В одному із сіл на Закарпатті ввели карантин на 60 днів через випадок сказу

У селі Стройне Свалявської громади Мукачівського району ввели 60 денний карантин через виявлений у лисиці сказ. Про це повідомили на сторінці Головного управління Держпродспоживслужби у Закарпатській області. На частині території громади розпочали профілактичну вакцинацію домашніх тварин.
Сказ у мертвої лисиці виявили після проведення лабораторної експертизи.
"Випадок трапився в приватному домогосподарстві в с. Стройно на Свалявщині, куди забрела дика тварина. Собака, що охороняв подвір’я, в сутичці травмував лисицю, відтак господарю вдалося її знешкодити. Як інформує головний лікар Свалявської районної державної лікарні ветеринарної медицини Микола Рішко, на місце події одразу прибули спеціалісти лікарні, які відібрали необхідні проби для проведення експертизи", — йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби області.
Після виявлення сказу на частині території громади розпочалася вакцинація домашніх тварин. На території села Стройно ввели карантин на 60 днів.
"Наразі щепленням охоплено близько 85% домашніх тварин. Задля забезпечення максимального імунітету в цій епізоотичній зоні проводитиметься повторна вакцинація", — повідомили у Держпродспоживслужбі Закарпаття.
За даними відомства, з 2022 року в області зареєстрували 10 випадків сказу тварин.
До теми
- "Моя мрія — прокинутися на ранок і залишитися без роботи", — фахівчиня із соціальної роботи Тетяна Кузьменко
- Війна спричиняє безсоння українців: результати наукового дослідження
- День спільної пам’яті, тиші й молитви: чому закарпатці 1 листопада поминають померлих
- Пітятко, ружа, тинґириця, калап, ґарадичі: топ-25 слів закарпатського діалекту
- Карета швидкої допомоги «Оксана»: артефакт війни – в Ужгородському замку
- Ветеранська справа: як поблизу Мукачева вирощують креветку та африканського сомика
- Понад 350 пацієнтів з інсультом зафіксували за 9 місяців на Закарпатті
- "Ми не можемо щось дати, якщо самі цього не маємо", — Василь Мандзюк про роботу капелана в тилу
- Черги на кордонах із ЄС: осінні канікули та нова система контролю спричинили затори
- ID-паспорт для пораненого військового - без черг, бюрократії й затримок
- Які штами грипу циркулюватимуть в Закарпатті, чи зафіксовані вже випадки і коли чекати на епідемію
- Простір підтримки і відновлення: на Закарпатті допомагають військовим повернути рівновагу
- «Бограч-index» – жовтень 2025: за місяць ціни за продукти змінилися на - 2,1%
- На Закарпатті збільшується кількість хворих на ГРВІ: медики радять подбати про імунітет
- На Закарпатті вакцинувалися проти грипу 642 людини
- Закарпатка створила клінінговий бізнес завдяки Службі зайнятості
- Серйозна розмова: як українським батькам навчити дітей розуміти свої права
- На Закарпатті побільшало злочинів за участю неповнолітніх, але зменшилася кількість тяжких правопорушень
- Імпровізація через емоції: в Ужгороді діє плейбек-театр для підлітків та дорослих
- Кожна дитина важлива - "Дорога життя" в Ужгороді доводить це вже 26 років

До цієї новини немає коментарів