бойові патрони, контрабандні сигарети

Зокрема, викрито спроби ввезення в Україну в обхід декларування та оподаткування понад двох десятків сучасних ґаджетів; вивезення з України бойових патронів без дозвільних документів для переміщення через кордон, а також виявлено класичні «тютюнові схованки» в автомобілях іноземців.
Так, напередодні святкових вихідних 40-річний закарпатець вдався до незаконної спроби завезти через митний пост «Тиса» десятки айфонів, смартфонів та планшету. Перетинаючи українсько-угорський кордон, водій рейсового автобусу під час проходження митного контролю в «червоному коридорі» власноруч задекларував виключно особисті речі. Усно заперечив про наявність будь-яких інших товарів, переміщення яких через кордон обмежено. Та, коли інспектори перевірили відсік автобусу для зберігання інструментів, то виявили два пакунки з партією ґаджетів. Серед них: 18 мобільних телефонів торгової марки Applе моделі iPhone, 2 мобілки марки Samsung, планшет IРad торгової марки Applе, навушники AirPods торгової марки Applе, в основному - без упаковок та з ознаками використання. За попередньою оцінкою в інтернет мережі, загальна вартість виявленого товару може складати понад 200 тис грн. Тоді як, згідно з митним законодавством дозволяється ввозити в Україну товар без декларування та оподаткування на одну особу, якщо загальна вартість не перевищує 500 євро та вага до 50 кг. Водій зізнався, що виявлений товар переміщував на прохання незнайомця з Праги для доставки в Мукачево.
Відтак, відносно перевізника, який не заявив за встановленою формою точних відомостей про переміщувані товари через кордон, які підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню, складено протокол за ч.2 статті 471 Митного кодексу України. Справу розглядатиме митниця та вирішуватиме долю предметів правопорушення.
В іншому випадку, на митному посту «Астей», що на кордоні з Угорщиною, під час перевірки іномарки «Volkswagen Amarok» під керуванням гр. України інспектори-пошуківці виявили 10 шт набоїв до вогнепальної зброї калібру 9 мм (до пістолету), в упаковці виробника з надписом «FIOCCHI Linea classic 9 LUGER FMJ 123 grs». Патрони знаходилися в салоні автівки, в ніші для зберігання дрібних речей між сидінням водія та пасажира. Будь-які дозвільні документи для переміщення бойових набоїв через кордон у співвітчизника не було при собі. Тож, митниця направила правоохоронцям повідомлення про протиправне діяння, що містять ознаки злочину, передбаченого ст. 263 КК України.
Не обійшлося і без невдалих спроб двох іноземців перемістити через українсько-румунський кордон майже півтисячі пачок сигарет, заздалегідь прихованих у порожнинах та різних сховках двох легковиків. Досвідчені інспектори митного поста «Дякове» за лічені хвилини вивели на чисту воду громадян Румунії, які запакували свої автівки «Toyota 4RUNNER» та «Volkswagen PASSAT» тютюновими виробами без акцизного збору різних торгових марок. В обох випадках задокументовано протоколи за ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Остаточну вартість прихованих сигарет визначить спеціаліст-експерт, а от автівки, що використовувалися для переміщення товарів у спеціально виготовлених тайниках, оцінені у майже 300 тис грн, тимчасово вилучено, їх долю вирішить суд.
Пресслужба Закарпатської митниці
До теми
- Від Сколе до Мукачева: унікальна веломандрівка 1912 року очима Рудольфа Вацека
- Як Вуйко, Грузин та Директор почали ветеранський бізнес і вижили
- "Парцели" Йосипа Архія: видано неопубліковані твори письменника
- "Суспільство досі далеке від війни": історія Василя Іванського, ветерана з Ужгорода, який втратив ногу, але не силу духу
- «Ми всі тут для того, щоб наші діти не воювали…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- Штурмовик із Руських Комарівців. Сержант Тарас Гурніш посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню
- Частинка Луганщини у Сваляві. Підтримати своїх і знайти можливості для інших
- Герої без зброї: психологиня ДСНС Закарпаття Каріна Фаньо про світло у темряві, важливість професії і силу бути поруч
- «Коли почалася повномасштабка, мені було 55. Але я пояснив своїм рідним, що на порозі рідної хати не зможу їх захистити, і пішов у ЗСУ…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- Таємниця Клари Буткаї: камінь в Ужгородському замку зберігає зворушливу історію XVII століття
- Рятувальник Олександр Брайловський про те, як не зламатися там, де світ валиться під ногами
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
До цієї новини немає коментарів