«Фабрика ниток»: у закарпатському театрі ляльок — нова прем’єра для дітей і дорослих

«Фабрика ниток»: у закарпатському театрі ляльок — нова прем’єра для дітей і дорослих
У неділю, 18 травня, Закарпатський академічний обласний театр ляльок запрошує глядачів на прем’єру вистави «Фабрика ниток». Постановка за п’єсою сучасної драматургині Лесі Кічури об’єднала творчі сили закарпатських, львівських та київських митців довкола створення яскравого мистецького продукту, що неодмінно порадує маленьких глядачів. Про виставу розповіли в пресцентрі ОВА.

 

Директор департаменту культури, заслужений артист України Євген Тищук нагадав, що театр у сьогоденні – не тільки мистецтво, а й арт-терапія, можливість відволіктися від тривог і відчути єднання артистами, які творять тут, зараз і саме для тебе. Й такий досвід – дуже цінний, особливо для дітей. Разом із тим, театр має зацікавлювати, а отже – розвиватися, і Закарпатський академічний обласний театр ляльок плідно працює в цьому напрямку, розширює свої творчі можливості, зокрема, залучаючи до співпраці запрошених митців.

Так, нещодавно на сцені театру була представлена постановка за п’єсою закарпатського драматурга Олександра Гавроша «Ірод» від головної режисерки театру Наталії Орєшнікової у співпраці зі львівською сценографкою Інессою Кульчицькою.

Цього ж разу виставу на закарпатській сцені поставила головна режисерка Львівського академічного обласного театру ляльок Яна Титаренко, художнє оформлення здійснила випускниця Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім.І.Карпенка-Карого Олександра Філоненко, а музику до вистави створив молодий київський композитор, актор, музикант Ілля Самошост.

Авторка п'єси – Леся Кічура, львівська письменниця, провідна редактора літературної частини Національного академічного українського драматичного театру ім.М.Заньковецької.

Директор-художній керівник Закарпатського академічного обласного театру ляльок Мирослав Петій зауважив, що п’єса була написана спеціально для цієї вистави і ставиться вперше. Він поділився очікуваннями щодо прем’єри, адже зібралася дуже цікава творча команда і результат має відгукнутися багатьом глядачам. Також нагадав, що це – вже шоста прем’єра 44-го театрального сезону, до завершення якого колектив планує порадувати своїх шанувальників іще однією новою постановкою з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

Головна режисерка театру, заслужена артистка України Наталія Орєшнікова додала, що до завершення сезону – 29 червня – прем’єрну виставу, поряд із усіма охочими глядачами, матимуть нагоду побачити і школярі міста під час колективного перегляду. Щодо співпраці з запрошеними режисерами, вона зазначила, що це дуже важлива практика, яка змушує весь творчий персонал переосмислювати свої підходи, розвиватися і розкриватися по-новому. Також за словами Наталії Орєшнікової, це – не остання співпраця театру зі львівською колегою, заплановані й інші спільні проєкти.

Своєю чергою режисерка-постановниця Яна Титаренко теж поділилася приємним досвідом взаємодії із закарпатським театром, і власне розповіла, про що вистава: «Це була «Казка по дві нитки», ми змінили її назву на «Фабрику ниток», тому що Олександрою було придумане дуже цікаве візуальне рішення, підкріплене тепер ще і художницею з освітлення. Це створює такий магічно-містичний простір, у якому стаються певні «неполадки», зрозумілі, я думаю, кожному українцеві – вимкнення світла. І ця звичайна, побутова річ несе за собою рокові наслідки – на фабриці оживають нитки. Вони різних кольорів, різного статусу, характеру… Загалом історія – філософська, це привід подумати, який слід ми лишаємо за собою, що ми в цьому житті встигаємо чи не встигаємо зробити, які ми маємо амбіції, на які цілі себе спрямовуємо. Гадаю, цікаво буде і батькам».

Художниця-постановниця Олександра Філоненко розповіла, що для неї вистава – дуже особлива вже тим, що це перша співпраця молодої художниці з професійним театром. Та водночас, постановка на її думку є справді цікавою і актуальною: «Для мене ця вистава – більше про пошук себе, і ця тема – близька як для дітей, так і для дорослих, коли ти шукаєш своє призначення, коли ти робиш певні вибори, і ці вибори впливають на твоє подальше майбутнє. І оскільки у нас фабрика ниток – для себе я цей образ визначила як «фабрику доль». Відповідно, і художнє рішення – для дітей це завжди якісь великі ґудзики, це все різнокольорове, щоб їм було цікаво, але з іншого боку – я теж намагалася в своїй постановці, в своїй сценографії зробити так, аби діти змогли замислитись над тим, що є важливим, і робили гарні вчинки».

Прем’єрні покази вистави відбудуться у неділю, 18 травня, об 11:00 та о 13:00.

Квитки доступні в касі театру й онлайн.

 

 

16 травня 2025р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів