В Ужгороді відбулася зустріч прем'єр-міністрів України та Чехії

Як повідомив прем'єрміністр України Денис Шмигаль, під час зустрічі з Прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою обговорили широке коло питань: безпека, економічна співпраця, європейська інтеграція України, відновлення нашої держави.
Подякував Чехії за всебічну допомогу:
900 млн доларів військової допомоги отримали з 2022 року. близько 1,5 млн снарядів різного калібру надійшло торік у межах чеської ініціативи, ще 400 тисяч надійде цього року. сума річної допомоги Україні з боку Чехії збільшена до понад 43 млн доларів. 80 млн євро отримали від Чехії допомоги для енергосектору.Чехія перебуває в авангарді санкційної політики проти агресора. Розраховуємо на подальше посилення санкцій, а також перекриття усіх обхідних шляхів уникнення санкційних обмежень. Вітаємо прийняття 17-го пакета санкцій у ЄС. Також наполягаємо на повній конфіскації знерухомлених на Заході російських активів.
Ми підтвердили важливість подальшого збільшення військової, фінансової, економічної та гуманітарної допомоги Україні. Будемо зміцнювати інтеграцію української та чеської оборонних індустрій. Крім того, домовилися про співпрацю у сфері підготовки українських пілотів літаків F-16.
Чеська сторона всіляко сприятиме євроінтеграції України. Це, зокрема, консультативна допомога під час передвступних переговорів.
Домовилися з паном Прем’єр-міністром активізувати двосторонню торгівлю, співпрацю в енергетиці, аграрному секторі, транспорті, медицині та відбудові. Ці та інші пункти зафіксовані в нашій спільній заяві.
Подякував за чеський патронат над Дніпровщиною, в межах якого відновлюються лікарні, постачається енергетичне обладнання та системи очищення питної води. І окремо вдячні Уряду Чехії за модернізацію шести лікарень у Києві, Кривому Розі, Дніпрі, Львові, Луцьку та Рівному.
Впевнений, що Україна та Чехія й надалі разом успішно відповідатимуть на численні безпекові, економічні, інтеграційні виклики. Разом зробимо усе можливе, щоб майбутнє було мирним і стабільним для українського й чеського народів.





До теми
- В Ужгороді протягом двох тижнів можна переглянути виставку дитячих робіт «Листівка миру»
 - Закарпаття представило досвід підтримки ветеранів на Всеукраїнському форумі в Києві
 - В Ужгороді відбудуться прем’єрні покази вистави «Загадкові варіації»
 - Завтра Ужгород прощатиметься із захисником Михайлом Гончаруком
 - 59 сіток передали у жовтні військовим волонтери, які виготовляють маскування у ПАДІЮНі
 - Пів сотні українських ветеранів піднялися на найвищу точку Карпат - гору Говерлу
 - В обласному кардіоцентрі встановлюють нові ліфти і розширюють програму медичних гарантій
 - Ужгород став майданчиком для обговорення ролі жінок у безпеці та відновленні України
 - 6 років ув’язнення за наркоторгівлю - в Ужгороді прокурором доведено вину жінки, яка розсилала наркотики поштою
 - До Дня вшанування пам’яті померлих в Ужгороді продовжили рух на двох маршрутах до міського цвинтаря
 - В Ужгороді презентували творчі роботи учасників конкурсу «Листівка миру» та нагородили переможців
 - На Ужгородщині відкрили меморіальну дошку полеглому Герою-прикордоннику
 - В Ужгороді започаткували щорічні зустрічі із лауреатами міської премії імені Петра Скунця
 - «Барви рідного краю» - в Ужгороді відкрили виставку картин ветерана війни, архітектора Сергія Лєндєла
 - У Мукачеві відкрили сучасний ветеранський хаб
 - На Закарпатті відзначили лауреатів обласних конкурсів для видавців і дітей – «Мистецтво книги» та «Майбутній ілюстратор книги»
 - В Ужгороді знешкодили артилерійський снаряд часів Другої світової війни
 - Ввозили авто для військових, а продавали цивільним: поліція Ужгородщини повідомила про підозру ще одному фігуранту – директору благодійної організації
 - Патрульні притягнули до відповідальності нетверезого водія, який вчинив ДТП в Ужгороді
 - Ужгород долучився до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності
 

До цієї новини немає коментарів