Проєкт USAID встановить модульні будівлі для модернізації пунктів пропуску на кордоні з Угорщиною та Словаччиною

У рамках реалізації Проєкту USAID «Економічна підтримка України» на двох митних постах – «Ужгород-автомобільний» і «Астей», що у зоні діяльності Закарпатської митниці, буде встановлено сучасні модульні конструкції для здійснення митно-прикордонного контролю та санітарні модульні споруди.
Роботи розпочнуться у лютому-березні п.р. Після їх завершення кожна модульна будівля матиме електропостачання, систему освітлення, телефонний та інтернет-доступ, опалення, кондиціонування та меблі. Всього заплановано замінити 34 модульних конструкцій.
Цьому передували робочі зустрічі з представниками проекту USAID, в ході яких проведено обстеження пунктів пропуску для автомобільного сполучення «Ужгород - Вишнє-Нємецьке», «Лужанка – Берегшурань», «Чоп (Тиса) – Захонь». Тож, на сьогодні вже вдалося оновити освітлення навісу пасажирської ділянки м/п «Ужгород-автомобільний», замінити перед пунктами пропуску 66 із 163-х дорожніх знаків, отримати 282 дорожніх водоналивних пластикових бар’єрів, 2-х товарних ваг. Також вже узгоджено закупівлю для потреб м/п «Ужгород-автомобільний» електричного автонавантажувача тощо.
Крім цього, заплановано на м/п «Астей» влаштування навісу для ваг товарних із використанням швидко монтованих конструкцій; на м/п «Тиса» - заміна шлагбаумів, поточного ремонту дорожнього покриття, ремонт та обслуговування інженерного обладнання (санвузлів, прочистка каналізації), ремонт фасадів будівель тощо.
Довідково: З метою модернізації пунктів пропуску, що на кордоні України з Польщею, Угорщиною, Румунією, Молдовою та Словаччиною, впродовж 2023-2026 років Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) передбачено виділення 115 млн доларів на розвиток прикордонної інфраструктури та збільшення обсягів торгівлі, зокрема, експорту зерна. До слова, перша партія таких будинків вже встановлена на одному з пунктів пропуску Волинської митниці.
Безперечно, оновлення пунктів перетину кордону сприятиме ефективнішому вивезенню зернових на міжнародні ринки. Закарпаття – один із стратегічно важливих регіонів з експорту агропродукції. Тож для України в цілому, яка є однією з провідних світових експортерів зерна, це не тільки сприяє зміцненню економіки країни, але й відіграє ключову роль у запобіганні глобальній продовольчій кризі.
До теми
- 5 місяців тому дві ворожі ракети зруйнували завод «Флекстронікс» у Мукачеві – підприємство відбудовується і продовжує працювати
- До уваги! Змінено графік відключення світла на Закарпатті сьогодні, 22 січня
- Учителі початкової ланки Закарпаття знайомляться з інноваційним освітнім проєктом «Освіта. Діти. Майбутнє»
- В Ужгороді відбулася зустріч представників засновників наглядової ради «Агенції регіонального розвитку у Закарпатській області»
- Кількість фахівців із супроводу ветеранів на Закарпатті зросла в п’ять разів: протягом 2025 року в громадах з’явилися 64 нові спеціалісти
- У пункті пропуску «Лужанка - Берегшурань» триває масштабна реконструкція – відкриття заплановане на травень 2026-го
- Із 2022 року «Проліска» відремонтувала та облаштувала для переселенців 36 прихистків на Закарпатті на суму майже 140 млн грн
- Освіта на Закарпатті цієї зими: громади ухвалюють рішення з урахуванням енергоситуації
- Закарпатська митниця формує системний підхід до професійного розвитку персоналу
- На Закарпатті запроваджують інститут медичного капелана
- Закарпаття налагоджує співпрацю з Кошицьким краєм Словацької Республіки у сфері фізичної культури та спорту
- Закарпатська та Луганська ОВА підписали меморандум про співпрацю
- Голова Закарпатської ОВА зустрівся з румунськими партнерами
- Стабільність зв’язку та інтернет-покриття: на Закарпатті працюють представники Міністерства цифрової трансформації України
- Реакція на інцидент на митному посту «Ужгород»: одного інспектора звільнено, двох — переведено
- Нове життя «Лісової дачі»: на Берегівщині створять центр реабілітації для захисників із Луганщини
- Для 17 800 педагогічних працівників Закарпаття зарплати вже з січня зростуть на 30%, а з вересня – ще на 20%
- Податкові зміни та ПДВ для ФОП — у фокусі онлайн-діалогу Закарпатської ОВА з бізнесом
- Медична система Закарпаття посилює автономність та безперебійність роботи
- Понад 1700 дітей за рік: як на Закарпатті організували оздоровлення і відпочинок дітей

До цієї новини немає коментарів