Чому ловити рибу біля ліній електропередач смертельно небезпечно?

Чому ловити рибу біля ліній електропередач смертельно небезпечно?
На Закарпатті, як, напевно і в кожній області, чимало любителів риболовлі. Вихідні на природі, особливо з вудочкою на ставку чи на березі річки – приємний та досить поширений відпочинок. Проте навіть на риболовлі  нас може спіткати такий небезпечний фактор, як електрострум, адже досить часто поблизу водойм знаходяться повітряні лінії електропередач. Щоб риболовля була вдалою і лишила тільки приємні враження, слід неодмінно дотримуватися простих правил електробезпеки! ПрАТ «Закарпаттяобленерго» нагадує їх.

 

З першими теплими днями любителі риболовлі міняють короткі зимні вудилища на довгі телескопічні вудки і вже з ним вирушають рибалити. Слід відзначити, що сучасні вудки виробляються із вуглепластику – матеріалу, який є провідником електричного струму. Підвищена вологість поблизу водоймищ створює небезпеку для життя навіть при наближенні до дротів діючої електролінії, а дотик до дротів неминуче призведе до смертельної травми.

Незважаючи на те, що на сучасних вудках нанесений попереджувальний знак, а у паспортах пишуть про неприпустимість використання їх поблизу ліній електропередач, рибалки нехтують цими елементарними правилами безпеки та продовжують рибалити поряд з ЛЕП. Внаслідок цього виникає небезпека електротравм з летальними наслідками. Подібні нещасні випадки стаються винятково через необачність, а часом і через елементарну безвідповідальність.

З огляду на це нагадуємо, що Правилами охорони електричних мереж (затверджені Постановою КМ №1455 від 27.12.2022), крім іншого, визначені умови запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму. Цими Правилами встановлені охоронні зони електричних мереж:

Напруга  повітряних ліній електропередачі

Охоронна зона, м

 До 1 кВ

2

До 20кВ

10

35кВ

15

110кВ

20

150, 220кВ

25

330, 400, 500

30

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» застерігає: у межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв риболовля забороняється!

Пояснюємо, чому існує така заборона.

Річ у тім, що відстань від натягнутих дротів повітряних високовольтних ліній до землі становить 7 метрів (у межах населених пунктів) та 6 метрів за їхніми межами у важкодоступних містах, тоді як довжина вудочок може сягати від 4 до 10 метрів, отож вони з лишком перевищують цю відстань. Тому людина навіть не підозрює, що добре розмахнувшись, дістати до повітряної лінії набагато простіше, ніж вона собі це уявляє.

Не варто забувати і про те, що не обов’язково доторкатися до струмоведучих частин, щоб отримати смертельний удар. Завдяки високій різниці потенціалів електричний струм може «пробити» повітряний проміжок довжиною до декількох десятків сантиметрів. А при підвищеній вологості повітря цей проміжок  збільшується і, як наслідок, небезпека ураження електричним струмом зростає.

Тому дуже важливо пам’ятавати: при переміщеннях під ПЛ смертельно небезпечно підіймати вудилища, нести їх на плечі. Щоб уникнути наближення і випадкового дотику до проводів слід переносити вудилище, опустивши його паралельно  землі.

Якщо ви подарували вудочку дитині, обов’язково поясніть їй правила поведінки поблизу ЛЕП. Юні рибалки, захоплені риболовлею, можуть забути про обережність. Тому якщо ваша дитина зібралась на риболовлю поясніть їй прості правила електробезпеки, небезпечність наближення до електричних мереж (розподільних пунктів, трансформаторних підстанцій, ліній електропередачі). Нагадайте, що на всіх енергетичних об’єктах розміщуються знаки, що попереджають про небезпеку ураження електричним струмом.

Також, смертельно небезпечною може бути риболовля в грозу, особливо в охоронних зонах ЛЕП. Вудка, яка є провідником струму, може акумулювати електричні заряди, та притягувати удар блискавки.

 «Обережно! Проводи ЛЕП під напругою! Ловити рибу заборонено!», «Не влізай! Уб’є!» - це не просто слова, а знаки, що попереджають про реальну небезпеку, ігнорування яких може привести до смертельних наслідків.

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» звертається до всіх мешканців із проханням бути уважними на відпочинку під час риболовлі та дотримуватися простих правил:

1)    під час рибаловлі будьте уважними самі, та нагадуйте іншим рибалкам про небезпеку;

2)    уникайте вилову риби в охоронних зонах електричних мереж, під проводами повітряних ліній електропередач;

3)    дотримуйтеся вимог попереджувальних та заборонних плакатів, якими позначені місця заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередач!

Будьте обережні! Бережіть своє життя та життя своїх ближніх.

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» бажає вам лише гарних подій у житті!

 Адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго»

 

02 червня 2024р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів