Закарпатські податківці інформують, яким чином підприємцю здійснити тестування ПРРО
Інформація від обласних податківців.
Інформація від обласних податківців.
до уваги суб’єктів господарювання.
Вимоги законодавства сфери розрахунків, пов’язані, зокрема, і з відображенням реквізитів електронних платіжних засобів – платіжних карток (далі – ЕПЗ) у чеках, які формуються реєстраторами розрахункових операцій/програмними реєстраторами розрахункових операцій.
Працівники Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області впродовж січня-листопада виявили фінансові порушення на більш ніж 174,1 млн грн під час 24 ревізій і перевірок та на понад 13,6 млн грн – у ході 4 аудитів.
Про це, крім іншого, йдеться у Програмі соціально-економічного розвитку Закарпатської області на 2024 рік, яку днями затвердили депутати Закарпатської облради.
У Головному управлінні ДПС у Закарпатській області наголошують на обов’язковому використанні спрощенцями ІІ, ІІІ і IV груп реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій. Платники можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО, залежно від своїх фінансових можливостей та функціональних потреб, а Податкова служба надає можливість безкоштовного встановлення програмного РРО на будь-який комп'ютер, ноутбук або ґаджет.
Повнота обсягів розрахункових операцій (виторгів), проведених через реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО)/програмних РРО (далі – ПРРО), є важливим чинником повноти декларування обсягів отриманих доходів суб’єктами господарювання, а відтак і реальністю задекларованих та сплачених ними податків, зокрема, податку на прибуток, податку з доходу фізичних осіб, акцизного податку тощо.
Редагування у програмному реєстраторі розрахункових операцій (далі – ПРРО) цін товарів здійснюється шляхом редагування номенклатури товарів.
Порівняно з нинішнім кошторисом, він буде меншим на 200 мільйонів. Одна з причин – передача військового ПДФО з місцевих бюджетів до державного.
Працівники відділу фактичних перевірок управління аудиту Головного управління ДПС у Закарпатській області провели фактичну перевірку на одному з ринків Мукачівського району. Під час перевірки виявлено трьох громадян, які здійснювали господарську діяльність без будь-яких дозвільних документів, без реєстрації суб’єктами господарювання. Зокрема, незаконно здійснювали торгівлю алкогольними напоями.
Фахівці податкової служби Закарпатської області продовжують заходи щодо контролю за діяльністю суб’єктів господарювання у сфері обігу підакцизних товарів. Особлива увага при перевірках приділяється дотриманню вимог щодо порядку проведення розрахунків при продажу підакцизних товарів, наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, наявності підтверджуючих документів щодо походження таких товарів, оформленню трудових відносин з найманими працівниками.
Зелений коридор» - зона спрощеного митного контролю, проходячи яку, громадяни звільняються від подання письмової митної декларації. Відтак, обираючи «зелений коридор», громадянин своїми діями демонструє митникам, що не має товарів для письмового декларування.
Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України (повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП).
Чи може СГ, який використовує ПРРО від інших виробників (комерційних), у зв’язку із технічними проблемами на такому ПРРО, зайти в ПРРО WEB-ВЕРСІЯ ДПС та в ньому закрити/відкрити зміну і здійснювати розрахункові операції?
Фахівці ГУ ДПС у Закарпатській області нагадують, що суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України (повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП).
У межах проведення роз’яснювальної компанії щодо необхідності застосування РРО/ПРРО фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області регулярно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання.
Роз’яснюють податківці.
Інформують обласні податківці.
Про роботу підприємства в умовах воєнного стану
Інтерес до купівлі квартир в Україні сягає 70-80% свого довоєнного рівня, але частина покупців поки що витримує паузу і відкладає рішення про купівлю до стабілізації ситуації на фронті.