Ромська громада Ужгорода приймає вимушених переселенців
Ромська громада Ужгорода прийняла понад 100 вимушених переселенців. Людей розмістили в ромському храмі Ужгорода.
Ромська громада Ужгорода прийняла понад 100 вимушених переселенців. Людей розмістили в ромському храмі Ужгорода.
Ужгородський національний університет залишається одним із основних форпостів гуманітарної допомоги на Закарпатті. Зокрема, студмістечко УжНУ приймає тимчасово переміщених осіб для проживання.
Попри війну, COVID-19 нікуди не зник.
Із початком війни Закарпаття активно приймає переселенців. Люди тікають від куль, сирен та обстрілів, інші ж наживаються необґрунтовано піднявши ціни на помешкання. Про випадки такого мародерства розповідали і ми. І до усіх власників готелів, квартир, садиб, будинків, хто почав набивати власні кишені у час війни завищуючи ціни, прохання подивитися вгору на мирне небо, а воно таке завдяки нашим військовим, які зі зброєю у руках боронять нас.
З першого дня війни у місті Чоп угорська школа та ДНЗ «Казка» стали центром розміщення переселенців. Наразі тут проживають майже 300 осіб, здебільшого – мами з дітками до 6 років.
68 570 гривень - це сума, яку платить держава щоразу, коли бійці ДСНС виїзджають на виклик. З початком весняних робіт закарпатці масово вдаються до підпалів сухої рослинності та чагарників.
Їх сила саме в єдності і безкорисливій допомозі кожному.
65 людей прийшли 20 березня на безкоштовну екскурсію Ужгородом. Екскурсовод Віктор Опаленик набирає групи другу неділю поспіль, анонсує заходи на своїх сторінках у соцмережах. Екскурсії Ужгородом проводить для людей, котрі вимушено покинули свої рідні міста і переїхали на Закарпаття.
Талонну систему харчування запровадили для переселенців в Ужгороді. Вимушені гості , що отримали прихисток у комунальних закладах міста, отримують талони на три дні і обмінюють їх на гарячі обіди у кількох їдальнях безкоштовно – усе за гроші з міського бюджету.
Екскурсію-квест для дітей вимушених переселенців провели в Ужгородському Скансені. Долучитися до заходу могли діти різного віку. Для цього розділили квест на вікові категорії. Про це Суспільному повідомила завідувачка відділу науково-освітньої роботи Скансену Тетяна Сологуб-Коцан.
У будівлі Синагоги, що в Мукачеві завтра роздаватимуть допомогу для внутрішньо переміщених осіб, там її вже почали активно сортувати. Переселенці зможуть отримати продуктові набори та речі першої необхідності.
Двічі змушена була покинути свій дім вимушена переселенка Любов. Вона з Донецької області в 2015 році переїхала в передмістя Києва. Через війну їй довелося залишати і нову оселю в місті Ірпінь. Історію жінки дізнавалася кореспондентка Суспільного.
Навіть під час війни ужгородці можуть отримати послуги в місцевому ЦНАПі.
В Ужгороді з 24 лютого приймають переселенців та втікачів від війни.
64 людини, які приїхали з інших областей на Закарпаття, звернулися у пошуках роботи до обласного центру зайнятості станом на 17 березня. Про це Суспільному повідомив директор центру Юрій Фущич.
У безпечні місця.
Благодійна організація Hungary helps розширила свою діяльність і на Закарпаття. Доброчинна структура розробила пакет надання гуманітарної допомоги мешканцям краю та переселенцям. Один з його елементів – програма харчування, яка стартувала у середу. В її рамках щодня на залізничний вокзал доставляють 300 порцій гарячих страв, фрукти та воду для біженців.
Створювати бронежилети почали на Виноградівщині. Люди організували все самостійно не маючи жодного досвіду.
Щороку навесні Закарпатська область починає цвісти. Саме у цей період можна спостерігати рідкісне цвітіння Шафрана Гейфеля.