Журналісти та політики обговорювали проблему політичної корупції в Україні

Відбулося засідання Ужгородського прес-клубу на тему: "Чи є в Україні політична корупція, в чому вона проявляється на Закарпатті". Мова також йшла про сучасну політичну ситуацію в області.

 

Як відомо, організація "Геллап" (The Gallop Organization) внесла Україну до першої десятки найкорумпованіших країн світу. "Геллап" провів опитування в 101 країні світу. За рівнем корупції Україна опинилася на одному щаблі з Росією, Румунією, Марокко і Камеруном. Гірше, ніж в Україні, ситуацію оцінюють тільки в Таїланді, Лівані, Польщі та Литві.
Україна уклала угоду з американською державною корпорацією "Виклики тисячоліття" про втілення Порогової програми у сфері боротьби з корупцією. Загальна вартість цієї програми складає майже 45 млн. доларів США. Програма розрахована на два роки та має підвищити здатність громадянського суспільства в Україні до спостереження і викриття корупції у державному секторі, надати фінансову підтримку у реалізації судової реформи, вдосконалити засоби контролю та застосування стандартів етики і управління та нормативно-правових положень, а також сприяти боротьбі з корупцією у галузі вищої освіти.
Гості прес-клубу підтвердили, що політична корупція в Україні існує – це факт, визнаний експертами всього світу. Разом з тим, ця категорія відсутня в українському законодавстві.
Олександр Ледида, голова Закарпатської обласної організації Партії регіонів, народний депутат України переконаний, що "коли політики домовляються, то можемо умовно говорити, що це корупція, насправді ж це просто політика". Депутат також зазначив, що обласний осередок Партії регіонів не має жодних проблем і ніхто з членів партії до інших політичних сил не переходить.
Перший секретар Ужгородського міськкому КПУ Володимир Алексій порадив політикам більше думати про нагальні проблеми економіки, а не про політичні пристрасті.
А секретар Закарпатського обласного комітету СПУ з агітаційно-масової роботи Юрій Машика у ході розмови про політичні домовленості повідомив, що соціалісти планують покинути обласну коаліцію. Він також зазначив, що за 10-15 днів вони звернуться до Партії регіонів щодо створення коаліції формату "антикризової". Причина невдоволення соціалістів — узурпація влади в області однією політичною силою — "Нашою Україною".
У свою чергу член Ради обласної організації партії "Наша Україна" Антон Зелінський зазначив, що губернатор області не є членом НУ, із чотирьох його заступників тільки один входить до партії. З-поміж голів РДА тільки 4 є членам партії. "Кожен, хто вміє користуватись калькулятором, може дати відповідь на питання, чи узурпувала владу в області НУ", — сказав А. Зелінський.
Присутній на засіданні політолог Сергій Федака зазначив, що на політичну корупцію існують різні погляди у різних політичних сил. Водночас політика, за його словами, і не може бути здоровішою за суспільство, яке наскрізь просякнуте хабарництвом, а політики приносять колишні звичні способи вирішення проблем і у вищі ешелони.

 

30 січня 2007р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів