Закарпатська академія мистецтв створює простір, який ширше “відкриє двері” для охочих до мистецтва

Як розповів у коментарі Varosh викладач закладу, один із фундаторів кафедри дизайну Владислав Сливка, наразі в академії розпочали роботу над створенням мистецького простору, який стане майданчиком як для традиційних виставок художників-класиків, так і для експонування робіт студенті й викладачів. Початково ідея народилася з бажання зробити мистецтво більш доступним і полегшити рух до його пізнання для зацікавлених.
«Одна з ключових ідей сьогоднішньої роботи закладу – це «вийти до людей», розповісти про митців та їхню творчість ширшій публіці, зблизити митців і зацікавлених у мистецтві людей. Часто так трапляється, що на виставки до художників ходять переважно їх же колеги, на мистецькі конференції – також лише приналежні до цього кола люди. Хтось, можливо, й цікавиться цими темами, хотів би їх для себе відкривати, але не знає, з чого і як починати. Тож нам треба прокладати нові шляхи до людей, щоб вони могли йти до мистецтва», – сказав Владислав Сливка.
Наміри академії збіглися із проголошенням Закарпатською туристичною організацією 2025 року – роком мистецького туризму. На честь його проведення організація подарувала у фонд Закарпатської академії мистецтв три картини класиків закарпатської школи живопису – Павла Бедзіра, Гаврила Глюка та Антона Кашшая.
За словами Владислава Сливки, наразі у закладі формують колекцію картин, які відтак можуть бути експоновані у новоствореному виставковому залі. Де саме і коли він буде облаштований – наразі це питання у процесі вирішення. Як один із варіантів розглядають появу такої локації безпосередньо у стінах академії.
Поки вирішують з локацією, паралельно почали створювати фонд художніх робіт, які відтак будуть доступні для огляду у мистецькому просторі. Також майданчик використовуватимуть для експозицій робіт студентів, в тому числі дипломних, та викладачів академії. Тут же проводитимуть тематичні лекції та майстер-класи.
Адже саме зараз в закладі запускають мистецький проєкт Арт-37 , що передбачає проведення відкритих творчих майстер-класів для всіх охочих. Наразі триває набір на майстер-класи з акварелістики, які проводитиме художниця Одарка Долгош.
«Зараз також майже готові два курси майстерок з монотипії (різновид графіки – ред.) та високого друку. Далі готуємо майстер-класи з декоративних народних розписів, кераміки. Майстер-класи проводитимуть викладачі академії, художники», – сказав Владислав Сливка.
Серед інших планів Закарпатської академії мистецтв – відкриття реставраційної майстерні. А згодом – запуск власного книжкового видавництва. До роботи планують залучати студентів та викладачів кафедри дизайну.
Тетяна Клим-Кашуба, Varosh
До теми
- Вересень 2025 року буде місяцем Заслуженого академічного Закарпатського народного хору
- На завершення сезону: у Невицькому замку відбудеться показ вистави «Річард ІІІ»
- "Танець заради нього": історія Алевтини Чернової — хореографки з Києва в Ужгороді
- Коломийка на всі смаки звучатиме в Колочаві
- «Дитячі мрії» презентували в атріумі Закарпатської ОДА
- Закарпатський облмуздрамтеатр побував із гастролями в Угорщині
- Маріупольський театр в Ужгороді: виклики, щоденне життя, плани і творчість
- Куїнджі, Айвазовський, Кричевський – колекцію Сумського художнього музею можна побачити в Ужгороді
- У галереї «Ужгород» відкрили виставку творів «Вернісаж 55»
- 30 травня в Ужгороді відбудеться відкриття виставки «Дитячі мрії»
- Танець, пісня, пам’ять: Академія культури провела концерт-подяку захисникам
- Академія культури і мистецтв запрошує сьогодні в Ужгороді на звітний концерт «Дякую Тобі…»
- Оголошено Короткий список VII Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея 2025 року
- В Академії культури і мистецтв відбувся фольклорно-мистецький форум «Барви народного танцю»
- В Ужгороді відбувся обласний фольклорний фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін»
- Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгий список 2025 року
- В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін»
- Закарпатський драмтеатр реалізує інклюзивний проєкт за підтримки Українського культурного фонду
- 5 музеїв Ужгорода, про які ви могли не знати (ФОТО)
- В Ужгороді стартував Всеукраїнський дитячий театральний фестиваль-премія «Золота китиця».
До цієї новини немає коментарів