Україна і Словаччина можуть домовитися про спільне гасіння пожеж у прикордонні

Україна і Словаччина можуть домовитися про спільне гасіння пожеж у прикордонні
За останні 10 років на територіях, прилеглих до українсько-словацького кордону, надзвичайних ситуацій не виникало.

 

Про це повідомив начальник Управління ДСНС України у Закарпатській області Роман Гудак на засіданні Міжурядової Українсько-Словацької комісії. Він відзначив, що за певних умов виникнення надзвичайних ситуацій все ж таки можливо.

Співпраця між закарпатськими рятувальниками та їх словацькими колегами існує вже давно та досить плідно розвивається. Так, з ініціативи Управління ДСНС України у Закарпатській області, між крайовими урядами міст Пряшева та Кошіце (Словаччина) та Закарпатською обласною державною адміністрацією було укладено Угоду про взаємоінформування між регіонами країн-сусідок. Для поглиблення виконання положень відповідних Угод рятувальники обох країн розробили відповідні Схеми зв’язку та надання інформації у випадку небезпеки виникнення надзвичайних ситуацій.

У подальшому, за словами Романа Гудака, обом країнам варто продовжити спільний моніторинг та прогнозування надзвичайних ситуацій на суміжних прикордонних територіях. З метою обміну досвідом розвитку та функціонування добровільних пожежних дружин, що існують у Словацькій Республіці, також варто запровадити практику проведення спільних конференцій, навчань, тренінгів, тощо.

Щодо  питань перегляду та оновлення  Методичних інструкцій  із співпраці Державної служби України з надзвичайних ситуацій та пожежно-рятувальної служби Словацької Республіки в наданні взаємної допомоги виступив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Володимир Демчук. Він виказав сподівання на те, що відповідне засідання дасть поштовх у подальшому розвиненні відносин  між Україною та Словаччиною, що допоможе рятувальникам обох країн попереджати виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідовувати їх у найкоротші терміни.

У свою чергу Директор департаменту управління відділів пожежної охорони МВС Словаччини Маріан Дрітомскі зазначив, що словацькі колеги завжди раді прийти на допомогу Українському народу у подоланні різного роду надзвичайних ситуацій чи подій. Окрім того, він розповів, що коли у Чехії на прикордонній території виникла велика пожежа площею у 200 га, словацькі рятувальники надали усі можливі засоби та сили для її ліквідації, адже існував певний алгоритм дій, що був затверджений документально. Тож і  між Україною та Словаччиною мають буди чітко визначені правила та інструкції, в яких буде прописано алгоритм дій обох країн.  

Також Маріан Дрітомскі розповів про історію створення добровільних формувань у Словаччині та зауважив, що впровадження у нашій державі системи добровільних пожежних наближає нашу службу порятунку до європейських стандартів.

 

13 вересня 2016р.

До теми

Коментарі:

  1. олег 2016-09-13 / 09:49:43

    В прикордонників можна повчитись співпрацювати тут пиляємо туда вивозим і бапки пополам. А МЧС-ники кожен день поїдуть тушити в баки замість води скільки сигарет влізе?