"Червона зона" в Закарпатті: як працюватимуть кафе, соцслужби та транспорт Ужгорода

Як працюватимуть кафе, соцслужби та транспорт у "червоній" зоні
Барменка Крістіна Машкара працює в одному з пабів Ужгорода. За її словами, з 11 лютого, коли Закарпаття перейде до червоної зони, заклад працюватиме у звичному режимі.
"Оскільки в нашому закладі всі працівники вакциновані обома дозами вакцини, ми будемо працювати на виніс для тих, хто не має певних довідок або обох вакцин. Ми обов’язково всіх будемо перевіряти, як перевіряли й до сьогодні або вакцинацію, або довідку про те, що людина перехворіла, або чи дійсний тест на COVID-19", — розповіла Крістіна Машкара.
Автобуси на міських маршрутах продовжать їздити, але з обмеженнями жовтої та помаранчевої зон, — розповів директор комунального підприємства "Ужгородський муніципальний транспорт" Віталій Готра. За його словами, в пасажирів сертифікати про вакцинацію не перевірятимуть.
"Зайняті можуть бути 50% стоячих місць в транспорті і відповідно сидячі місця. Також обов’язковим є дотримання маскового режиму, ну і працюємо у звичному режимі", — прокоментував Віталій Готра.
Департамент соцполітики в Ужгороді працюватиме за попереднім записом. Там прийматимуть відвідувачів із сертифікатом про щеплення, — каже виконувачка обов’язків директора департаменту Леся Куценко.
"В адмінбудівлю запускаються лише з перевіркою, яку здійснює охоронна служба. Вся наша адміністрація, всі наші працівники давно повністю вакциновані. Якщо в людей виникають труднощі з реєстрацією в онлайн-черзі, то люди звертаються за телефоном і спеціалісти допомагають зареєструватися в онлайн-черзі", — розповіла Леся Куценко.
Чи вплине карантин на вакцинованих закарпатців
Ужгородка Софія Балаж розповіла: "У мене є два щеплення, тому я маю сертифікат. Мене не стосується, те що скоро буде "червона" зона, адже я захищена цим сертифікатом".
Ті закарпатці, які вакциновані від коронавірусу двома дозами, не відчують жодних посилень карантину, — розповіла Суспільному головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик. Так само і підприємці, всі працівники яких щеплені. Однак, за її словами, тільки чверть населення Закарпаття отримала повний курс вакцинації. За відсутності ковідних документів люди не зможуть відвідувати ресторани, кафе, непродуктові магазини та інші заклади.
"Під повною забороною буде робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень на виніс, робота торгово-розважальних центрів, кінотеатрів, театрів. Буде заборонена робота закладів освіти, окрім дошкільних та початкових класів, робота непродовольчих ринків і магазинів, також спортзалів, басейнів. Проведення масових заходів також буде під забороною", — сказала Вікторія Тимчик.
Як перевірятимуть дотримання карантинних обмежень
Під час червоної зони на Закарпатті щодня перевірятимуть понад 200 закладів, — розповіла начальниця відділу епіднагляду Держспоживслужби області Вікторія Дьордяй. До цього залучать понад пів сотні їхніх працівників і поліцейських.
"Перевіряються всі об’єкти, різні категорії. Щодня по області може бути до двох сотень і двісті п’ятдесят, якщо є посилення нашого контролю. Виявляються порушення, в більшості це стосується закладів громадського харчування, ринків. Якщо немає розуміння власника об’єкта, то застосовуються заходи адміністративного впливу відповідно до кодексу адмінправопорушень: як на громадян, так і на керівників закладу", — сказала Вікторія Дьордяй.
За її словами, при виявленні порушень справи відправлятимуть до суду.
Суспільне Закарпаття
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- 59 сіток передали у жовтні військовим волонтери, які виготовляють маскування у ПАДІЮНі
- Пів сотні українських ветеранів піднялися на найвищу точку Карпат - гору Говерлу
- Трагедія на Закарпатті: у пожежі загинула 30-річна жінка
- В обласному кардіоцентрі встановлюють нові ліфти і розширюють програму медичних гарантій
- Ужгород став майданчиком для обговорення ролі жінок у безпеці та відновленні України
- Боротьба з «нелегальними перевізниками» на Закарпатті: на порушників складено адмінматеріали, вони сплатять чималі штрафи
- На Закарпатті випустили понад 8 тисяч мальків струмкової форелі у річку Ріка
- Закарпатські рятувальники відшукали туристку, яка заблукала біля гори Петрос
- Під виглядом особистих речей водій вантажівки незаконно переміщував 600 упаковок з рідинами для електронних сигарет
- 6 років ув’язнення за наркоторгівлю - в Ужгороді прокурором доведено вину жінки, яка розсилала наркотики поштою
- На Берегівщині чоловік прорвав кордон та втік до Угорщини: поліція розслідує посягання на життя прикордонника і факт дезертирства
- Наша співачка Мар'яна Матейко запрем'єрить нову українську композицію
- Поліцейські Виноградова встановлюють обставини смертельної аварії за участі вантажівки та велосипедиста
- У Мукачеві прокуратура вимагає стягнути до бюджету понад 4,5 млн грн через порушення при закупівлі мультимедійного обладнання для шкіл
- В Ужгороді презентували творчі роботи учасників конкурсу «Листівка миру» та нагородили переможців
- Жорстоке вбивство на Тячівщині: за доводами прокурорів підозрювані й надалі під вартою
- На Мукачівщині юнаку повідомили про підозру в умисному вбивстві дядька
- 7000$ за переправлення військовозобов’язаних через держкордон: поліцейські Тячівщини заблокували чергову незаконну схему
- Чемпіон світу з боксу у важкій вазі Олександр Усик висловив символічну підтримку 128 Закарпатській бригаді
- На Ужгородщині відкрили меморіальну дошку полеглому Герою-прикордоннику

До цієї новини немає коментарів