Унікальну виставку народних ремесел відкрили в ужгородському скансені

Відкривала виставку директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту Габріела Андял. Вона привітала гостей свята Вікторію Фролову, начальника управління культури Закарпатської ОДА, Ганну Дрогальчук, директора Обласного організаційно-методичного центру культури, Людмилу Губаль, голову Закарпатської організації Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Михайла Беленя, голову Закарпатської організації Національної спілки дизайнерів України.
Представлена експозиція в двох залах та включила в себе твори вишивки, ткацтва, різьби по дереву, коренепластики, кераміки, гончарні вироби, роботи з бісероплетіння і лозоплетіння, а також експонати, виконані в інших видах мистецтва, що побутують у нашому краї.
Музей зміг зібрати експонати з кожного району Закарпаття, адже кожен з них є по-своєму унікальний. «Тут представлені навіть роботи виконані в техніках, що зустрічаються вже нечасто. Адже, зазвичай, техніки виконання того чи іншого виду декоративно-прикладного мистецтва передаються з покоління в покоління і часто втрачаються», – зауважила Вікторія Фролова.
На заході було представлено понад 350 робіт, що є творчими напрацюваннями не тільки старшого, але і молодого покоління закарпатських митців. Серед майстрів – Людмила Губаль, Наталія Стегура, Василь Орос, Василь Сідак, Анатолій Сакалош, Михайло Сачко, Віталій Кінч, Євген Рубець, Марія Купарь, Андрій Губенко, Надія Вербищук, Дося Вербищук, Марія Чіка, Марія Ковач, Марія Федорнак, Ганна Поштак, Любов Поштак, Єва Карабин та багато інших. Організація виставки зайняла декілька місяців плідної роботи.
«Мистецтво на стільки відкрите та настільки зачіпає струни душі, ми повинні не втрачати його, продовжувати та передавати своїм дітям», – наголосила Анна Дрогальчук.
Центральне місце виставки віддали вишиваним рушникам, їх є понад 50 – це роботи з Міжгірщини, Іршавщини, Тячівщини, Хустщини. Представлені також вишивані серветки та скатертини, що створять затишок у будь-якій оселі. «Закарпаття славиться своїми народними умільцями, особливо з вишивки. Кожна друга жінка краю вміє гарно вишивати та може позмагатися навіть з професіоналами», – зауважила Людмила Губаль.
Гостей виставки розважали своїм чудовим виконанням закарпатських пісень вокалістка народного вокального ансамблю народної пісні «Розмарія» Василина Голянич та лауреат всеукраїнських конкурсів Віра Сентипал.
Михайло Белень розповів, що є дуже багато унікальних стародавніх робіт, які потрібно виставити в ці зали, але кожна з них потребує детального аналізу та вивчення фахівців. Тому, поки що вони не презентовані громадськості.
Кожен майстер унікальний, а кожна робота є неповторною. Такі виставки є важливими для сучасності, адже пам’ятати про традиції означає не втратити ту самобутність і ту неперевершеність, що є в нашому краї.
Вікторія КОПИНЕЦЬ, Карпатський об’єктив
До теми
- Танець, пісня, пам’ять: Академія культури провела концерт-подяку захисникам
- Академія культури і мистецтв запрошує сьогодні в Ужгороді на звітний концерт «Дякую Тобі…»
- В Академії культури і мистецтв відбувся фольклорно-мистецький форум «Барви народного танцю»
- В Ужгороді відбувся обласний фольклорний фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін»
- В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін»
- 5 музеїв Ужгорода, про які ви могли не знати (ФОТО)
- В Ужгороді стартував Всеукраїнський дитячий театральний фестиваль-премія «Золота китиця».
- Ужгородський скансен оприлюднив програму до Дня музеїв
- В Ужгородському скансені відкрили виставку живопису Аврелії Федор
- У краєзнавчому музеї ім.Т.Легоцького триває персональна виставка живопису Василя Вовчка «Весняні мелодії»
- «В моїм серці Лемковина» – виставку з такою назвою відкрили в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту
- Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт «Музика єднає покоління»
- Майже 50 ікон представили на виставці в Ужгородському кафедральному соборі
- Сьогодні в Ужгородському скансені представлять виставку витинанок Марії Бурдяк та Галини Дудар «В моїм серці Лемковина»
- У травні Ужгород перетвориться на музичну столицю України
- Пленер «Рожевий цвіт» надихав і активізував художників до творчості просто неба
- В Ужгороді відбудеться благодійний музичний фестиваль „Con-Temp Trio & Друзі”
- Закарпатські митці представили традиційну «Великодню виставку»
- В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
- Ужгородський скансен запрошує шанувальників мистецтва на виставку живопису та декоративної кераміки «Магія весни»
До цієї новини немає коментарів