Пам’ять дітей, загиблих унаслідок збройної агресії росії проти України, вшанують завтра в обласному центрі

У четвер, 4 червня, на території Ужгородський Скансен відбудеться щорічна акція «Пам’ятаємо про маленькі серця», долучитися до якої можуть усі небайдужі.
Початок о 10:00.
У просторі між музейними школою і церквою будуть представлені картини та плакати на тему війни, діятиме виставка старовинного дитячого одягу, а на галявині – промовиста інсталяція з покинутих дитячих іграшок. Усе нагадуватиме про дитинство, його безтурботність і водночас вразливість перед жорстокою реальністю війни.
Також присутні зможуть залишити на символічному Дереві пам’яті паперових янголів, виготовлених дітьми – як спомин про невинні душі, чиє життя передчасно обірвала війна.
Участь в акції пам'яті візьмуть артисти Донецький академічний обласний драматичний театр, м.Маріуполь - в Ужгороді, в історію якого назавжди вписана трагедія – бомбардування російською армією театральної будівлі, попри написане перед нею слово «ДІТИ».
Захід присвячений Дню вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, встановленому згідно з Постановою Верховної Ради України від 1 червня 2021 року.
Починаючи з 2014 року через військову агресію українські діти перебувають у постійній небезпеці, зазнають травм, поранень і втрат.
За інформацією Офісу Генерального прокурора, станом на 6 травня 2026 року внаслідок збройної агресії рф проти України зафіксовано 701 факт загибелі дітей та 2496 випадків поранення. Проте ці цифри не є остаточними, оскільки через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини території України неможливо отримати повні й достовірні дані.
Кожне дитяче життя – безцінне, кожна втрата – невимовний біль, який неможливо виміряти жодними цифрами. Пам'ятаємо про маленькі серця...
До теми
- В Ужгороді вручили свідоцтва випускникам школи мистецтв
- За матеріалами поліції Хустщини судитимуть колишню лікарку МСЕК, яка брала хабарі за продовження групи інвалідності
- За 500 метрів від мети: закарпатські прикордонники затримали двох чоловіків, які тікали через гори
- Подяки від фронту за підтримку армії: прокурори Закарпаття отримали відзнаки СБС
- До 9 років ув’язнення засуджено закарпатця, який до смерті побив знайомого
- Поліція Рахівщини розслідує ДТП за участі п'яного мотоцикліста
- Зібрані поліцією докази забезпечили 11-річний вирок закарпатцю, який налагодив міжрегіональний канал торгівлі амфетаміном
- Гірські рятувальники Рахівщини надали допомогу трьом заблукалим туристам
- 10 тис. $ з кожного клієнта – поліція Закарпаття затримала групу осіб за переправлення чоловіків через держкордон України
- Працівник оборонного заводу на Закарпатті шпигував для росії через батька: деталі від прокуратури
- На Закарпатті СБУ та Нацполіція ліквідували новий канал підпільного продажу боєприпасів
- СБУ викрила розкрадання понад 100 млн грн під час будівництва захисту для електропідстанції на Закарпатті
- Фотовиставка «Закарпатська зима» відкрилась в Ужгороді
- Вогнеборці Виноградова не дали двом мікроавтобусам згоріти вщент
- На Мукачівщині внаслідок ДТП загинув неповнолітній, ще троє — травмовані: поліція затримала водія «KIA»
- На Закарпатті заблоковано ще три канали незаконного переправлення військовозобов’язаних через кордон: затримано трьох підозрюваних
- СБУ затримала на Закарпатті агента гру рф, який шпигував за оборонними заводами на заході України
- Знімала порно з малолітньою дочкою: на Закарпатті багатодітну матір взято під варту
- На Ужгородщині піротехніки знешкодили мінометну міну часів Другої світової війни
- В Ужгороді поліція затримала чоловіка, який кухонним ножем поранив колишню дружину

До цієї новини немає коментарів