Протягом двох днів на базі УжНУ "засідали" медики з України та Америки

За словами директора Державного закладу «Український науково-практичний центр медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України» Євгена МОРОЗА щорокуфахівці екстреної медичної допомоги України обслуговують понад 8,5 мільйонів викликів.За 2015 рік в країні лікарями «швидкої» було зроблено майже 8 тисяч серцево-легеневих реанімацій, із них 1400 – успішних (це люди, яких медики повернули до життя фактично з-за порогу смерті)…24 години на добу, сім днів на тиждень, рятують життя тисяча лікарських та дві тисячі фельдшерських бригад «швидкої».
На необхідності змін в підготовці фахівців з надання екстреної медичної допомоги наголосив головний фахівець МОЗ з медицини невідкладних станів Георгій РОЩІН. На його переконання фельдшера для екстреної медичної допомоги потрібно готувати вже з перших курсів навчання в спеціалізованих медичних училищах.
Про особливості організації роботи екстреної медичної допомоги в США та можливі шляхи подальшого розвитку та вдосконалення її в Україні розповідав колегам експерт зі штату Каліфорнія,перший заступник директора департаменту служб екстреної медичної допомоги штату Каліфорнія (США)Ден СМАЙЛІ. Зокрема у своїй доповіді він детально проаналізував франко-германську та англо-американську системи надання невідкладної допомоги, розповів про основні принципи тактичної медицини та про особливості тактичного польового лікування.
Також під час дискусій на нараді зверталась увага на організацію роботи екстреної медичної допомоги в Закарпатті – її досвід ставили у приклад як гідний наслідування. Адже, незважаючи на складний гірський рельєф, стан доріг, віддаленість населених пунктів один від одного та низку інших ускладнюючих роботу факторів, медики краю змогли не тільки грамотно організувати на високому рівні роботу екстреної медичної допомоги, але й злагоджено та безперебійно спільно з іншими службами краю працювати під час надзвичайних ситуацій.
Одночасно з проведенням семінару-наради, вперше в Україні на факультеті післядипломної освіти Ужгородського національного університету американські медики-практики спільно з фахівцями Українського науково-практичного центру медичної допомоги та медицини катастрофпроводили практичні навчання для шестидесяти фельдшерів та лікарів закарпатської «швидкої» та студентів медичного факультету. Фахівці спростовували міфи щодо надання медичної допомоги на догоспітальному та госпітальному етапах та провели майстер-класи з надання реанімаційних заходів при різних невідкладних станах: травмах, проблемах з диханням, кровотечами, серцевими нападами. Так, наприклад Брайн МАКМАРІ –– професор, завідувач відділення екстреної медичної допомоги м. Нешвіль штату Тенесі (США), продемонстрував декілька практичних ситуацій на пацієнтах, зосередивши увагу на окремих складних та нетипових моментах надання невідкладної дороги, а Віталій КРИЛЮК – завідувач відділу підготовки інструкторів ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України» ознайомив присутніхз протоколами навчання лікарів TECCта з алгоритмом дій при наданні медичної допомоги постраждалим при ДТП, - пише
До теми
- В Ужгороді відбудеться четвертий кінофестиваль «Кіно сусідів»: що можна побачити у програмі
- До 80-річчя обласний краєзнавчий музей отримав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України
- Діти з родин загиблих захисників із Ужгорода тиждень відпочиватимуть в угорській Ніредьгазі
- Через 5 порушень водій в Ужгороді отримав штрафів на загальну суму понад 60 тисяч гривень
- Патрульні виявили в Ужгороді таксиста з ознаками наркотичного сп’яніння й притягнули до відповідальності
- Змагаються ветерани і ветеранки: в Ужгороді - другий день "Карпатського виклику"
- На Мукачівщині зустріли героя, який повернувся із полону
- Поліцейські оперативно розшукали та затримали двох зловмисників, які побили та пограбували чоловіка на одній з вулиць Ужгорода
- У Вільшанському дитячому будинку-інтернаті запрацювали два нові відділення
- Міжнародний проєкт для пом’якшення змін клімату стартує в Ужгороді
- В Ужгороді стартував відкритий всеукраїнський турнір із адаптивних видів спорту «Карпатський виклик»
- Молодіжний освітній фестиваль «База» від УАЛ триває в Ужгороді
- Богдан Андріїв привітав поліцейських із професійним святом
- Ужгород попрощався із полеглим 43-річним майором Олександром Карповим
- Серед звільнених напередодні з полону - закарпатець
- В Ужгороді цими вихідними - спортивні змагання серед військових та ветеранів
- У Закарпатській обласній клінічній лікарні за 4 години виготовили і встановили протез військовому з Херсона
- Стали відомі імена переможців премії імені Петра Скунця
- Богдан Андріїв привітав з перемогами на всеукраїнському й світовому рівнях ужгородських спортсменів
- Поліцейські встановлюють обставини ДТП, що сталася на Ужгородщині
До цієї новини немає коментарів