Міжнародний День ромів на Закарпатті відзначали яскравим та цікавом дійством в центрі Ужгорода

Далі роми влаштували ходу центром міста. З Театральної вони рушили на Корзо, Волошина, а далі - на пішохідний міст. Там роми вшанували пам’ять своїх померлих предків, спустивши на воду віночки зі свічками.
Хода завершилася на площі біля облмуздрамтеатру, де вони продовжили свої святкування. Там роми готували традиційну їжу та напої та пригощають ними всіх охочих, а також - виконують народні пісні та танці.
Та на цьому святко не закінчилося - воно тривало й у облмуздрамтеатрі, де всім присутнім влаштували чудовий концерт із вокальними та танцювальними виступами. Крім того, привітати ромів із святом прийшли представники обласної та міської влад.
Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, одягнутий з нагоди свята у традиційну ромську сорочку, звернувся з вітальним словом до до всіх присутніх, згадав історію свята, відзначив, що роми - особлива нація, адже не мають своєї державності, повідомив також, що на Закарпатті проживає найбільше представників ромської меншини в Україні, щонайменше 50%. Також побажав ромам міцного здоров'я та миру.Ужгородський міський голова Богдан Андріїв у вітальному слові підкреслив, що міська влада максимально сприяє та підтримує ромів у їх прагненні інтегруватися у суспільство, допомагає в освітніх, культурних питаннях. Активно відстоюють інтереси ромської громади Ужгорода і депутати Мирослав Горват та Юрій Мандич, інші міські обранці.
Привітав ромів і керуючий справами виконавчого апарату Закарпатської обласної ради Юрій Гузинець. Найбільш активним представникам ромської громади, а також громадським діячам, які опікуються ромськими проблемами, вручили нагороди від Закарпатської обласної державної адміністрації та обласної ради, а також Ужгородської міської ради.Довідково. Міжнародний день ромів (International Roma (Gypsy) Day) відзначається щорічно 8 квітня представниками цієї нації по всьому світу.
Свято було засновано на першому Всесвітньому циганському конгресі, що відбувся в Лондоні 8 квітня 1971 року й зібрав представників з 30 країн. У результаті були прийняті національні символи: прапор і гімн, що дозволило циганам світу визнати себе єдиною вільною нацією.
Джерело: Прес-служба Ужгородської міської ради























До теми
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
- Сакура в кадрі: благодійний фотоконкурс стартував в Ужгороді
- Соціальні майстерні БФ "Карітас–Ужгород" допомагають людям з ментальною інвалідністю
- Жінок, які чекають чоловіків з війни, запрошують в Ужгороді на захід з емоційної та психологічної підтримки
До цієї новини немає коментарів