УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА ПРО ДОСТРОКОВІ ВИБОРИ ПІДТРИМАЛИ ВСІ РАЙОНИ ЗАКАРПАТТЯ

Голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші, який щойно повернувся з наради голів облдержадміністрацій, що відбулася в Києві під головуванням Віктора Ющенка, висловив своє бачення причин, які викликали цю політичну кризу, а відтак окреслив завдання, що стоять перед органами місцевого самоврядування у зв’язку із Указом "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України п’ятого скликання", який Президент України підписав 2 квітня (Указ опублікований в “Офіційному віснику Президента України”).

 

— Ситуація в усіх областях стабільна, органами влади проводиться планомірна робота, — підкреслив Олег Гаваші. — На сьогодні в державі нема надзвичайного стану – є політична криза.
Як відомо, вибори до парламенту 2006 року були визнані, в тому числі й світовою спільнотою, як одні з найдемократичніших та найчесніших в новітній історії України. Тому сумнівів про їхню легітимність ніколи не виникало. Дотримання результатів волевиявлення людей гарантувалося Конституцією України, законами нашої держави. Обранці ж народу у Верховну Раду мали закріпити їх створенням фракцій. Що ж відбулося насправді? За обіцяні посади або через підкуп депутати почали зраджувати своїх виборців, змінювати фракції. Тобто маємо пряму підміну результатів виборів.
Верховною Радою і урядом за весь цей час не були закріплені жодні домовленості політичних сил, жоден пункт Універсалу. Зрештою, народні депутати почали приймати неконституційні закони, один з яких – Закон про Кабмін.
Президент України зробив ще одну спробу знайти спільну мову з коаліцією - провести переговори, під час яких домовитися і прийняти рішення про врегулювання всіх цих питань. Глава держави пропонував створити єдину комісію, в яку би входили представники і Кабміну, і Верховної Ради, і Секретаріату Президента, і громадських організацій, а очолила б її відома і шанована людина, котрій довіряють усі ці інституції. Ця комісія узагальнювала б і при необхідності вносила зміни до Конституції із попереднім їх обговоренням та проведенням референдуму.
Президент наполягав, щоб норми, записані в Універсалі, були сформульовані як закони, тоді б ніхто не піддавав сумніву, треба чи ні виконувати їх, і не виникали б різні тлумачення положень. Здавалось би, сторони дійшли згоди і у вівторок парламент мав розглянути низку питань, зокрема переглянути Закон про Кабінет Міністрів. Але через півгодини після зустрічі лідерів політичних сил з Президентом з’ясувалось, що депутатів зібрано на позачергове засідання Верховної Ради. Що там відбувалось, українці бачили з екранів телевізорів.
Таким чином коаліція продемонструвала своє небажання шляхом компромісу шукати вихід із політичної кризи. У Президента України не було іншого шляху, як видати Указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України, розуміючи, що справа зайшла у глухий кут і ніхто не збирається виконувати домовленості.
Позицію глави держави практично одноголосно підтримали керівники облдержадміністрацій, крім міських голів Києва, Севастополя та голови Кабінету Міністрів Автономної Республіки Крим.
У середу, 4 квітня, відбулася нарада керівництва Закарпатської облдержадміністрації та облради з головами районних рад і державних адміністрацій. Йшлося про суспільно-політичну ситуацію в державі й області зокрема, реакцію місцевих органів влади Закарпаття на підписання Президентом України Указу "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України п’ятого скликання". Учасники наради прийняли заяву на підтримку дій Президента України, яку підписали голови державних адміністрацій та рад усіх 13 районів області.
В заяві, зокрема, йдеться: "Сьогоднішня ситуація в країні вимагає від усіх нас чіткої громадянської позиції та національної свідомості. Ми заявляємо про повне схвалення і підтримку позиції Глави держави. І готові неухильно виконувати Указ Президента України та положення чинного законодавства щодо проведення чесних і демократичних виборів до Верховної Ради.
Від імені легітимних органів державного управління та місцевого самоврядування області заявляємо про те, що громади міст і сіл краю проявлять належну згуртованість, твердість і послідовність у відстоюванні демократичних свобод, інтересів держави і рідного Закарпаття.
У цей визначальний для демократії час звертаємось до лідерів громадсько-політичних, національно-патріотичних сил, до кожного закарпатця згуртуватися довкола Президента України і єдиною силою протистояти спробам узурпації влади. Закликаємо вас до толерантності, виваженості й мудрості, щоб громадянська позиція кожного закарпатця була державницькою і патріотичною.
Український народ – це єдине джерело влади в державі. Ми глибоко переконані, що дострокові вибори до Верховної Ради України повернуть йому контроль над діяльністю вищих гілок владних структур і сприятимуть подальшій побудові сучасної демократичної країни.
Заявляємо, що органи виконавчої влади та місцевого самоврядування забезпечать вільне волевиявлення всіх громадян, економічну та політичну стабільність в області, дотримання конституційного ладу".

Офіційний сайт Закарпатської ОДА

 

06 квітня 2007р.
-->

До теми

Коментарі:

  1. СПОСТЕРИГАЧ 2007-04-08 / 09:09:00

    Попробывали бы не поддержать!

  2. Вакханалія 2007-04-06 / 13:11:00

    Я би дуже здивувалася, якби голови обладміністрацій, що є призначеними президентом деюре, люди-ставленики президентського оточення дефакто, утрималися, а вже про, борони боже, проти проголосувати - самогубство. І відповідно поставлені в "незручну позу" голови закарпатських районних рад та адміністрацій виявили передбачуваний "одобрямс". Білими нитками шито закарпатську демократію. Як сказав пан Фоменко: "Демократія - це диктатура демократів." Суто закарпатський варіант, не знаходите? ;-)