Беріть на замітку: секрети вирощування великого врожаю малини

1. Починати вирощувати малину необхідно з невеликої кількості кущів. Їх має бути стільки, скільки дачник може підтримувати чистими від бур'янів, використовуючи сапу або щільну мульчу.
Це пов'язано з тим, що її коріння звикло рости там, де немає густої дернини і великої кількості бур'янів. Кращий час для посадки — вересень.
2. Її слід висаджувати на ділянках, захищених від вітру, де взимку накопичується достатня кількість снігу. Вона дуже потребує захисту від вітру. Якщо снігу мало, малина може втратити багато плодових бруньок або зовсім вимерзнути.
3. Коли вона виросла у висоту більше 1 метра, необхідно прищипнути їй верхівки, щоб кінчики розгалужувалися. На кущах буде значно більше ягід.
4. Найголовніший шкідник малини — малиновий жук. Він з'являється, коли починає цвісти вишня. Прогризає отвір в бутоні і починає там відкладати яйця. Захистити малину можна, струшуючи жука на дощечку і давлячи його.
Розправлятися з ним краще вранці. У період квітнення вишні можна обробити малину препаратом Фітоверм. З народних засобів добре допомагає запилення кущів сумішшю тютюнового пилу і золи, і краще запилювати сире листя, щоб порошок до них приставав.
5. Влітку необхідно підрізати гострою лопатою на глибину десять сантиметрів порослі, що з'явилися в міжряддях або в ряду. Також після збирання врожаю всі слабкі, пошкоджені молоді пагони вирізують біля основи.
6. Буде рада малина і хорошій підгодівлі. Але добриво має бути обов'язково безхлорним, оскільки вона дуже не любить хлор. Найбільше підійдуть пріла рослинність і зола. Також можна використовувати Кемиру або Азофоску. Але не можна вносити добриво після того, як почали з'являтися ягоди.
7. Якщо кущі малини ростуть на одному місці 5-6 років і стало мало ягід, їх потрібно омолодити. Для цього потрібно викопати лопатою самий центр куща.
Після видалення старого кореневища на залишеному корінні швидко підуть сильні пагони. Якщо регулярно видаляти шестирічні кореневища, то кущ можна довго вирощувати на одному місці.
До теми
- Епідемія вже близько? Все, що варто знати про кір
- Захист передусім: обираємо ідеальний чохол для Samsung Galaxy S20 FE
- Чому важливо внести відомості про майно до реєстру речових прав
- Як подати заявку на компенсацію за пошкоджене майно?
- Які обстеження безоплатні у сімейного лікаря?
- Перевізникам на замітку: сьогодні, 1 травня, Угорщина запроваджує обмеження для транспорту понад 7,5 т
- Чи потрібно змінювати по батькові дитини, якщо батько змінив ім’я: роз’яснення від Мін’юсту
- Як оформити допомогу на дитину з тяжким захворюванням, якій не встановлено інвалідність?
- Закарпатських студентів запрошують написати статтю на тему транспорту, екології чи інновацій і отримати шанс виграти 20 тис грн
- Укрзалізниця призначила додатковий поїзд із столиці до Ужгорода і у зворотному напрямку
- Закарпатські патрульні нагадують: забруднений номерний знак — порушення правил дорожнього руху
- Як закарпатцям отримати безкоштовні засоби реабілітації?
- Коли пекти паски та фарбувати яйця, щоб усе вдалося: поради до Великодня-2025
- ДПС Закарпаття: актуально для мобілізованих фізичних осіб – підприємців
- Закарпатські податківці запровадили телефонні «гарячі лінії» для інформаційної підтримки для мобілізованих та демобілізованих ФОПів
- Помилки, які можуть коштувати життя: Закарпатський центр екстреної меддопомоги опублікував небезпечні дії, яких варто уникати
- Відзавтра на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
- Лише за тиждень в екосистемах Закарпаття додалося 60 пожеж - енергетики нагадують про безпеку під час прибирання
- На три потяги зі столиці до Закарпаття додали додаткові вагони
- Пенсійна реформа: що змінилося? 20–21 березня працюватиме обласна «гаряча лінія» для консультацій
До цієї новини немає коментарів