Подарунок на свята: мукачівці долучилися до всеукраїнської благодійної акції " Дітям від дітей"

Напередодні Нового 2023 року учні Мукачівської ЗОШ#13 долучилися до благодійної акції “Дітям від дітей”. Родини підготували 380 подарунків для тих, хто пережив окупацію та невзмозі створити свято власноруч. Ця акція відгукнулася у серцях багатьох мукачівців. У навчальних закладах міста, діти, з особливою турботою, збирали подарунки та писали листи підтримки одноліткам з деокупованих міст Харківщини: Ізюму, Балаклії та Куп’янська, - пише Ірина Грабко, Карпатський об`єктив.
Директорка ЗОШ #13 Людмила Ковач розповідає, що у її закладі завжди долучаються до акцій допомоги, та ця ідея підкупила своєю емпатичною складовою.
В деокупованих містах наразі проживає близько 2500 тисяч дітей. Як зазначила головна ініціаторка акції ” Дітям від дітей”, уродженка Ізюму Олена Булавенко, то до акції вже долучилися не тільки закарпатські школи ,але й навчальні заклади Київської та Тернопольської областей. Подарунки також передали і з Польщі, тому цей передсвятковий процес можна вважати трохи і міжнародним.“Мета цієї акції не так забезпечити їх необхідними речами, а більше подарувати святковий настрій. А що діти завжди чекають на свята? Звісно, солодощі! Важливо, аби у кожному подарунку був лист підтримки. Тобто, діти пишуть від себе слова підтримки, про нашу перемогу, про можливість зустрітися, про міць і силу ЗСУ. Я особисто вірю в те, що прийде час і діти Закарпаття зможуть зустрітись з дітьми Харківщини!”,- каже Людмила Ковач.
“До війни я працювала директором закладу культури в Ізюмі і вся моя робота була пов’язана саме з діточками. Я мала танцювальну студію, де навчалося 150 дітей. Для мене тема дітей близька, бо я їх дуже люблю. Попередній наш проект був про можливість навчатися, ми передали дітям з деокупованих міст ноутбуки. Зараз, коли усі готуються відзначали новорічні свята, наша мета- дати таку можливість і дітям Харківщини”,- каже Олена Булавенко.
Жінка додає, що потреба у таких звичних для нас речах, як солодощі чи якісь дитячі іграшки, на деокупованих територіях дуже велика.
Олена Булавенко висловлює вдячність усім, хто долучився до цієї ідеї. Обіцяє, що навіть не зважаючи на небезпечну дорогу до деокупованих міст, зробить усе можливе, аби подарунки знайшли своїх господарів напередодні Нового Року.“Після звільнення населених пунктів у людей з’явилася хоч якась можливість придбати щось із продуктів, бо є можливість завозити харчі та відкривати крамниці. Та виникає інша проблема- відсутність коштів у дорослих. Адже багато батьків залишилися без роботи, без можливості заробляти. Аби ви розуміли 80 відсотків міста Ізюм зруйновано. Тому навіть звичайна шоколадка, там справжня розкіш”,- додає ініціаторка акції.
До теми
- Central Park від SENSAR Development: новий погляд на життя у великому місті
- Ветеранська політика в дії: приклад успішної інтеграції захисників України у поліції в Закарпатській області
- Тея, Муначімсо Айві, Раліна, Деян, Теодор, Іслам - серед імен, які закарпатці давали своїм дітям цьогоріч
- Бичківський медяник: вишиваний оберіг, який можна спробувати на смак
- На Закарпатті найгірші результати НМТ з української мови та математики, але найкращі – з хімії
- “Від зерна до хліба”: урожай пшениці вже вдруге зібрала закарпатка Аліса Смирна з дітьми
- Мешканців Закарпаття запрошують до участі в літературному проєкті «Мапа голосів»
- Ветеранські організації про закон №12414: «Без довіри немає тилу»
- В Ужгороді другий день поспіль тривають протести проти закону щодо НАБУ і САП
- «Бограч-index» – липень 2025: за місяць продукти змінилися на +1,8 %
- «Нові сусіди» - як жінки-переселенки створюють нові бізнеси на Закарпатті
- Герої без зброї: водій-сапер Михайло Яворський про розмінування, руйнування і людську уважність
- "Моя мрія отримати якісний протез здійснилася": історія закарпатського ветерана Йосипа Лакатоша
- “Закарпаття: у кадрі та серці”: стартував фотоконкурс про красу й унікальність регіону
- Мій найкращий концерт ще попереду. Владислав Юрош про першу скрипку та камерний оркестр
- INCLUSIVE-ED4ALL: освіта для всіх і кожного у сільських громадах України та Румунії
- У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові
- «Традиції, що єднають» – унікальну рубрику започаткували дві громади - Закарпаття та Донеччини
- У Карпатському біосферному заповіднику зафіксували рідкісного червонокнижного птаха
- Раковецька начинка претендуватиме на статус нематеріальної культурної спадщини Закарпаття
До цієї новини немає коментарів