На Закарпатті «заочно» судитимуть шістьох колаборантів, які працювали з окупантами у херсонській в’язниці

Через війну, значний масив справ про злочини, скоєні на тимчасово окупованих територіях, передаються для розслідування в інші регіони України, щоб не зупиняти слідство та уникнути ризиків, пов’язаних із близькістю до бойових дій.
Так, за матеріалами слідства, 41-річний кримчанин та 45-річний херсонець під час роботи на посаді «начальника загону відділу виховної роботи із засудженими» проводили так звану «виховну роботу» серед ув’язнених. Ще четверо обвинувачених були «молодшими інспекторами групи нагляду відділу безпеки» різних категорій і здійснювали контроль за дотриманням режиму утримання засуджених на території колонії.
Таким чином вони фактично забезпечували функціонування незаконної пенітенціарної установи, створеної окупаційною владою в місті Херсон. Після деокупації правобережної частини Херсонщини колишні працівники втекли разом з російськими військовими на окуповану територію..
Дії всіх шести обвинувачених кваліфіковано за ч. 7 ст. 111-1 КК України – добровільне зайняття громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території. Обвинувальні акти скеровано до Ужгородського міськрайонного суду.
Досудове розслідування здійснювали слідчі УСБУ в Закарпатській області. Координували хід розслідування прокурори Закарпатської обласної прокуратури.
Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури
До теми
- Понад 100 школярів створювали великодній настрій на головній площі Закарпаття
- Вогнеборці Ужгорода ліквідували пожежу в магазині в районі продовольчого ринку
- На перевалах Закарпаття ускладнені погодні умови: водіїв закликають бути обережними
- Побиття ветерана на Тячівщині: повідомлено про підозру шести причетним, двоє з яких неповнолітні
- Кирило Буданов відвідав Закарпатський обласний центр підготовки населення до нацспротиву
- Освіта як крок вперед: в Ужгороді відзначили Міжнародний день ромів інтерактивними заходами для дітей
- Поліція Закарпаття розслідує ДТП на Берегівщині: травмовано троє малолітніх дітей
- На Закарпатті директор хлібопекарні відшкодував понад 4,1 млн грн несплачених податків
- Розслідування побиття ветерана на Тячівщині: поліція повідомила про підозру двом найактивнішим учасникам злочину
- В Ужгороді вогнеборці врятували чоловіка під час пожежі
- На Закарпатті судитимуть «кримінального авторитета», який з-за ґрат організовував переправлення ухилянтів
- У 5 місяців дитина важила 4,6 кг: на Закарпатті судитимуть матір через смерть немовляти
- Спроба підкупу за 2 тисячі євро: на Закарпатті затримали військовослужбовця у СЗЧ
- Закарпаття з робочим візитом відвідав Президент України Володимир Зеленський
- Поліцейські закарпатського батальйону «Стрілецький» отримали нагороди Президента України та Головнокомандувача ЗСУ
- Закарпатська «екстренка» запускає перший міжнародний проєкт разом із партнерами з Румунії
- Закарпаття бере участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України
- У межах розслідування встановлюються всі причетні до нападу на ветерана війни у Тячеві
- За матеріалами поліції Іршави наркоторговця засуджено до 7 років і 6 місяців позбавлення волі
- Закарпаття обрало свого представника до національної Ради ветеранів

До цієї новини немає коментарів