В Ужгороді, "в атмосфері сонця і тиші", провели уроки гончарства для дітей

За його словами, працівники музею долучилися до всіх мистецьких організацій Ужгорода, які влаштовують подібні заходи як арттерапію, зокрема для тих, хто приїхав з інших областей України.
Готується до майстер-класу Тимофій, сім’я якого приїхала з Дніпра, в Ужгороді вони вже 3 дні. Гончар допомагає йому зробити перший глиняний посуд. Хлопчик каже, що зробив глечик і подарує його мамі, бо вона у нього є.
Євгенія Волосянко привела дитину на майстерклас: "Побачила оголошення в інтернеті, вирішила зробити сину приємне. Це позитив, нові емоції та враження. А це найголовніше зараз для наших дітей, бо вражень негативних їм достатньо."
Двох доньок на заняття з гончарства привела Людмила Шмигеровська. Жінка розповіла Суспільному: "Ми приїхали з Києва. Вирішили дітей перемкнути на позитивну хвилю. Діти малюють, співають, танцюють, а гончарством ніколи не займалися. Зараз діти перебувають в “атмосфері сонця” і тиші. Будь-який позитивний момент для них буде заспокійливим, наче природне заспокійливе. Тим паче, що вони ніколи не займалися цією справою. А дітям все, що нове, завжди цікаво".
Гончарством Андрій Зубенко займається близько 20-ти років. Чоловік каже: хоче допомогти дітям відволіктись.
"Є таке поняття як арттерапія і зараз воно стає дедалі популярнішим. Це їм має допомогти якось адаптуватися до сучасних умов і до того, що відбувається. Ну і це підтримка нашої культури, бо саме культура робить людину сильною", — пояснив чоловік.
Прийти на заняття могли всі охочі, — каже директор Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту Василь Коцан. Майстер-клас анонсували на своїх сторінках в соцмережах, також інформували волонтерів, котрі допомагають тут вимушеним переселенцям.
"Цей захід ми проводимо в межах цілої низки заходів, які проводяться закладами культури в нашому місті та області. Ми намагаємося таким чином своїми засобами, своїми силами — чим можемо, допомогти їм нормалізувати свій стан. Адже вони вирвалися з тих подій, які зараз відбуваються в Україні", — каже директор.
Василь Коцан розповів: наступним майстеркласом у музеї хочуть зробити малювання. Також будуть запрошувати сім’ї з дітьми. Малюнки планують відправити в міста, де тривають бої, аби підтримати та підняти бойовий дух українських військових.
Суспільне Закарпаття
До теми
- Служив у Французькому легіоні, але повернувся захищати Україну. На Ужгородщині встановили меморіальну дошку Святославу Сойку
- Трагедія в Ужгороді: 16-річний студент викинувся із 6-го поверху гуртожитку
- В Ужгороді на вулиці Петра Скунця встановили інтерактивну анотаційну таблицю
- Богдан Андріїв зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні Ма Шенкунем
- Мирослав Білецький, Богдан Андріїв разом із паралімпійською чемпіонкою Надією Дьолог інспектували доступність закладів міста
- Ужгородський фотограф - серед переможців престижної міжнародної премії Memorial Maria Luisa
- Діти із Краматорська знову вирушили у подорож на Закарпаття
- В Ужгороді провели благодійний ярмарок на підтримку важкохворої трирічної Емілії Здендяк. Небайдужих просять долучитися
- Відбувся конкурс «Стартап УжНУ», де талановиті студенти презентували 13 інноваційних проєктів
- В Ужгороді попрощалися із майором Олегом Гойбергом
- Патрульні Закарпаття оштрафували понад 12 тисяч водіїв за перевищення швидкості
- Нетверезе водіння та наїзд на будівлю в Ужгороді - патрульні виявили порушника
- Сьогодні Ужгород провів в останню путь 40-річного захисника, солдата Василя Чурговича
- В Ужгороді відбулася зустріч прем'єр-міністрів України та Чехії
- Завтра в Ужгороді попрощаються із захисником Олегом Гойбергом
- У боях за Україну загинув студент УжНУ
- В Ужгороді завтра відбудеться благодійний ярмарок на підтримку трирічної Емілії Здендяк, яка бореться із важкою формою раку
- Завтра Ужгород прощатиметься із загиблим захисником
- Ужгород вшанував пам’ять жертв політичних репресій радянського тоталітарного режиму
- Завтра в Ужгороді попрощаються із захисником Віктором Мургою
До цієї новини немає коментарів