"Чортова дюжина" представників Закарпаття територіально "змагалася" на Львівщині

З кількаденним робочим візитом закарпатська делегація на чолі з головою обласної ради Михайлом Рівісом побувала на Львівщині в с. Плав'я Сколівського району. Тут у рамках відзначення Дня місцевого самоврядування та 10-ї річниці Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» відбулася потужна міжнародна конференція на тему: «Карпати: фінансові інструменти підтримки місцевого розвитку та територіального співробітництва».
В її роботі та панельних дискусіях, круглих столах, урочистостях взяли участь Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, народні депутати України, віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе; перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода; заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук; керівники Львівщини, Івано-Франківщини, Чернівеччини та Луганщини. Серед поважних іноземних гостей - заступник Міністра розвитку Республіки Польща Єжи Квєцінський, депутати Сейму Республіки Польща, голова Сучавської повітової ради Румунії Георге Флутур, заступник Директора Представництва ПРООН в Україні Ван Нгуєн, представники Асоціації агенцій місцевої демократії в Республіці Польща та інші.
Також слухачами Карпатського форуму партнерства були й обласні обранці Закарпатської облради: Василь Кошеля, Мирослав Білецький, Василь Худинець, голови районних рад Закарпаття: Мирослава Ливч, Віталій Любка, Руслан Чорнак, Іван Фабрицій, Іван Лопіт, Василь Дан, Василь Щур, Ярослав Шукаль.
Тож, у рамках заходу відбулися три панельні дискусії за участі високоповажних спікерів з України, Польщі та Румунії. Говорили про інструменти фінансування регіонального розвитку в Карпатах, інструменти фінансування транскордонної і міжрегіональної співпраці на службі у громад та про обласні та державні програми.
Виступаючи на панельній дискусії, Андрій Парубій підкреслив, що Карпатський регіон, до якого входять 8 країн, має великий потенціал для спільного розвитку. Він підкреслив, що за останні роки створено договірну-правову базу для такого співробітництва, встановлено правові механізми щодо підготовки та реалізації спільних з державами - членами ЄС проектів прикордонної співпраці. Він також нагадав про програму прикордонного співробітництва на 2016-2020 роки, яка передбачає підвищення конкурентоздатності прикордонних регіонів, модернізацію переходів на кордонах, будівництво нових доріг та інфраструктурних об'єктів.
- Маємо зробити Карпатський регіон регіоном розвитку туризму, відновлювальних джерел енергії, нових умов ведення бізнесу, ремесел, захисту навколишнього середовища», - підкреслив Спікер парламенту і додав, що такий напрямок роботи дозволить залучати не лише кошти державного і місцевого бюджетів, а й кошти інвесторів.
Відтак, учасники конференції мали змогу дискутувати про ефективність та нові підходи до фінансування ініціатив місцевих громад. Також під час заходу відбулися презентації Програми підтримки ініціатив карпатських громад та Програми «Схід і Захід разом: будуємо довіру, розбудовуємо державу»; презентація проектів «Світ Карпатських Розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат» та круглий стіл «Сталий розвиток Карпат: співпраця задля поступу».
На завершення конференції Спікер Українського парламенту Андрій Парубій особисто вручив нагороди за вагомий особистий внесок в утвердження засад місцевого самоврядування, соціально-активний розвиток територіальних громад, активну громадську діяльність і сумлінну працю кращим представникам місцевого самоврядування. Відтак, Почесною грамотою Верховної Ради України відзначено голову Закарпатської облради Михайла Рівіса та депутата облради Мирослава Білецького. Грамотою Верховної Ради України нагороджено голову постійної комісії обласної ради з питань бюджету, депутата облради Василя Кошелю та голову Рахівської райради Василя Дана. А цінний подарунок ВРУ одержав керуючий справами апарату Закарпатської облради Юрій Гузинець.
Прес-служба Закарпатської облради




















До теми
- Музеї творчості художника Володимира Микити: як доньки митця популяризують його спадщину
- У Мукачеві розпочинається молодіжний компонент програми Roma Response
- У чеському часописі пишуть про Ужгород та життя чехів на Закарпатті
- Ветерани в публічному просторі: як уникати стереотипів і працювати відповідально
- Написав 15 творів, п’єсу та навіть став актором у 59 років – історія офіцера 128 бригади Григоровича
- Рівень відповідальності, який дорівнює хірургічному: як на Закарпатті працюють операційні медсестри РЕПОРТАЖ
- Герої без зброї: рятувальник Роберт Кут про допомогу людям, підтримку та відповідальність за кожне рішення
- "Закарпатський квест": як дві переселенки створили настільну мандрівку краєм
- Закарпатська обласна філармонія: будівля з історією колишньої синагоги в центрі Ужгорода
- В Ужгороді у День святого Валентина одружиться 7 пар
- Крафтове виробництво «Вуйко Еко» випустило новий продукт за рецептом, якому вже понад 150 років
- "До перемоги я поки на місці": прикордонниця Чопського загону Мар'яна Грицак розповіла про службу й плани на майбутнє
- «Традиційні головні убори та зачіски Закарпаття кінця ХІХ – першої половини ХХ століття»: книжка
- Закарпаття під час війни: використані переваги та пропущені можливості
- Музей, що зберігає дух митця: в Ужгороді відзначають 45-річчя музею Манайла
- Мирослав Дочинець, письменник: "Україна навіть через покоління не буде повністю українськомовною"
- Унікальне Закарпаття: у соцмережах показали соляну стометрову піраміду підземного Солотвина
- ДНК-ідентифікація тіл невпізнаних та зниклих безвісти: як на Закарпатті проводять експертизи
- Служба супроводу 12-ої бригади «Азов»: як працює система підтримки
- Понад 4 тисячі випадків захворювання на грип та ГРВІ виявили минулого тижня на Закарпатті

До цієї новини немає коментарів