У планах на третій (завершальний) тиждень практики – розширити ареал експедиції та виконати уточнювальні дослідження по місцях, де вже були обстеження. Крім того, планується вже традиційна для істориків «посвята» в етнографи.
Історики УжНУ продовжують набувати практичних навичок в літній етнографічній експедиції

Впродовж тижня обстежили села Олешник, Букове, Сасово, а також Виноградово, де переважно виконували дослідження на усну історичну тематику, а також фотофіксацію маркерів міського символічного простору. Зокрема, в райцентрі дуже цікавим виявилася центральна площа, де органічно співіснують пам’ятники, що увічнюють особи та події, які мають стосунок до радянської, української та місцевої історії.
Інтерв’ю з 95-річним жителем Олешника Юрієм Юрієвичем Марушкою
Підгрупа Василя Коцана продовжила вивчати традиційну обрядовість і господарську діяльність. Старожили місцевих сіл до сьогодні зберігають традиції найдавніших сільських ремесел – ткацтва та вишивки. Щороку місцеві жительки тчуть чимало доріжок («покрівців»), а їх оселі досі прикрашають вишивані настінні килимки. Окрім збору усної інформації в Олешнику та Буковому, відвідали краєзнавчі музеї, в яких зберігається величезна кількість пам’яток старовини. Краєзнавчий музей при Олешницькій ЗОШ І–ІІІ ступенів є одним із кращих сільських музеїв області. Тут експонуються автентичні взірці народного текстилю, дерев’яного, керамічного та металевого посуду, знарядь праці. У обстежених селах робили фотофіксацію житлових і господарських будівель, побудованих у 30–60-х рр. ХХ ст. Увагу звертали на будівельний матеріал, технологію будівництва, інтер’єрне планування.
Студенти з інформаторами в селі Букове
Плідно попрацювала підгрупа, яка вивчає особливості народної демонології та магії. Студенти збирають цікаві розповіді про демонологічних персонажів, магічні предмети, народну медицину.
Старшим науковим співробітником Закарпатського музею народної архітектури та побуту Михайлом Рекрутяком було зафіксовано залишки патронімій («родинних кутків») у селах Великі Ком’яти, Букове і Онок.
Цього тижня в роботі експедиції взяли участь студенти-антропологи з Варшавського університету (Польща). У селах Онок та Олешник їх цікавили екзотичні для нас теми економічної та політичної антропології. Детальніше про специфіку власних досліджень розповів Пйотр Вінярчик в інтерв’ю у рамках телевізійного сюжету «Етнографічна експедиція» каналу М-студіо.
З польським колегою на базі практики
У роботі в Олешнику ужнівцям допомагали сільський голова Степан Попович, директор школи Марія Роспопчук, завідуюча бібліотекою Оксана Любка, бібліотекар Ганна Барнич, завідувача будинком культури Світлана Мокар; у селі Букове – секретар сільської ради Ірина Кедик, вчитель історії Володимир Скляр, завідуюча будинком культури Марія Тифанюк та інші добродії.











До теми
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- «Біологія — це моє!» — конкурс фото та відео до Дня довкілля для школярів від біологічного факультету УжНУ
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
- Сакура в кадрі: благодійний фотоконкурс стартував в Ужгороді
До цієї новини немає коментарів