Життя в Карпатах: як Валентин Писар з Рахівщини відновлює традиції вівчарства (ВІДЕО)

Вівчарство завжди було добре розвинене у гуцулів. Адже недаремно продукцію, яку отримують вівчарі, називають зараз «білим золотом Карпат». Смачна бринза, будзь, овече молоко, сир – цими та іншими смаколиками обов’язково хоче поласувати кожен, хто подорожує горами, приїжджаючи в туристичну подорож на Закарпаття.
Проте були певні часи, коли професія вівчаря стала поступово занепадати – як і всі інші жителі України, гуцули прагнули більш зручного та легшого в плані цивілізації життя. Тих, хто добре знався на цій справі, ставало дедалі менше, а молодь не дуже хотіла займатися досить непростим та тяжким ремеслом. Можливо, вівчарство таки б зовсім зникло як вид стародавньої професії. Але все ж таки в Карпатах є представники нового покоління, які дійсно хочуть відродити справу своїх предків. Один з таких – Валентин Писар, молодий підприємець, який проживає на Закарпатті, в селі Білин:
Гуцульське життя
До теми
- Військовослужбовець і соло-тато — історія мукачівського прикордонника Володимир Брижака
- Четвертий день поспіль в Ужгороді фіксують температурний рекорд
- Близько 85% нових випадків раку легень на Закарпатті виявляють уже на пізніх стадіях
- Закарпатській обласній станції переливання крові терміново потрібні донори з негативним резус-фактором
- «Війна не закінчилась, тож треба далі працювати». Закарпатський нацгвардієць про повернення до строю після поранення
- Вакансій майже втричі більше, ніж офіційно зареєстрованих безробітних: кого найбільше шукають роботодавці на Закарпатті
- На Закарпатті протягом трьох наступних днів прогнозують сильну спеку до +39°
- Пошук - як гра, результати - справжні: історія прикордонника із Закарпаття Юрія Бакуна та його спанієля Тайри
- У спеку тварини потребують особливої уваги: патрульні Закарпаття нагадали про прості правила допомоги
- Титанова воля: історія закарпатського прикордонника, який обрав життя, а не відчай
- В Ужгороді зафіксували новий температурний рекорд
- Що змінюється для українців від 1 серпня: бронь по-новому, пенсії, виплати і не тільки
- Поки в Україні зростає кількість шлюбів, на Закарпатті побільшало розлучень через ДРАЦС
- Феномен із Закарпаття: історія Івана Фірцака-Кротона, який дивував усю Європу
- Гепатит без симптомів. Закарпатців закликають безкоштовно пройти тестування
- «У критичний момент мозок вимикає емоції»: історія медика 128-ї Закарпатської бригади
- Ужгородець Олег «Бяка»: шлях від солдата до командира роти безпілотних систем
- На Берегівщині зіткнулися два мотоцикли: травмувалися троє молодих чоловіків
- Після п’ятирічної перерви на Закарпатті відбулася 13-та «Ужгородська регата»
- «Є поранений» — значить бігти: історія бойового медика із Закарпаття Максима, який рятував побратимів під вогнем

До цієї новини немає коментарів