Перший тренінг для психологинь, які працюють у закладах середньої шкільної освіти, провели в Ужгороді

Комплекс таких тренінгів проводять цієї осені фахівчині Громадська організація "Точка рівноваги" за підтримки нашої організації, аби психологи й психологині мали змогу якомога ефективніше реагувати на кризові ситуації та потреби дітей у школах.
Психологиня та тренерка івенту Наталія Зайцева каже, що основний фокус уваги на тренінгу – допомога дітям і сім’ям, які постраждали від війни.
«На жаль, із цим досвідом багато хто зіштовхується зараз і практичних навичок не вистачає. Що робити з дітьми, в яких батьки на війні, або загинули, або переїхали тощо? Нам є чим поділитися. Ми переїхали з Донецької області. Там, на жаль, ми зіштовхувалися з такими викликами й раніше. Ми працювали і в школах як психологині мобільних бригад, тому можемо ділитися вже випробуваними практичними методами», — поділилася Наталія Зайцева.
Серед учасниць була психологиня Оноківського інклюзивно-ресурсного центру Євгенія Боринська, яка прийшла на захід за новою інформацією та навичками. За її спостереженнями, у школах збільшився запит на роботу з психологічними травмами дітей, зокрема з переживанням через втрату.
«Є конкретні випадки в моїй роботі, які не мали вирішення. Хотілося б знайти відповіді на ці запитання. Думаю, що з цими знаннями, які я отримала тут, вже буде набагато простіше й буде можливість ще більше допомагати тим людям, які звертаються за допомогою, тим дітям, які приїжджають із зони бойових дій і не можуть досі відчути безпеку, навіть перебуваючи тут, у безпечнішому регіоні. Це дуже потрібно. Дуже важливо робити такі тренінги для психологів. Знання тут структуровані, вони круто подані, і дуже важливо, що є багато практичного матеріалу, який хоч завтра бери й використовуй у своїй роботі», — зазначила Євгенія.
Отримані тут знання допоможуть налагодити процес взаємодії не тільки між психологинями та дітьми, а й сприятимуть налагодженню співпраці з учителями та батьками, які проводять зі школярами й школярками більше часу. Шкільна психологиня з Мукачева Наталія Машіка сказала, що такий підхід допоможе не нашкодити, упередити та допомогти.
«Одна справа, коли ти йдеш за планом, і йдеться про діагностику, і зовсім інша — коли йдеться про запобігання загрозі насильства, суїциду, або навіть питання сексуального виховання. Інформація тут дуже важлива. Дітей багато, охопити всіх у діяльності важко, тому ми стараємося комунікувати з батьками, з вчителями, яким також потрібні ці знання», — підсумувала Наталія.
Міжнародна гуманітарна організація "Людина в біді "
До цієї новини немає коментарів