"Діна відчуває, коли снаряди летять на нас, і перша ховається", – військовий 128-ї бригади Руслан про врятовану вівчарку

"Село на самій лінії фронту регулярно обстрілювала російська арта, люди тікали звідти й просто кидали домашніх тварин. А я звернув увагу на цю вівчарку Діну — породисту, розумну, але поранену — її контузило, а в лапі застрягло кілька осколків. І вирішив узяти її до себе. Знайшов у сусідньому місті ветеринара і ми разом виходили її", — розповів Руслан.
Діна прив’язалася до військового і весь час ходила за ним.
"Коли я почав брати її на позиції, з’ясувалося, що вона орієнтується по приходах ворожої арти. У першу секунду людина чує тільки звук виходу, а вже потім свист снаряда, який приблизно вказує напрям. А Діна вираховувала напрямок миттєво. Якщо снаряд або міна летить на нас, вона одразу кидається в бліндаж, а якщо вбік – навіть не реагує. Так вона допомагає нашим хлопцям рятуватися від російської арти", — розповів військовий.

За словами Руслана, його донька прислала для Діни багато корму, а він годує й інших покинутих собак.
"Встаю на півтори години раніше і йду в село. Собаки мене вже впізнають, чекають і ходять за мною по 15 – 20. Я дуже люблю тварин… У дитинстві мріяв стати прикордонником або військовим і мати службову вівчарку. І так сталося, що мої дитячі мрії збулися тут, на війні, уже в зрілому віці", — додав Руслан.
Після війни він планує забрати Діну в Івано-Франківськ, а якщо буде можливість, відправить її додому й раніше.
128 ОГШБр/Facebook
До теми
- 11 ворожих цілей над Закарпаттям: в ОВА повідомили про наслідки масованої атаки
- Закарпаття під атакою БПЛА, у кількох громадах пролунали вибухи
- На Закарпатті повідомлено про підозру ліснику, від пострілу якого загинув чоловік
- Поліція затримала п'яного водія в Ужгороді, який наїхав на пенсіонерку та втік з місця події
- На Закарпатті підтверджено законність вироку вітчиму, який довів падчерку до самогубства
- У Закарпатській обласній лікарні виконали складну мікрохірургічну операцію військовому із Запоріжжя (ФОТО 18+)
- В Ужгороді завтра, 14 травня, проведуть в останню земну дорогу захисника Дениса Дзюіна
- Контрабандисту наркотиків із Закарпаття підтвердили 10,5 років ув’язнення
- Гірські рятувальники допомогли туристу, який заблукав на Петросі
- Прокурори Закарпаття передали автомобіль та FPV - дрони військовим 128-ї бригади
- В Ужгороді триває фінал Всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2026»
- Через негоду на Закарпатті без світла залишились 33 населені пункти
- В Ужгороді поліція затримала зловмисника, який з пневматичної гвинтівки стріляв у чоловіка
- Завтра, 13 травня, в Ужгороді прощатимуться із захисником Михайлом Риганом
- Гірські рятувальники розшукали двох киян на схилах Карпат
- Поліція Ужгородщини затримала трьох підозрюваних у переправленні військовозобов’язаних через кордон
- В Ужгороді сьогодні провели в останню земну дорогу 44-річного солдата Олександра Склярова
- Закарпатець намагався підкупити прикордонника
- Від початку року на Закарпатті сталося майже 500 ДТП: є загиблі та травмовані
- У Мукачеві патрульні виявили нетверезого водія Skoda: у крові — понад 2 проміле алкоголю

До цієї новини немає коментарів