Як працює реабілітаційна зала для військових та цивільних в Закарпатській лікарні?

Військовий Василь лікується в Закарпатській обласній лікарні. Зараз займається в реабілітаційній залі з фізичним терапевтом Романом Петрусом.
"Це стельовий вертикалізатор, який дозволяє нам контролювати осьове навантаження на тіло пацієнта. Наприклад, у пана Василя у нас є перелом тіла стегнової кістки і наразі ще не всі уламки кістки у нас консолідовані, тому пряме осьове навантаження на кінцівку повністю не можна, а за рахунок цього апарата ми можемо контролювати навантаження, яке падає на ногу пацієнта, що дає нам змогу вже на ранньому етапі активувати його, тобто покращити кровообіг у нижніх кінцівках, а також крово і лімфовідтік із нижніх кінцівок і забезпечити пацієнту вертикалізацію", — розповідає про вплив обладнання на травму пацієнта фізичний терапевт Роман Петрус.
Василь каже: такі заняття є прийнятними, адже апарат бере на себе вагу.
"Не боляче, тому що забирають більшу половину твоєї ваги, яка не потрібна, щоб ти навантажував свою ногу. Ти собі просто йдеш і не навантажуєш 15 кг від своєї ваги на хвору ногу і йдеш собі нормально. Дискомфорт є, тому що поранення там, але загалом чудово все. У мене кульове поранення стегна. У нас ще є електростимулювання, тому що в мене така травма, яка потребує саме цього лікування, ми проводимо також і тут, і в старій залі, проводимо різні вправи на кушетках, різні масажі проводять", — ділиться враженнями Василь.
"Це VR. У 3D-окулярах ми працюємо над відновленням рівноваги в такій ігровій формі, щоб пацієнту було цікавіше. Це будь-який пацієнт із захворюванням опорно-рухового апарату, з травмами нижніх кінцівок, так само можна з верхніми працювати. Це дуже добре на рівновагу саме. Бачите, у нас пацієнт протезований, відсутня одна кінцівка" ,— додає фізичний терапевт обласної лікарні Іван Дідик.
На реабілітацію до зали приходять цивільні та військові, які лікуються у Закарпатській обласній лікарні, розповідає керівник реабілітаційної зали Руслан Шелевер.
"Реабілітаційну залу відкрили близько 2 місяців тому. Уже все повністю доробили, займаємося з військовими і цивільними. Ми рухаємося по всім напрямках реабілітації: нейрореабілітація, травматологія, по всіх, які в нас є нозології, ми з усім працюємо. Тут у нас є різні тренажери, починаючи з велотренажерів, бігові доріжки, основний – це стельовий вертикалізатор, а також допоміжні засоби – ортези, милиці, все, що потрібно для реабілітації. У нас є стаціонар, ліжка, там люди лежать, ми їх беремо сюди, або в нас є такий підйомник, що ми можемо пацієнта на кріслі колісному підняти, або ходячих сюди приводимо і займаємося", — каже Руслан Шелевер.
Директор Закарпатської обласної лікарні ім.А.Новака Юрій Яцина у коментарі Суспільному каже, що в лікарні є два види реабілітації – амбулаторна і стаціонарна.
"Військові, які лежать в стаціонарі, приходять в цю залу і проходять різні заходи, пов’язані з відновленням функцій психологічного здоров’я і фізичного здоров’я. Одним із важливих моментів створення цієї зали важливу роль відіграли наші колеги – американські лікарі з Техасу, які реставрували і зробили тут реабілітаційну залу. Ми закупили обладнання на суму 150 тисяч доларів у цю залу. Ми отримали також обладнання і з Міністерства охорони здоров’я", — ділиться надбаннями Юрій Яцина.
Керівник реабілітаційної зали Руслан Шелевер, розповідає, що заняття з пацієнтами наразі є безкоштовними.
"У нас є стаціонарне відділення, там також у нас є зала, вона трохи менша. Коли збільшився потік пацієнтів, то наш директор Юрій Юрійович цю аудиторію облаштував, щоб ми могли займатися з нашими військовими та іншими пацієнтами. Ми займаємося з 9 години і до 17:00, буває і до 18:00", — додав Руслан Шелевер.
До теми
- Яких груп крові бракує в лікарнях Закарпаття цього тижня
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- ТОП-10 закарпатських квітучих маршрутів, які викликають захоплення у туристів
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
- Як на Закарпатті створюють традиційну бойківську писанку: техніка та орнаменти
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді пройде майстер-клас на розкриття креативного мислення
- «Бограч-index» – квітень 2025: за місяць продукти подешевшали на 1,8 %
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
До цієї новини немає коментарів