Перший пілотний проєкт у рамках е-Вода запустили на Закарпатті: моніторитимуть стан водних ресурсів онлайн

Платформа е-Вода складатиметься з трьох модулів:
е-Моніторинг - саме тут акумулюватимуться дані про всі проби води, які відбираються по країні, та результати їх досліджень. Система аналізуватиме екологічний та хімічний стан масивів поверхневих вод та надаватиме загальні висновки про стан водних ресурсів України. Цей модуль вже запроваджено у дослідну експлуатацію.
е-Кадастр, де відображатимуться відомості про всі водні об'єкти України. Цей модуль поступово наповнюється та наразі проходить тестування.
е-Водокористування - сервіс для взаємодії суб'єктів господарювання з державою. Тут онлайн надаватимуться адміністративні послуги та видаватимуться дозвільні документи у сфері водокористування. Водночас кожен зможе знайти інформацію про найбільших забруднювачів водних об’єктів, видані дозволи на днопоглиблення, проведення робіт на землях водного фонду в межах прибережних захисних смуг тощо. Модуль наразі також тестуємо.
Щодо Закарпаття. У басейні річки Тиса запущено нову станцію моніторингу якості води, яка одразу передає дані до АІВС “Тиса”. Мультипараметричні датчики в автоматичному режимі вимірюють основні фізичні та фізико-хімічні показники якості поверхневих вод. Зокрема, водневий показник (pH), розчинений оксиген, електропровідність, температуру води, рівень води, нітроген амонійний, нітроген нітратний, хлориди та окислювально-відновлювальний потенціал (RedOX) потенціал.
«Вже розроблено програмне забезпечення, яке дозволить транслювати ці дані в режимі реального часу і на нашому сервісі ЕкоЗагроза», - наголосила Світлана Гринчук.
У Закарпатській області пілотний проєкт запущено в рамках реконструкції і розширення існуючої мережі споруд АІВС «Тиса» завдяки проєкту міжнародного співробітництва по програмі транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Добросусідства Угорщина- Словаччина-Румунія-Україна у рамках проєкту «Створення транскордонної мережі моніторингу якості води в басейні Верхньої Тиси з подальшим розвитком і модернізацією спільної угорсько-української гідрографічної телеметричної системи (TiszaMonitorNet)».
«Надалі плануємо цей досвід масштабувати й на інші регіони країни. Нові сучасні датчики дозволять оперативно реагувати на погіршення якості води, в тому числі в транскордонному аспекті», - відзначила Світлана Гринчук.
До теми
- В Ужгороді визначилися із місцем будівництва майбутнього великого ветеранського простору
- Візит друзів України: нові спільні проєкти Закарпаття та італійських партнерів
- Підтримка громади та захисників: як розподілили понад 80 млн грн додаткових надходжень на Закарпатті
- Перспективи посилення енергетичного сектору Закарпаття обговорили в Ужгороді
- На Закарпатті проведуть перевірки перевізників: увага – до законності пасажирських перевезень та габаритно-вагових норм
- На Закарпатті відбудеться конференція «Регіональний економічний розвиток: кризове реагування, відновлення та стале зростання»
- Бізнес Закарпаття може подаватися на участь в Ukraine Recovery Conference 2025
- На Закарпатті обговорили розвиток розподіленої генерації електроенергії з підприємцями та фахівцями ЕКУ
- Закарпатська та Дніпропетровська обласні військові адміністрації підписали меморандум про співпрацю
- Митцям Закарпаття нагадують: триває конкурсний добір на здобуття Обласної премії імені Дезидерія Задора у галузі музичного та виконавського мистецтва
- Орієнтовний розмір субсидії на оренду житла ВПО відтепер можуть розрахувати самостійно – за допомогою спеціального калькулятора
- На Закарпатті запрацювала «гаряча лінія» для повідомлень про випадки захворювання тварин на ящур та блутанг
- Уряд спростив процедуру влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку та піклування родичів і близьких
- На Закарпатті з робочим візитом перебуває голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак
- Інформація про нібито обов’язкове скорочення літніх канікул у 2025 - ФЕЙК!
- Володимир Зеленський підписав Указ про призначення стипендій Президента України для молодих письменників і митців
- Закарпаття працює над створенням мережі центрів ментального здоров’я
- Закарпатцям погодили 15 заявок на отримання компенсації за встановлення альтернативних джерел енергозабезпечення
- Понад 23 млн грн для підтримки окремих громад Закарпаття спрямував Кабінет Міністрів України
- На Закарпатті посилюють безпекові заходи на Великдень
До цієї новини немає коментарів