Міністр оборони США в Україні

Український міністр оборони Євген Марчук після переговорів з американським колегою Дональдом Рамсфельдом сказав, що термін перебування українського контингенту в Іраку залежатиме від становища у тій країні.

 

За словами пана Марчука, з яким погодився американський гість, насамперед нова іракська влада повинна бути у змозі самостійно опікуватися безпекою.

Українські джерела повідомляють, що Дональд Рамсфельд, який у п'ятницю у Криму також зустрічався з президентом Кучмою, назвав роль українських військових в ?раку важливою і сказав, що вони чудово виконують свою роботу.

Кілька кандидатів на президентську посаду, зокрема Віктор Ющенко, Олександр Мороз та Петро Симоненко, висловлюються за повне і негайне виведення українського контингенту з ?раку, а Віктор Янукович заявля? про потребу скорочення того контингенту.

З одного боку, говорять експерти, такі заяви кандидатів ? частиною агітації для тих виборців, які неприязно ставляться до присутності українців в ?раку.

А з іншого, серед українських високопосадовців поширеною ? думка про те, що перспектива можливого економічного зиску від участі у відбудові ?раку віддаля?ться на невизначений термін, оскільки в тій країні трива? громадянська війна, наслідки якої виглядають непередбачуваними.

Президент Кучма на переговорах з американським міністром заявив, що Україна не зміню? свого курсу на ?вроатлантичну інтеграцію.

[b]Кавказькі особливості[/b]
Оглядачі також говорять про кавказький аспект та звертають увагу на те, що зустріч між президентом України та міністром оборони США відбулася через два дні після зустрічі між Леонідом Кучмою і президентом Грузії Міхаілом Саакашвілі, який в свою чергу прибув до Криму після візиту в США.

Враховуючи, що Вашингтон нада? активну підтримку новому керівництву Грузії, в Ки?ві не виключали, що Дональд Рамсфельд, можливо, буде говорити з Леонідом Кучмою про постачання української зброї Тбілісі. Що ? особливо важливим на тлі конфлікту в південній Осетії та Абхазії. Аналітики також не виключають, що Леонід Кучма може виступити в ролі посередника в цьому конфлікті.

[b]Вибори[/b]
Як вважа?ться, іншим важливим аспектом зустрічі між президентом України та міністром оборони США були наступні президентські вибори в Україні.

Вашингтон неодноразово звертав увагу на необхідність прозорого і демократичного проведення президентських перегонів і надання рівних можливостей всім кандитам.

 

14 серпня 2004р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів