Закарпатських водіїв просять передчасно не панікувати: все про нові водійські посвідчення

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.
Чиновник зазначив, що відповідний проект змін до закону "Про дорожній рух" поки перебуває в стадії розробки, а директива Євросоюзу поки несе рекомендаційний характер.
"Всі напрацювання будуть проходити ретельні консультації та громадські обговорення. Сьогодні або завтра нічого не зміниться", - пояснив він.
Криклій наголосив, що водії, які на момент набуття чинності нових правил будуть мати водійське посвідчення з терміном дії на 30, 50 років та безстрокові, зможуть користуватися посвідченням відповідно до зазначеного в них терміну, оскільки закон не має зворотної сили.
"У другій половині 2017 року планується подання на розгляд до профільного комітету Верховної Ради законопроекту, згідно з яким у посвідченнях водія з'являться додаткові категорії (наприклад, трицикли, квадроцикли, і т. ін.). Термін дії складатиме від 5 до 15 років у залежності від категорій", - розповів він.
При цьому, за його словами, водії категорії "В" зможуть користуватися своїм посвідченням водія 15 років, а водії категорії "С" і "D" - 5 років.
"Після завершення терміну дії водій повинен пройти медичний огляд для перевірки психофізичної відповідності. Опрацьовується також питання про підтвердження практичних і теоретичних навичок водіїв, щоправда, це стосуватиметься виключно професійних категорій "С" і "D", категорії комерційного транспорту, які несуть підвищену небезпеку для учасників дорожнього руху", - додав чиновник.
Крім того Криклій запевнив, що для уникнення корупційних ризиків МВС розраховує на створення МОЗ електронного реєстру довідок - "ліквідацію різних фіктивних "папірців" із доставкою додому або в офіс", а також працює над новою екзаменаційною системою.
"Усі законодавчі ініціативи, що перебувають на стадії розробки, будуть ретельно підготовлені, винесені на обговорення і тільки потім введені в дію. Громадянам будуть надані зрозумілі роз'яснення, а пропозиції матимуть виключно позитивний характер в площині дотримання водіями правил дорожньої безпеки", - наголосив він.
До теми
- На Закарпатті розпочали регулярний моніторинг якості повітря: перші результати
- Черговий евакуаційний потяг привіз на Закарпаття дві родини з Донеччини
- У Виноградові родинам полеглих захисників вручили державні нагороди
- Важлива подія: сьогодні 21 родина закарпатських військових отримала сертифікати на житло
- Австрійські благодійники передали техніку і зацікавились досвідом Закарпаття у релокації бізнесу
- Педагогиня із Закарпаття стала призеркою Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості»
- Понад 130 щеплень за день: у Чинадійові пройшов День здоров’я для ромської громади
- Стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України»
- Молодшого лейтенанта ЗСУ Шіца Вільгельма відзначено нагрудним знаком «Честь і доблесть Закарпаття»
- Діти із Донеччини відпочивали на Закарпатті
- Розбудова культурних, туристичних та міжінституційних мостів: делегація Підляського воєводства відвідала Закарпаття
- Житлові будинки, електромережі, врожай: негода наробила чимало лиха на Закарпатті
- До 80-річчя обласний краєзнавчий музей отримав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України
- На Мукачівщині зустріли героя, який повернувся із полону
- У Вільшанському дитячому будинку-інтернаті запрацювали два нові відділення
- Серед звільнених напередодні з полону - закарпатець
- Діти закарпатських військовослужбовців вирушили на відпочинок до Литви
- Після укусів комах: на Закарпатті двоє підлітків з ускладненнями потрапили до хірургії
- Відзнаку командира підрозділу – орден «Полеглого воїна» – присвоїли 11 закарпатським бійцям 33-ї окремої механізованої бригади.
- Закарпаття знову зустріло евакуаційний потяг із сім’ями з прифронтових областей
До цієї новини немає коментарів