Екоіграшки виготовляє родина Блох на Закарпатті

"Нам тут дуже подобається, — сказав майстер Райнгард (Роман) Блох. — Ми відчуваємо себе комфортно. Потрохи адаптовуємось. Тут дуже привітні люди. Культура нам близька. Нас все влаштовує".
Екоіграшки почали виготовляти, за словами Романа Блоха, після того, як захотіли купити в подарунок екологічну іграшку в місцевому магазині, але не знайшли такої. Тільки кілька варіантів китайського або польського виробництва.
"Ми спитали, чому немає жодної іграшки місцевого виробництва, продавчиня відповіла, що є один місцевий виробник, але його продукції наразі немає. Ми здивувались, адже у Карпатах повно деревини. Так виникла перша ідея", — розповів чоловік.
Майстерню чоловік зробив у себе у дворі. Разом із двома працівниками та сином виготовляють іграшки з різних видів деревини.
"Це – необроблений дуб, — пояснив Роман, — якщо його покрити лляною олією, він матиме такий гарний золотистий відтінок. Наша мета – донести до дитини ідею, що немає непридатних порід дерева. Вони усі різні. Є темні, такі, як горіх, а є світлі, наприклад, клен. Є тверді породи, такі як дуб, а є м’які, такі як липа. Вони усі різні, неправильних немає. Так само, як люди".
Замість одного використаного дерева Роман Блох саджає три нові. Каже: хочуть залучити до цієї ідеї місцеві деревообробні підприємства. За словами чоловіка, в майбутньому хоче створити спілку майстрів та щорічно проводити акцію з висадки дерев.
До теми
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- ТОП-10 закарпатських квітучих маршрутів, які викликають захоплення у туристів
- Батько написав про полеглого сина: В Ужгороді презентували унікальне видання – книгу «Доброволець»
- Дату беатифікації блаженного Петра Павла Ороса на Закарпатті перенесено
- Науковці ведуть цілодобову пряму трансляцію життя сов із гнізда птахів на Закарпатті
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
- Як на Закарпатті створюють традиційну бойківську писанку: техніка та орнаменти
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
- Плануйте поїздки: на Великодні свята на кордонах Закарпаття очікується збільшення черг
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Майбутні підприємці Закарпаття ярмаркували у Львові
- Група Tolk стала найчисельнішою командою благодійного півмарафону в Ужгороді
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- Сьогодні - Вербна неділя
- Закарпаття знову прийняло евакуаційний потяг - цього разу із Донеччини
- «Бограч-index» – квітень 2025: за місяць продукти подешевшали на 1,8 %
До цієї новини немає коментарів