Підтримка людей з порушеннями зору: уряд розширив доступ до допоміжних засобів реабілітації

Зокрема, втричі підвищено граничну ціну на тактильні палиці (білі тростини) — до майже 800 грн, також встановлено граничну ціну на ротаційні наконечники для палиць тактильних у розмірі 410 грн.
Такі зміни дозволять людям з інвалідністю I групи з порушеннями зору, дітям з порушеннями зору віком від шести років отримувати компенсацію за придбання більш сучасних та якісних допоміжних засобів реабілітації. У 2024-му році держава компенсувала витрати на самостійно придбані засоби орієнтування, спілкування та обміну інформацією для понад 1600 людей з порушеннями зору.
«Підтримка людей з інвалідністю, зокрема, осіб з порушеннями зору - постійно у фокусі наших зусиль, спрямованих на формування інклюзивного суспільства. Розширюючи доступ до засобів реабілітації та інших реабілітаційних послуг, ми допомагаємо цим людям опановувати потрібні навички, адаптуватися до нових умов та мати рівні можливості в усіх сферах життя. Це вкрай важливо, особливо в умовах війни, яка змінила життя українців», — зазначив заступник Міністра соціальної політики України Володимир Василенко.
Зазначимо, що Мінсоцполітики разом із партнерами, зокрема, Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН), системно працює над реалізацією сучасних програм реабілітації для людей з інвалідністю з порушеннями зору.
Минулого року в Центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» у Вінниці побудували майданчик для навчання орієнтуванню і мобільності людей з порушенням зору. А згодом відкрили унікальний майданчик для навчань і тренувань з управлінням кріслом колісним та впровадили реабілітаційний курс «Майстерність руху».
Також з березня цього року за ініціативи Мінсоцполітики на базі «Всеукраїнського центру комплексної реабілітації для людей з інвалідністю» в Лютежі, що на Київщині працюють облаштовані спеціалізовані реабілітаційні простори з тренувальним майданчиком та цифровим навчальним простором. У центрі впровадили «Модель комплексної реабілітації для людей з порушенням зору», яка охоплює навчання побутовим навичкам та самообслуговуванню, орієнтуванню в просторі та безпечного пересування, цифровим навичкам, психологічну підтримку та комплексну фізичну реабілітацію.
Доступ до сучасних засобів реабілітації та допомога на всіх етапах реабілітації дозволяє людям з інвалідністю з порушеннями зору здобути нові навички та повернутися до самостійного життя.
Довідково
Проект «Збільшення мережі надавачів реабілітаційної допомоги людям із порушеннями зору» реалізує ГО «Простір і кордони» та Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» за ініціативи Мінсоцполітики та за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) у межах проекту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні» за фінансової підтримки Уряду Японії.
До теми
- Міжнародний день сім’ї: в Закарпатській ОВА розповіли про допомогу родинам
- Послугами Закарпатської обласної служби зайнятості з початку року скористалися 4,9 тисячі шукачів роботи
- Чоловіки 25–60 років з обмеженою придатністю мають з’явитися на повторну ВЛК
- У Закарпатському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України запрацював рентгенотелевізійний інтроскоп
- Закупівлі на 436,5 мільйонів гривень охопили контролем і на майже 358 мільйонів знайшли порушення – результати перевірок за 4 місяці
- МОЗ: Люди з інвалідністю - хто має пройти повторний огляд з квітня 2025 року
- Між УжНУ та Університетом імені Марії Кюрі-Склодовської у Любліні запрацювала програма подвійних дипломів
- Закарпаття бере участь у грантовому конкурсі від ПРООН «Партнерство задля відновлення»
- 20 МВт додаткової потужності на Закарпатті згенерували сонячні, вітрові електростанції та когенераційні установки за перші чотири місяці цього року
- У Центрі легеневих хвороб в Ужгороді запрацювало оновлене відділення анестезіології та реанімації
- Реформа старшої школи: що чекає на закарпатських учнів із 1 вересня?
- Підприємці Закарпаття можуть оцінювати якість держпослуг на платформі «Пульс»
- Понад 800 переселенців отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- Повернути кожного: працює Об'єднаний центр з координації пошуку та звільнення військовополонених і незаконно позбавлених волі
- Нові правила оплати лікарняних: що змінилося з 4 квітня 2025 року?
- Відпочинок, доступний кожному: на Закарпатті обговорили розвиток інклюзивного туризму
- Ветерани та ветеранки можуть безоплатно отримати сучасні протези та реабілітаційні засоби від держави!
- Закарпатські громади та спільноти можуть взяти участь у конкурсі нематеріальної культурної спадщини
- На Закарпатті на реалізацію проєкту «єРобота: Власна справа» спрямовано 91,8 млн грн.
- На Закарпатті сім’ям, у яких рідні потрапили у полон, нададуть всебічну підтримку
До цієї новини немає коментарів