Як учасники експедиції Ukraїner досліджували замок у Чинадієві

Замок Чент Міклош, який є невід'ємною частиною багатої історії Австро-Угорщини "при совєтах" перетворився на склади та майстерні. За української влади до нього також нікому не було діла.
Але 15 років тому замок попросив в оренду композитор та художник Йосип Бартош.
Зараз тут проведено часткову реконтрукцію, а зали замку слугують місцем для різних атракцій та галерей. А ще щороку тут відбувається вже відомий на всю Україну фестиваль "Срібний Татош".
Траян Мустяце, який є учасником експедиції Ukraїner, повідомив, щоЙосип Бартош робить величезну роботу щодо популяризації Закарпаття і збереження історичних пам'яток для нащадків.
"Йосип Бартош - композитор, письменник і художник про своє захоплення каже так: "Це не я знайшов зáмок, а зáмок мене...". І в його словах щось є. Якась чаруюча прив'язаність", - розповідає Траян Мустяце.
Нагадаємо, експедиція Ukraїner триває все літо, її учасники досліджують різні "родзинки" Закарпаття. Ми вже розповідали про експедицію на Селиській сироварні та про подорож до Боржавської вузькоколійки.
Джерело: Прозак
До теми
- 23 тисячі туристів зверталися з початку року до гірських рятувальників Закарпаття для консультацій, інструктажів або реєстрації
- За 7 місяців 2025 року на Закарпатті сплатили понад 15 млн грн туристичного збору
- Нацпарк на Закарпатті представив звукову доріжку для людей з порушенням зору
- Закарпаття – у ТОП-5 регіонів за сплатою туристичного збору
- Близько 1 мільйона туристів відвідують Ужгород за рік
- За пів року на Закарпатті сплатили 11,7 млн грн туристичного збору
- У Нацпарку «Зачарований край» квітне 13 видів орхідей
- За 5 місяців 2025 року на Закарпатті сплатили понад 10,5 млн грн туристичного збору
- 10 родзинок закарпатського Хуста: путівник для мандрівника
- На Закарпатті прогнозують улітку черги на кордонах. Прикордонники також нагадали правила виїзду неповнолітніх
- Центр Європи, Музей нарцису і Музей екології гір відкривають двері – завтра вхід безкоштовний!
- Мандрівки Карпатами — з початку року понад 7 тисяч мандрівників зареєструвалися у закарпатських рятувальників
- Мобільний туристичний додаток «Ужгород» презентували у міській раді
- Відомі туристичні локації Закарпаття доступні у форматі аудіогідів
- Закарпатське Берегово: 6 “родзинок” для мандрівника
- Слухай і мандруй: туристичні маршрути Синевира ожили голосом легенд і музики
- Дике озеро (Озірце) на Міжгірщині зустрічає оновленим виглядом
- Музеї Закарпаття, які варто відвідати
- Усі 2-тисячники за ніч: на Рахівщині пройде гірський марафон Чорногорою
- Долина нарцисів – єдиний в Україні унікальний заповідний масив
До цієї новини немає коментарів