19 жовтня в Ужгороді відбудеться обласний відбірковий конкурс «ЧЕРВОНА РУТА–2024»

Фестиваль «Червона рута» – це більше ніж просто музичний конкурс. Це яскрава сторінка в історії української культури. Ось уже 35 років він об'єднує таланти з усіх куточків країни та став символом національного відродження та української незалежності.
Його вплив на формування сучасної української музичної індустрії важко переоцінити. Зародившись на хвилі перебудови та прагнення українців до самовираження, «Червона рута» стала каталізатором для відродження національної музичної сцени. Фестиваль дав можливість молодим талановитим виконавцям заявити про себе, представити свою творчість і показати, що українська музика – це не лише фольклор, а й сучасні жанри.
І хоча з часу першого фестивалю минуло багато років, його дух і значення для української культури залишаються актуальними й сьогодні.
Війна в Україні доводить, що перш за все – все українське й українців знищують саме через те, що вони відтворюють та створюють форми української культури, виокремлюють себе від культури держави-агресора. Тому такі фестивалі зараз актуальні, як ніколи. Вони пробуджують патріотичні почуття, прищеплюють любов до рідної землі, об’єднують людей навколо національних цінностей, які плекалися століттями.
У суботу змагатимуться найкращі представники Закарпаття!
До теми
- Повернення забутої традиції: в Ужгороді триває перша в Україні виставка храмового дереворізьблення Карпат
- Іван Хланта мав зустріч з молоддю з нагоди міжнародного дня людей похилого віку
- В Ужгороді презентували мобільний додаток «КультPRO»
- Голос міст-героїв: ужгородці побачили історію Ірпеня і Гостомеля
- 26 вересня на сцені обласної філармонії відбудеться урочистий концерт із нагоди 80-річчя Закарпатського народного хору
- З нагоди Всесвітнього дня туризму в Ужгородському скансені відбудеться день відкритих дверей та лекція
- Побачила світ документальна книжка Олександра Гавроша «Розбійники Карпат»
- В Ужгороді презентують шпигунський роман Андрія Любки
- Жовтень 2025 року проголошено місяцем Закарпатського академічного музично-драматичного театру – із нагоди 80-річчя з дня створення
- VІ Міжнародний театральний фестиваль «Монологи над Ужем» триватиме із 17 до 21 вересня
- Закарпатський хор згадував історію і радував піснями
- 100-літній ювілей із дня народження відомого митця краю, народного художника України Василя Габди відзначили виставкою в Ужгороді
- Академічний камерний Cantus Choir запрошує 24 серпня на концерт духовної музики «Звуки небес, голоси землі»
- В Ужгороді з нагоди 70-річчя відкрилась ювілейна виставка робіт Михайла Повка
- "Енеїда", якої ще ніхто не бачив: Закарпатський облмуздрамтеатр готує подію року
- Благодійний міні-ярмарок та вернісаж з нагоди Дня Незалежності України
- 24 події, понад 3 тисячі глядачів та 5 днів фестивалю: в Ужгороді завершився фестиваль «Кіно сусідів»
- Театральний сезон: що цікавого готують два театри Ужгорода
- Вистава Ремарка «Ніч у Лісабоні» уперше в Ужгороді
- «Традиції на полотні»: народний художник України Тарас Данилич представив в Ужгороді виставку робіт з нагоди 80-річчя ФОТО
До цієї новини немає коментарів