Головні правила для нашого здоров’я

В Україні почався сезон захворюваності на грип та ГРВІ. За даними Центру грипу та ГРВІ МОЗ України, на третій тиждень жовтня захворіли 140 160 осіб.
Основою будь-яких профілактичних заходів є здоровий спосіб життя. Особливу увагу зверніть на режим сну і харчування, відзначає лікар-терапевт клініки Into-Sana Наталія Білаш.
“Додайте в свій раціон продукти, які містять вітаміни А (гарбуз, морква), С (ківі, брокколі, лимони, апельсини, мандарини, грейпфрути) і Е (мигдаль, арахіс, соняшникова олія і вершкове масло, горобина, шипшина). Харчування має бути збалансованим. Не варто виключати з раціону молочні продукти, оскільки вони дозволяють нормалізувати мікрофлору кишечника, що сприяє зміцненню імунітету”, – говорить медик.
Контрастний душ, ходьба босоніж, обливання і обтирання холодною водою – все це допоможе зміцнити організм. Загартовуватися потрібно з малого: спочатку варто використовувати теплу воду, поступово знижуючи її градус.
Намагайтеся якомога менше часу перебувати в місцях великого скупчення людей, після поїздки в громадському транспорті обов’язково мийте руки; регулярно провітрюйте приміщення, де навчаєтесь, працюєте, спите.
“Статистика говорить про те, що люди, які промивають ніс сольовим розчином, під час спалаху ГРВІ хворіють рідше: промивання дозволяє змити хвороботворну флору в порожнині носа. Для такої профілактики використовуються розчини морської солі або спеціальні спреї на основі морської води”, – додає лікар.
Курці хворіють частіше, а сама хвороба протікає важче. Дим висушує слизову оболонку і опірність організму знижується. Вживання алкогольних напоїв, особливо в зимовий період, тільки посилить зневоднення і навантаження на серцевий м’яз, збільшуючи пульс і підвищуючи тиск.
Ще один дієвий метод проти вірусних захворювань – вакцинація. Зазвичай щеплення від грипу роблять за кілька місяців до епідемії. Лікар сам повинен підібрати вакцину і вакцинуватися потрібно тільки в медичній установі. Щеплення від грипу досить ефективні: в дев’яти з десяти випадків зараження вірусом не відбувається. Але слід взяти до уваги, що вакцина захищає тільки від грипу, а не від усіх ГРВІ.
Нагадаємо, українці почали масово хворіти на грип та ГРВІ. Згідно з оперативними даними в Київській області на 42 тижні 2017 року (16.10-22. 2017 г.) на грип та ГРВІ захворіли 11 408 осіб.
Раніше повідомлялося, що в епідемсезоні 2017-2018 рр. в Україні очікують появу трьох штамів грипу, серед яких вже відомі “Гонконг”, “Брісбен”, а також новий штам “Мічиган”, який є підвидом “свинячого” грипу й має схожі симптоми захворювання.
Інкубаційний період ще невідомого українцям вірусу “Мічиган”, який відрізняється важким перебігом із великою ймовірністю виникнення ускладнень, складає від чотирьох до семи днів.
Джерело: “Сегодня”
До теми
- Як оформити допомогу на дитину з тяжким захворюванням, якій не встановлено інвалідність?
- Ужгородська музична школа № 1 оголосила набір учнів на 2025/2026 навчальний рік
- Закарпатських студентів запрошують написати статтю на тему транспорту, екології чи інновацій і отримати шанс виграти 20 тис грн
- Укрзалізниця призначила додатковий поїзд із столиці до Ужгорода і у зворотному напрямку
- Закарпатські патрульні нагадують: забруднений номерний знак — порушення правил дорожнього руху
- Як закарпатцям отримати безкоштовні засоби реабілітації?
- Коли пекти паски та фарбувати яйця, щоб усе вдалося: поради до Великодня-2025
- ДПС Закарпаття: актуально для мобілізованих фізичних осіб – підприємців
- Закарпатські податківці запровадили телефонні «гарячі лінії» для інформаційної підтримки для мобілізованих та демобілізованих ФОПів
- Помилки, які можуть коштувати життя: Закарпатський центр екстреної меддопомоги опублікував небезпечні дії, яких варто уникати
- Відзавтра на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
- Лише за тиждень в екосистемах Закарпаття додалося 60 пожеж - енергетики нагадують про безпеку під час прибирання
- В Ужгороді побачило світ унікальне видання про Мукачево «Archiv privilegovaneho mesta Mukacheva 1376-1850»
- На три потяги зі столиці до Закарпаття додали додаткові вагони
- Пенсійна реформа: що змінилося? 20–21 березня працюватиме обласна «гаряча лінія» для консультацій
- Закарпатців запрошують взяти участь в освітньо-грантовій програмі для ветеранів та сімей військових
- Стабільні прибутки у нестабільні часи: як українці попри виклики інвестують у нерухомість
- Безкоштовні слухові апарати в Закарпатській обласній лікарні ім. Новака: хто може отримати і що для цього потрібно
- Які безоплатні обстеження можна пройти у сімейного лікаря?
- Як обміняти посвідчення водія у сервісному центрі МВС?
До цієї новини немає коментарів