Scamfari виявив фінансування тероризму через криптовалюту: 1,5 млрд гривень в обіймах служби безпеки

Протягом шести тижнів тестової діяльності у 2023 році користувачами сервісу Scamfari було зібрано понад 200 тисяч звітів по транзакціях з ознаками злочинної діяльності. 17,44% з них, тобто більш ніж 28,5 тис. транзакцій, припадали на операції пов'язані з фінансуванням військової агресії росії проти України.
“Ми відпрацювали тестові періоди загальною тривалістю шість тижнів. За цей період отримали понад 200 тис. звернень від 3,5 тис. користувачів. Показник хибних звітів при цьому коливається в межах 17-18%. Тобто близько 82% всіх повідомлень наших користувачів знаходили підтвердження і передавались на опрацювання у відповідні органи. Зараз ми переходимо на он-чейн формат роботи платформи, щоб збільшити результативність в рази” - Юрій Олентир, засновник сервісу Scamfari.
Варто зазначити, що з усіх звітів про порушення трійка лідерів за кількістю звернень виглядає наступним чином:
Фінансування російського тероризму - 17,44 %.
Шахрайський проект (Rugpull) - 37,64 %.
Шахрайство в соціальних мережах - 44,33 %.
В коментарі до цієї новини представники крипто-медіа Incrypted повідомили, що за їх підрахунками загальна сума грошей, яка могла бути заблокована представниками Кіберполіції України тільки в рамках фінансування російського тероризму сягає близько 40,2 млн доларів, що еквівалентно майже 1,5 млрд грн.
“В процесі спілкування з представниками проєкту Scamfari нам вдалось отримати інформацію про те, що завдяки звітам від користувачів були ідентифіковані криптогаманці: ПВК Вагнер, Grey Zone, Killnet, Анатолія Шарія, Михайла Звинчука ("Рыбарь"), Бориса Рожина. Найбільша кількість заблокованих коштів припадає на акаунти криптобіржі Binance - 96%. Трійка найбільш популярних криптовалют для здійснення цих операцій: Etherium - 37%, BNB - 14% та Bitcoin - 13” - Іван Павловський, СЕO Incrypted
За непідтвердженою інформацією, отриманою з відкритих джерел, на рахунках криптобіржі WhiteBit прокремлівського блогера Анатолія Шарія, в результаті діяльності команди Scamfari, було заблоковано близько 300 тис доларів.
Один з непрямих показників успішності та актуальності діяльності Scamfari полягає в тому, що криптобіржа WhiteBIt проведе перший у своїй історії лаунчпад саме з цим проєктом. Користувачі WhiteBIT, які зберігатимуть від 200 WBT у Holding, зможуть взяти участь у ланчпаді Scamfari вже 21 серпня.
ДовідкаScamfari - продукт HAPI Foundation та краудсорсингова платформа, мета якої полягає у зборі бази криптогаманців шахраїв, та гаманців, залучених у збір коштів на злочинну або терористичну діяльність. Точність даних забезпечується надійними джерелами та інструментами, які працюють у режимі реального часу.
Incrypted - криптомедіа номер один в Україні, що протягом шести останніх років на регулярній основі займається висвітленням новин пов'язаних з криптовалютами і блокчейном та популяризує web3 в Україні і світі. Має в своєму складі новинний сайт, телеграм, ютуб-канал, та івент-агентство.
Лаунчпад - процес запуску токенів, що надає інвесторам ранній доступ до перспективних проєктів.
До теми
- Захист передусім: обираємо ідеальний чохол для Samsung Galaxy S20 FE
- Чому важливо внести відомості про майно до реєстру речових прав
- Як подати заявку на компенсацію за пошкоджене майно?
- Які обстеження безоплатні у сімейного лікаря?
- Перевізникам на замітку: сьогодні, 1 травня, Угорщина запроваджує обмеження для транспорту понад 7,5 т
- Чи потрібно змінювати по батькові дитини, якщо батько змінив ім’я: роз’яснення від Мін’юсту
- Як оформити допомогу на дитину з тяжким захворюванням, якій не встановлено інвалідність?
- Закарпатських студентів запрошують написати статтю на тему транспорту, екології чи інновацій і отримати шанс виграти 20 тис грн
- Укрзалізниця призначила додатковий поїзд із столиці до Ужгорода і у зворотному напрямку
- Закарпатські патрульні нагадують: забруднений номерний знак — порушення правил дорожнього руху
- Як закарпатцям отримати безкоштовні засоби реабілітації?
- Коли пекти паски та фарбувати яйця, щоб усе вдалося: поради до Великодня-2025
- ДПС Закарпаття: актуально для мобілізованих фізичних осіб – підприємців
- Закарпатські податківці запровадили телефонні «гарячі лінії» для інформаційної підтримки для мобілізованих та демобілізованих ФОПів
- Помилки, які можуть коштувати життя: Закарпатський центр екстреної меддопомоги опублікував небезпечні дії, яких варто уникати
- Відзавтра на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
- Лише за тиждень в екосистемах Закарпаття додалося 60 пожеж - енергетики нагадують про безпеку під час прибирання
- На три потяги зі столиці до Закарпаття додали додаткові вагони
- Пенсійна реформа: що змінилося? 20–21 березня працюватиме обласна «гаряча лінія» для консультацій
- Закарпатців запрошують взяти участь в освітньо-грантовій програмі для ветеранів та сімей військових
До цієї новини немає коментарів