7 громад Закарпаття спільно із словацькими та угорськими вивчатимуть транскордонний проєктний менеджмент
Проєкт спрямований на підвищення інституційної спроможності місцевих громад для розробки та впровадження інфраструктурних транскордонних проєктів. Як розповів Євген Лукша, голова правління Асоціації проєктних менеджерів "ЯДРО", Україна, передбачене інтенсивне навчання для 42 представників 21 громади з України, Словаччини та Угорщини, які отримають знання та навички у сфері транскордонного співробітництва, управління проєктами, підготовки техніко-економічного обґрунтування та розвитку інфраструктурних ініціатив, що включає практичні тренінги, консультації та індивідуальну експертну підтримку у сфері транскордонного проєктного менеджменту. Від України передбачена участь представників 7 громад Закарпаття.
Євген Лукша
«Ми виходили з аналізу проблематики у сфері інфраструктурних проєктів, який свідчить про малу кількість якісних проєктів. Оскільки Україна вже є кандидатом на вступ до ЄС, то важливо, аби українські громади вміли краще працювати з процедурами, тематикою, яка наближає до ЄС, щоб були краще підготовані інфраструктурні елементи, що збільшувало б шанси на успіх, - прокоментував Євген Лукша. – Передбачено посилений навчальний компонент для менеджерського складу для громад, програма триватиме 9 місяців».
Особливо увагу на навчаннях звертатимуть на підготовку техніко-економічного обґрунтування – документ, який є важливим елементом для оформлення транскордонних інфраструктурних проєктів і вимагає якісної підготовки. Це питання пов’язане з таким питанням як сталість проєктів та розвиток громади на майбутнє.
«Маємо потужну команду лекторів, завдяки сильному партнерству з УжНУ,- додав Євгеній Лукша. - Навіть ставимо цілі довести цей курс до рівня МBA. Ця діяльність глобально мала б позитивно впливати на економічний розвиток, залучати все більше інвестицій небюджетного характеру, бути на вістрі процесу».
Любослав Завацький
Від Словаччини у проєкті задіяний Центр першого контакту – Міхаловце. Любослав Завацький, директор Центру розповів, що організація виникла ще у 2002 році, а оскільки Міхаловце близько до українського кордону, то вони отримували багато запитів допомогти з українськими партнерствами, контактами. «У 2005 ми написали перші проєкти, з того часу цілком успішно будуємо партнерства. Ця тривала співпраця привела до висновку про те, що самоврядування має низьку спроможність складати заявки, тому ми оформили цей запит у проєкт, - каже Любослав Завацький. - Мінімум 7 громад Кошицького та Пряшівського краю приєднаються до цього проєкту».
Андреа Сабоне Цап, представниця Європейського об'єднання територіального співробітництва ТИСА – партнеру проєкту з Угорщини. « Хоча практика об’єднань є поширеною в Європі, наше було унікальне у тому плані, що створило органи влади з ЄС та країни, яка не є членом ЄС. До кола засновників входить крім представництва Саболч- Сатмар –Берегської області та м.Кішварда, також Закарпатська облрада. «За останні 10 років на нашому рахунку понад 20 успішно реалізованих проєктів. Тому ми з радістю прийняли пропозицію взяти участь у спільному проєкті, спрямованому на вирішення тих проблем, які характерні для громад нашої області, - пояснює Андреа Сабоне Цап. - Менші громади хочуть бути залученими. Часто не вистачає навчених людей, які здатні написати проєкт, успішно його впровадити і відзвітувати про нього, що не менш важливо. Ми раді, що ми можемо вибрати 7 громад і допомогти із консультаційним супроводом».
Андреа Сабоне Цап
На завершальному етапі проєкту заплановано потужний партнерський форум, в якому візьмуть участь понад 50 представників громад з України, Словаччини, Угорщини, які ділитимуться досвідом та створюватимуть партнерства.
Одна з проблем проєктної діяльності громад, що ця діяльність у громадах не є системною каже Ксенія Охотник, координатора проєкту «LEAD-UP»: «Наше прагнення допомогти громадам запровадити це як систему. Адже кількість програм допомоги для їхнього розвитку буде зростати. Хочемо надати методологію системної роботи, незалежно від підтримки донора».
Ксенія Охотник
Навчальна програма для громад також буде оформлена у вигляді онлайн курсу і будь - яка громада зможе отримати його для самостійного опрацювання.
24 березня стартує конкурсний відбір громад, які будуть брати участь у навчальному компоненті. Конкурс триватиме 10 днів, у підсумку оберуть 7 громад на Закарпатті, а також по 7 громад у Словаччині та Угорщині, які під час навчальної програми створять партнерства, зміцнять їх і підготують якісні проєкти з інвестиційним елементом.
Розроблено чітку систему відбору, до участі запрошуються громади, кількість населення яких не перевищує 40 тис. мешканців.
Інформацію можна також переглянути на сторінці Асоціації проєктних менеджерів "ЯДРО" https://www.facebook.com/yadro.lab
До теми
- Важлива подія: сьогодні 21 родина закарпатських військових отримала сертифікати на житло
- Міжнародний транскордонний проєкт WeCaRe: новий етап екологічної співпраці України, Угорщини та Словаччини
- Австрійські благодійники передали техніку і зацікавились досвідом Закарпаття у релокації бізнесу
- Педагогиня із Закарпаття стала призеркою Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості»
- Понад 130 щеплень за день: у Чинадійові пройшов День здоров’я для ромської громади
- Стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України»
- Молодшого лейтенанта ЗСУ Шіца Вільгельма відзначено нагрудним знаком «Честь і доблесть Закарпаття»
- Діти із Донеччини відпочивали на Закарпатті
- Розбудова культурних, туристичних та міжінституційних мостів: делегація Підляського воєводства відвідала Закарпаття
- Житлові будинки, електромережі, врожай: негода наробила чимало лиха на Закарпатті
- На Закарпатті стартує проєкт комплексної підтримки ветеранів «Повертаю себе собі»
- До 80-річчя обласний краєзнавчий музей отримав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України
- На Мукачівщині зустріли героя, який повернувся із полону
- У Вільшанському дитячому будинку-інтернаті запрацювали два нові відділення
- Міжнародний проєкт для пом’якшення змін клімату стартує в Ужгороді
- Серед звільнених напередодні з полону - закарпатець
- Діти закарпатських військовослужбовців вирушили на відпочинок до Литви
- Після укусів комах: на Закарпатті двоє підлітків з ускладненнями потрапили до хірургії
- Польовий виїзд учасників EFFUSE-win: триває моніторинг біорізноманіття заплави річки Уж
- Відзнаку командира підрозділу – орден «Полеглого воїна» – присвоїли 11 закарпатським бійцям 33-ї окремої механізованої бригади.
До цієї новини немає коментарів