“Чорні лісоруби” Закарпаття. Чому вони залишаються непокараними?

Тячівський держлісгосп звернувся до голів Закарпатської обласної ради та Закарпатської ОДА з відкритим листом про захист.
Лісівники кажуть, деякі активісти намагаються дискредитувати підприємство, звинувачуючи його працівників у вирубці дубів в урочищі Керек-Мочар (в народі – Дубки). Як пояснюють, ця територія не належить лісгоспу, а тому Державна лісова охорона не має повноважень охороняти ліс, який відноситься до земель запасу. Тим часом місцеві жителі не на камеру називають прізвища чорних лісорубів, однак не розуміють, чому вони досі залишаються непокараними.
Від великих та міцних дубів залишились лише пеньки. Видно, що зрубані ці дерева зовсім нещодавно. Першу хвилю звинувачень прийняв на себе Тячівський держлісгоп. Вони з’явились у мережі Фейсбук від місцевих жителів, які позиціонують себе як громадські активісти. У варварській вирубці дерев цінної породи вони звинуватили саме лісове підприємство, яке, за їх словами, мало б захищати цю територію. У держлісгоспі усі звинувачення не просто спростовують, а навіть обурені такими заявами. За офіційними документами, територія, де попрацювали “чорні лісоруби”, не належить лісгоспу.
Обурило лісівників і те, що в публікації у Фейсбук йдеться: нібіто на зрубаних дубах є тавро Тячівського лісгоспу. Працівники лісового господарства запевняють, ніякого відношення до цього тавра не мають, і це підтвердила комісія, яка була на ділянці та офіційно це зафіксувала. В лісгоспі кажуть, звинувачують лісівників лише з метою очорнити. Тож трудовий колектив «ДП Тячівське ЛГ» звернулися до Г.Москаля та М.Рівіса з відкритим листом про захист. Лісівники кажуть, підприємство намагаються дискредитувати. Як пояснюють у зверненні, ця територія не належить лісгоспу, а тому Державна лісова охорона не має повноважень охороняти ліс. Тим часом на землях лісгоспу постійно проводять рейди по виявленню незаконних рубок.
Тож спробуємо з’ясувати, хто мав би охороняти урочище, де ростуть дуби і кому належить ця територія. За словами Бедевлянського сільського голови Івана Рішка, ця ділянка не відноситься до земель сільської ради. Втім, варварською вирубкою дубів тут вкрай обурені. У Тячівській міськраді нам також повідомили: розпоряджатися цими землями не мають права.
Тож, зв’язуємось з начальником відділу головного управління Держгеокадастру у Тячівському районі. Як з’ясувалось, урочище, де ростуть дуби, поки що нікому не належить. Втім, за словами місцевих, тут усі знають, хто саме рубає дуби. Не на камеру місцеві навіть називають прізвище місцевого підприємця. Кажуть, у нього є навіть своя пилорама. Намагаємось її знайти. Однак, як бачимо, пилорама вже не діє, а що знаходиться за високим парканом – невідомо.
Земля без власника, а крадії лісу досі не покарані. Тож виникає питання: дерева і надалі продовжуватимуть рубати? В урочищі Керек-Мочар дубів залишилось ще досить багато. Чи покарають зрештою винних і припинять варварську вирубку – наразі питання без відповіді.
Джерело: М-Студіо
До теми
- Гепатит А на Тячівщині став причиною розгортання профілактичних заходів серед населення громади
- Прокуратура вимагає в суді довічне ув’язнення для матері, яка ґвалтувала 10-річну дочку і знімала це на відео
- На Закарпатті працюють 52 кнопки термінового виклику поліції: допомога – в один дотик
- На Тячівщині син завдав батькові ножового поранення: поліцейські затримали фігуранта
- Деревина для ЗСУ: лісівники Карпатської філії продовжують системно підтримувати військових
- Олімпійський прапор підняли в Ужгороді з нагоди відкриття Зимових Олімпійських ігор-2026 в Італії.
- У пошуках кращих форм та практик для України: УжНУ став майданчиком міжнародної дискусії та обміну досвідом
- Прокуратура повідомила про підозру екскерівнику Берегівського надлісництва, який організував знищення дубів у лісництві на 1,6 млн грн
- Намагався втекти до Румунії у переддень суду: за матеріалами поліції Тячівщини засуджено обвинуваченого у систематичному ґвалтуванні малолітньої
- Прокуратура повідомила про підозру ексначальниці Держгеокадастру Закарпаття, яка незаконно віддала у приватні руки землю на курортному Драгобраті
- В Ужгороді поліцейські охорони затримали крадія
- В Ужгороді триває акція «Дитячий письменник за прилавком»
- До уваги закарпатців! Графік погодинних включень/відключень електроенергії на 27 січня
- Ярослав Ілько презентував в Ужгороді абстракціонізм
- На Тячівщині поліцейські врятували жінку від самогубства
- На Тячівщині жінка керувала авто в стані сп’яніння та з підробленим посвідченням водія
- В Ужгороді завтра прощатимуться із полеглим військовим
- «Вальсовий тур до Відня» – в обласній філармонії в Ужгороді відбудеться концерт симфонічного оркестру
- Співробітники СБУ ліквідували дві нові схеми безпідставного ухилення від мобілізації, які діяли на Закарпатті
- В Ужгородському скансені відбудеться майстер-клас «Господиня року»

До цієї новини немає коментарів