Ужгородка Анюта Артемюк вишиватиме разом із 70 майстринями мапу України
Про це майстриня написала на своїй сторінці в Фейсбук.
Про це майстриня написала на своїй сторінці в Фейсбук.
Днями на своєму ютуб-каналі Аліна Паш презентувала кліп на пісню "Питання".
Varosh Talks. Інтерв’ю – це продовження проєкту міських дискусій Varosh Talks, який започатковано понад два роки тому. Утім новий час та умови життя диктують і нові правила – онлайн, зустрічі у вузькому колі, відсутність великих зібрань.
Фотограф і журналіст Карл Смутко побував на відкритті “квартирної” виставки “Я – мною відхилено” – від художниці Наталії Тарнай в Ужгороді. Ділимося матеріалом та світлинами.
Кіно здатне збільшувати потоки туристів на Закарпаття, залучати інвесторів, давати робочі місця, впливати на регіональні рішення. От за культовим фільмом “Мої думки тихі”, знятим в області, створюється туристичний маршрут, який уже вабить київських туристів. Це реальний кейс, який неодмінно мав би стати прикладом для наслідування. Кіно може популяризувати локації своїх зйомок – у цьому переконаний Антоніо Лукіч, режисер “Мої думки тихі”. Він узяв участь у панельній дискусії “Креативні індустрії Закарпаття” на Форумі Re:Open Zakarpattia і розповів, як кіноіндустрія могла би просувати найзахідніший регіон України.
До уваги мешканців Ужгорода та Перечина.
У програму урочистих відзначень днів Карпатської України на теренах Закарпаття свої корективи внесли й карантинні умови, пов’язані з поширенням коронавірусу. Принаймні заплановані масові заходи довелося перевести в дистанційний формат. Але попри все це, з’явилися й нові можливості вираження глибокої шани героям Карпатської України. Так, у Карпатському університеті імені Августина Волошина в Ужгороді запланована на ці дні виставка унікальних фотографій з приватної колекції оператора Каленика Лисюка з фондів Українського Музею-Архіву (УМА) в Клівленді (Огайо, США) переросла у вироблення відео-виставки, презентація якої пройшла 19 березня.
Ужгородський Театр вогню “FIRE LIFE” створив абсолютно нову програму, не вогняне шоу, як зазвичай, а світлове, направду космічне. Їхні виступи з вогнем та піротехнікою – завжди “вау, давайте ще”, а “світловий проєкт” – цілковито інший напрямок, ефектний у своїй яскравості.
Колекціонери історії, інтелектуальні збирачі, поціновувачі філателії.
У майстерні художниці квіти – скрізь, куди не глянь. Ще б пак! Вони демонструють буяння природи. А це неабияк захоплює Лесю Приймич.
Фантастичний комікс про супергероя Капітана Чумакса створили в Ужгороді.
Ужгородська міська рада оголошує конкурс на здобуття міської премії імені Петра Скунця – творчої відзнаки, якою нагороджують літераторів і краєзнавців.
Карпатська Україна отримує щодалі більший розголос не тільки в історичних та політологічних студіях, але і в художній літературі.
Шевченківську премію у 2021 році в номінації "Література" отримала письменниця Оксана Луцишина за роман "Іван і Феба". В інтерв'ю Суспільне Культура вона розказала про своє ставлення до найвищої мистецької нагороди України; як трактує короткий список, в якому опинилася; чому для неї важливо бути першою жінкою письменницею-лауреаткою із Закарпаття та чи пов'язує вона себе з традицією закарпатського художнього письма. І, звісно, як витратить преміальні кошти та чи приїде зі США в Україну на вручення.
Фільм "La Palisiada" знімають в Ужгороді. Триватимуть зйомки в обласному центрі Закарпаття до кінця місяця, продовжать їх у Києві.
Національну премію імені Тараса Шевченка в галузі літератури цьогоріч здобула письменниця із Ужгорода, випускниця факультету романо-германської філології (тепер – іноземної філології) Ужгородського університету, а нині докторка філософії (PhD), викладачка української мови й східноєвропейських літератур в Техаському університеті (США) – Оксана Луцишина.
Varosh Talks. Інтерв’ю – це продовження нашого проєкту міських дискусій Varosh Talks, який ми започаткували понад два роки тому. Утім новий час та умови життя диктують і нові правила – онлайн, зустрічі у вузькому колі, відсутність великих зібрань.
Дебютний випуск україномовного шоу від "Нашої Файти" отримав назву "Ельф Кравчук".
Вихованці Мукачівського Центру дитячої юнацької творчості прийняли участь в l етапі Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику, "Пожежі краще запобігти!". Про це повідомляють у пресслужбі Мукачівської міської ради.