Виростити стійкий ліс: закарпатські школярі пройшли практикум із висаджування сіянців із ЗКС

Під час практикуму школярі дізналися, що таке закрита коренева система, у чому її переваги та чому сучасне лісовідновлення дедалі частіше орієнтується саме на такий садивний матеріал. Перед початком робіт лісівники провели інструктаж і майстер-клас із висаджування сіянців із ЗКС.
Разом учасники висадили на визначеній ділянці сіянці ялини європейської із закритою кореневою системою.
За словами лісівників, такі сіянці мають уже сформовану кореневу грудку, краще адаптуються після висаджування у відкритий ґрунт, демонструють вищу приживлюваність і, за сприятливих умов, дають кращий річний приріст садивного матеріалу.
Головна мета лісівників Карпатського регіону – виростити здорові, стійкі та продуктивні насадження. Саме тому під час лісовідновлення дедалі більше уваги приділяють якісному садивному матеріалу, правильному добору порід і створенню мішаних лісів, менш вразливих до шкідників, хвороб, посухи та пожеж.
Такі практикуми для учнівської молоді – не лише про лісівничі знання. Це про відповідальне ставлення до природи, розуміння цінності лісу та залучення молодого покоління до справи його відновлення.
До теми
- Поліція Міжгір’я розслідує аварію, у якій травмувався неповнолітній мотоцикліст
- Закарпаття: на перевізника складено матеріали за порушення під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень
- Гірські рятувальники Рахівщини допомогли двом туристам, які заблукали в горах
- Поїзди Кошице — Мукачево у серпні та вересні тимчасово скоротять маршрут: у які дати діятимуть обмеження
- За тиждень на Закарпатті патрульні виявили 13 водіїв у стані сп’яніння
- Рятувальники Рахівщини надали допомогу туристу з Рівного, якому стало зле в Карпатах
- Неіснуючі акумулятори, сонячні панелі та Starlink: ужгородку засудили за шахрайство
- Понад 60 пожеж на сміттєзвалищах ліквідували вогнеборці Закарпаття від початку року
- На Хустщині поліція затримала зловмисника, який ножем поранив односельця
- Тячівські рятувальники відшукали заблукалу туристку з Києва в районі карстової печери
- На кордоні з Угорщиною серед гуманітарної допомоги виявили кросівки PUMA на майже мільйон гривень
- На Закарпатті ДП «Ліси України» зобов’язано сплатити 4,5 млн грн за незаконну рубку дерев у Свидовці
- Прокуратура в апеляції стягнула 2,6 млн грн за незаконну рубку в Ужанському національному парку
- За минулий тиждень поліцейські Закарпатської області розшукали 8 водіїв, які залишили місце ДТП
- За 6 тисяч євро обіцяла переправити «клієнта» до ЄС: на Закарпатті затримано жінку, яка організувала незаконний «трансфер»
- На Рахівщині 20-річного хлопця госпіталізували після укусу змії
- На Свалявщині 5-річна дитина отримала опіки окропом
- На Закарпатті виявили низку порушень під час пасажирських перевезень
- В Ужгороді на «Авангарді» відбудеться великий футбольний фестиваль «Талантікос»: як долучитися
- Як безпечно їздити на велосипеді та самокаті: закарпатські поліцейські навчали дітей

До цієї новини немає коментарів