Лікування безпліддя державним коштом: на Закарпатті розповіли про Програму медичних гарантій
В Україні безоплатно лікують безпліддя. Таку послугу цього року вперше включили до Програми медичних гарантій. Загалом нею вже скористалися 346 пацієнток. 130 жінок завагітніли і скоро стануть мамами .
Директорка департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Любов Мандзич на брифінгу зазначила, що демографічна ситуація в країні, яка була складною й до війни, зараз значно загострилася. Враховуючи нагальність цього питання, на лікування безпліддя держава передбачила цьогоріч понад 1,8 млрд грн.
За її словами, близько 30 тисяч жінок можуть отримати таку послугу безоплатно. За один цикл штучного запліднення держава сплачує понад 60 тис. грн. 18 українських клінік уклали відповідні договори з НСЗУ і вже працюють за цим пакетом, більшість із них – приватні. На Закарпатті поки що таких немає, однак заклади можуть законтрактуватися, якщо відповідають встановленим вимогам.
Ця програма дає можливість кожній жінці стати матір’ю, наголосила Ганна Палагусинець, лікарка-гінекологиня дитяча, завідувачка відділення планування сім?ї Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака.
«Раніше були покази щодо 3–4 років непліддя для звернення за допоміжними репродуктивними технологіями. Сьогодні – це 1 рік. Лікар може встановлювати діагнози "Жіноче непліддя", "Чоловіче непліддя", і один рік непліддя дає право парі скористатися такою методикою», – розповіла Ганна Палагусинець.
Шлях пацієнтки простий: їй потрібно звернутися до свого сімейного чи лікуючого лікаря, щоб отримати направлення до акушера-гінеколога. Останній входить до складу мультидисциплінарного консиліуму закладу охорони здоров’я, що видає електронне направлення для подальшого лікування за ПМГ в одній із законтрактованих клінік. Обов’язкове дообстеження обох партнерів зараз зведене до мінімуму і може тривати близько місяця.
Надзвичайно важливо, що в непростий для всіх час наша держава знаходить кошти й можливість розширювати перелік послуг за Програмою медичних гарантій. Фінансування допоміжних репродуктивних технологій наближає нас до рівня інших країн Європи, відзначив завідувач кафедри охорони материнства і дитинства факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки УжНУ, лікар акушер-гінеколог Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака Роман Міцода.
Довгий час на всю Україну виділяли близько 120 безоплатних циклів лікування непліддя. Жінки могли отримати таку допомогу в 3–4 клініках, які займалися репродуктивною медициною. Спектр показів для отримання такої послуги теж був обмежений. Новий пакет ПМГ покликаний докорінно змінити цю ситуацію, переконаний завідувач підрозділу, лікар акушер-гінеколог відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології з ліжками для невиношування відокремленого підрозділу «Клінічний перинатальний центр» Ужгородської міської багатопрофільної клінічної лікарні Руслан Федько.
Він також розповів, що в переліку закладів, законтрактованих з НСЗУ за цим пакетом, є приватні клініки зі стійкою репутацією та понад двадцятилітнім досвідом. Кілька з них є членами Європейського товариства репродукції людини і ембріології (ESHRE). Це свідчить про високі статистичні показники роботи закладу, які відповідають міжнародним стандартам.
До теми
- Пункт пропуску Лужанка-Берегшурань реконструюють за майже 10 мільйонів євро
- Керівник ОВА відвідав релоковане підприємство, яке переїхало на Закарпаття із Харківщини
- Пліч-о-пліч із Дніпровщиною: фахівці із Закарпаття вирушили до Кривого Рогу, де виникла кризова ситуація із теплопостачанням
- Мирослав Білецький: "Потягом до Будапешта з Києва та Берегова ще до кінця року - реальність"
- Перспективи розбудови індустріального парку «БФ ТЕРМІНАЛ» на Берегівщині обговорили під час візиту угорських партнерів
- Закарпатським підприємцям сьогодні розкажуть про зміни у бронюванні працівників
- На Закарпатті спільно з делегацією Угорщини провели консультації щодо перспектив розвитку прикордонної інфраструктури – Мирослав Білецький
- На КПП «Лужанка – Берегшурань» запустили оформлення вантажівок
- Голова Закарпатської ОВА під час візиту на Іршавщину відвідав підприємство з виробництва меблів
- В Ільниці відкрили відремонтований спортивний майданчик на території загальноосвітньої школи
- Діалог влади та бізнесу, що відбувся на Закарпатті, присвятили змінам у бронюванні працівників
- В Ужгороді вдруге провели форум «З дитиною, для дитини, заради дитини»
- Лауреат Нобелівської премії має намір реалізувати на Закарпатті створення освітнього центру для обдарованих дітей
- Сільськогосподарські підприємства Закарпаття отримають 24 млн грн грошової компенсації
- Мирослав Білецький: "Щонайменше пів сотні сонячних електростанцій встановлюють удома закарпатці протягом місяця"
- Закарпаття - у трійці лідерів за кількістю встановлених гібридних сонячних електростанцій в приватних домогосподарствах
- Філіям ДП «Ліси України» та/або користувачам мисливських угідь дозволили відстріл хижаків: рішення Ради оборони Закарпатської області
- Закарпатських підприємців запрошують до онлайн-діалогу з владою - обговорюватимуть зміни до порядку бронювання працівників
- Як на Закарпатті вирішуватимуть проблему нестачі працівників, обговорювали в ОВА
- На Закарпатті розроблять додаткові заходи щодо відстрілу хижаків, популяція яких збільшилася
До цієї новини немає коментарів